Uniden PC68 Elite + Sirio ML-145 pierwsze wrażenia i zasięgi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
rafiki1153
Posty: 15
Rejestracja: 2012-04-04, 07:44
Lokalizacja: RZ

Post autor: rafiki1153 »

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc piszę tutaj :-) Wczoraj i dzisiaj przejechałem trasę RZ-Warszawa 4 razy więc była okazja przetestować mój nowy nabytek (u68ltw). Dwoma słowami - jestem zachwycony. Wiele radyjek miałem u siebie w domu, wiele radyjek przeszło przez auta służbowe ale tak działającego radia jeszcze nie miałem w rękach. Filtry bdb, chociaż z sianiem nie miałem nigdy większego problemu w swojej benzynowej renówce. Funkcji DSC nie odpalałem, więc za bardzo nie wiem jak działa, wolałem się rozkoszować kręceniem gałkami i... przeliczyłem się :-) Po ustawieniu raz rfg i sq przejechałem trasę regulując tylko głośność radia (jestem muzykiem więc na zwykłe audio także muszę mieć czas :mrgreen: ). Po odpowiednim ustawieniu sq i rfg radio wg mnie odbiera lepiej niż President z odpalonym ASC - słychać to co chce się słyszeć, nic poza tym. Brak denerwujących szumów pomiędzy niezrozumiałymi zapytaniami innych mobili. Co prawda na dachu była as100, w bagażniku Missourka ale zasięg był zupełnie wystarczający. Nie sprawdziłem nawet ile, wsłuchiwałem się większość trasy w odbiornik. Myślałem, że na trasę pojedzie ML jednak w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i pojechałem z krótszym "drutem". Zielone podświetlenie? Dla mnie przyjemne, nie to co blue w TTi. W samochodzie mam podświetlenie pomarańczowe jednak nie chciałem całego panelu w Elite, wybrałem trochę inny kolor. Ale nie kolor najważniejszy, kolor nie odbiera ani nie nadaje.. Kiedyś w planach zmiana mikrofonu - oryginalny jest zbyt basowy, z tego co mi inni mówili. Przy najbliższej okazji w trasę jedzie ML i będę miał jakieś porównanie. Missouri idzie na handel - mając teraz dobre radyjko nie chcę zabijać jego możliwości krótką anteną.
Wszystkim, którzy mi doradzali wybór U68 bardzo dziękuję, naprawdę był to znakomity wybór, jestem zachwycony :-P
Obecnie: Uniden PC68 LTW, Sirio AS100, Sirio ML145, President Missouri
Były: U520, TTI 770, Alan 109, Maxon cm70
Awatar użytkownika
Veox
Posty: 172
Rejestracja: 2012-02-25, 16:36
Znak/ranga: 161CBF127
Lokalizacja: KO00UN / Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Veox »

Witaj kolego.
Ja również zmieniłem radio na dokładnie ten sam model. Uniden 68 LTW.
U mnie to zielone podświetlenie świetnie zgrywa się z podświetleniem w aucie (mam forda).
Ale nie o tym mowa. Wcześniej miałem Johnnego II. Porównanie tych dwóch radyjek jest moim zdaniem w ogóle bezcelowe. Uniden 68 to zupełnie inna liga. Selektywność odbiornika jest bardzo zadowalająca. Ja używam często DSC i mam wrażenie że wycina mniej niż ręcznie ustawione sq. U mnie to radio lata z ML-145 od Sirio i efekt jest zadowalający. Ale już złapałem bakcyla i przymierzam się do dziurki + T5000. To będzie dopiero wymiatać :D
Pozdrawiam i udanych łączności! 73!
Sakaszwili

Post autor: Sakaszwili »

Każdy jest zadowolony dopóki nie kupi czegoś lepszego :mrgreen:
Ale gratulacje dobry wybór, U68 to porządne radio.
makowecki
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-13, 01:28
Lokalizacja: suchorzew
Kontakt:

Post autor: makowecki »

witam radio wróciło z serwisu no i niestety bez zmian nadal na włączonym dsc czasami działa poprawnie a czasami jest prawie głuche jak ktoś nadaje trzeszczy głos i ledwie słychać po wyłączeniu dsc jest ok nie wiem co mam zrobić w serwisie pie... że unideny tak mają jak zadzwoniłem do nich a radio było na serwisie gwarancyjnym
Mobil Alan 87+Densei ec 2002+Performer 5000+dopał RM KL 203 P
rafal91
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-07, 22:08
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: rafal91 »

Ja przesiadłem się z 520 na 68, wszystko cacy, tylko jedna rzecz już zaczyna mnie denerwować. Bez względu na ustawienie RF i SQ trochę słabsze rozmowy (ale tylko znikomo zaszumione) są przerywane co sekunda, dwie tak, że ledwo da się zrozumieć o co chodzi. W 520 słabszy sygnał był słyszalny zaszumiony, albo w ogóle. Czy ja jestem przewrażliwiony, czy coś jest nie tak? Dodam, że radyjko od Hasana po poprawie RF.
Może jeszcze dodam - ML145 na magnesie.
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

a dsc masz wyłączone? Na maksymalnie rozkręconej bramce szumów powinieneś słyszeć słaby sygnał bez przerywania, chyba że sygnał zanika. Może się tak dziać w mieście podczas jazdy jak co chwile coś zasłania "pole widzenia" anteny.
rafal91
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-07, 22:08
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: rafal91 »

DSC wyłączone. W mieście jeszcze bym to przełknął, ale tak się dzieje nawet w "przyjaznym", otwartym terenie. Zawsze ten słabszy sygnał jest poszarpany. Miałem właśnie ostatnio okazję znów posłuchać U520 i to mnie utwierdziło w przekonaniu, że tam problem nie istnieje.
gallus
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-15, 22:50
Lokalizacja: śląsk

Post autor: gallus »

A ja od tygodnia nie mogę się zdecydować co kupić do mobila.

Uniden 68 LTW po tuningu za 490zł
czy
Uniden 78 XL tuning KNKTR 560zł

Pomoże mi panowie wybrać ?

Antena Siro ML 145 wstępnie planuje.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

gallus, kup Cobrę 29 ;-)
A jak już bardzo chcesz Unidena, to 78...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Olo.

Post autor: Olo. »

gallus pisze:A ja od tygodnia nie mogę się zdecydować co kupić do mobila.

Uniden 68 LTW po tuningu za 490zł
czy
Uniden 78 XL tuning KNKTR 560zł

Pomoże mi panowie wybrać ?

Antena Siro ML 145 wstępnie planuje.
Herbert I.

Antena ok.
gallus
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-15, 22:50
Lokalizacja: śląsk

Post autor: gallus »

Ferbus pisze:gallus, kup Cobrę 29 ;-)
Która wersja Cobra 29 LX EU czy inna
Olotg99 pisze: Herbert I.
Panowie ale jakieś uzasadnienie Proszę ?.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Cobra 29 ST NW (oczywiście, niestety nie nowa). Według mojej oceny działa lepiej, przyjemniej od Unidenów... Cobra 25 - U 68. C 29 - U 78.

Lub tak jak napisał kolega Olo, President Herbert I. Ten to już całkiem zostawia Unidena w tyle ;-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Olo.

Post autor: Olo. »

Ferbus pisze:Cobra 29 ST NW (oczywiście, niestety nie nowa). Według mojej oceny działa lepiej, przyjemniej od Unidenów... Cobra 25 - U 68. C 29 - U 78.

Lub tak jak napisał kolega Olo, President Herbert I. Ten to już całkiem zostawia Unidena w tyle ;-)
Lepszy odbiornik, skuteczniejsze filtry i znakomita kultura pracy.. Nie jest to taki szumofon jak U68 czy U78.
Wspomniana Cobra 29 jest bardzo dobry sprzęt z może ciut gorszym odbiornikiem.. Jednak moim skromnym zdaniem oba biją na głowę te uboty..
gallus
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-15, 22:50
Lokalizacja: śląsk

Post autor: gallus »

Ferbus, Olotg99,
Dziękuję za wielką pomoc.
Awatar użytkownika
NBA
Posty: 70
Rejestracja: 2012-09-02, 12:24
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: NBA »

Olotg99 pisze:Lepszy odbiornik, skuteczniejsze filtry i znakomita kultura pracy.. Nie jest to taki szumofon jak U68 czy U78.
Ja mam U 68 i powiem szczerze, że jestem zadowolony (z sirio omega 27). Kupiłem, bo w mojej AR z JTDm poprzednie radio nie radziło sobie z zakłóceniami z common rail. teraz jest o NIEBO lepiej, ale i tak słyszę zakłócenia przy odbiorze (da się z tym żyć). Pytanie zasadnicze - czy testowałeś porównawczo te 2 radyjka? Bo jeśli rzeczywiście Cobra lepsza... to chętnie bym wymienił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”