Ubot pc78xl

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Ubot pc78xl

Post autor: poweredge »

poweredge pisze:VR5 -Modulacja
VR4- SQ
VR1 -S-metr
VR7 RF-metr
Proszę moderatora o usunięcie tej rozpiski z mojego posta są to błędne informacje .

Perki w 78 Xl kolejno odpowiadają

VR1 RX Ghein - polega to na sciszaniu wzmacnianiu odbioru (przynajmniej tak działa :-D )
VR2 RX -metr tu możemy ustawić S -metr pod siłę odbieranego sygnału
VR3 - regulacja SQ
VR4 - Regulacja modulacji
VR5 - TX-metr reguluję ustawienia wskaźnika nadawania (przy mocy 4 wat powinien przy naciśnięciu nośnej zatrzymać się na końcu zielonej skali a miedzy początkiem czerwonej .)
VR6 - Ustawianie poziomu przy jakim ma zapalać się dioda ostrzegawcza ANTENA .
VR7 - ?????
....
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Ubot pc78xl

Post autor: AntekPabianice »

Zrobione
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re:

Post autor: czarek0402 »

olo_r pisze:
Olotg99 pisze:Widzieliśmy przypadek Strycho. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni" W 90% Herbatnik wychodzi zwycięsko, ale tak jak pisałem zakłócenia są prawdopodobne i trzeba sprawdzać osobiście w danym aucie. Ja też tak robiłem...
MYślę, że dwa filtry + Hi-Cut da nawet radę z fiatowskimi dieslami.

A Citroeny to jeszcze nie najgorsi siewcy, Fiaty i Opelki z dieslami.
Panowie,

jak Uniden PC 78 Elite radzi sobie z francuskim dieslem, dci w Renault? :-)

NB/ANL musi być włączone ciągle? Nie mówiąc o włączeniu DSC, skręcaniu SQ i RFGAIN aby wyeliminować zakłócenia miejskie? Jak jest tzw. cisza to oczywiście kosztem zasięgu odbierania? :-?
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Ubot pc78xl

Post autor: czarek0402 »

Koledzy, mam pytania, ponieważ wydaje mi się, że SQ w mojej 78 LTW, nie ma różnicy czy jest na pełnym otwarciu, na min. czyli godz. 7, czy trochę wyżej na godz. 8-9, dopiero godz. 10-11 powoduje włączenie progu wycięcia. Potem jest standardowa cisza, tylko przebijające się rozmowy i zakłócenia wchodzą.

Powinna być zauważalna różnica w kręceniu SQ od godz. 7 do progu na godz. 10-11?
Czy można na oko, słuch kręcić potencjometrem od SQ VR3, aby uzyskać jakiś efekt?

Zauważyłem, że na forum napisane jest, że po włączeniu DSC, mobile kręcą sobie RFGAIN-em według potrzeby, on działa w tym trybie? DSC optymalizuje tylko SQ?

Wyczytałem na forum, że po naciśnięciu PTT wskaźnik ma się wychylić na środek pomiędzy polem zielonym i czerwonym w RF-METER. To odpowiada 4W. Na pewno? Nie powinno być bardziej w prawo, ku CAl, wtedy jakby by było 4W, według SWR.

https://www.uniden.com/content/ebiz/uni ... 8LTWom.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”