Ubot pc78xl

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

bad pisze:nie raczej tylko na pewno nie

Uniden nie daje rady też.
No to zmyła. Hi-cut zauważyłem, że daje subiektywne uczucie wyciszenia niektórych szumów. Ale zaznaczam - subiektywne.

A teraz od "zachrystii" - czemu mało kto pisze o wyeliminowaniu źródła zakłóceń w samochodzie - z wtryskami to może nie ma co zaczynac ale alternator to chyba można odszumić. Skoro radio nie daje rady to wpięcie filtra po drodze chyba by było niezłym wspomaganiem.

O taki artykulik mi sie trafił :shrek:
http://www.cbfiltr.pl/zasada-dzialania/ ... lania.html

Wracając do Unidena - PC 40 dał radę w starym audi B4 2.0 benzyna a kilka radyjek tam pierdziało.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

olo_Ringelbluma pisze:- czemu mało kto pisze o wyeliminowaniu źródła zakłóceń w samochodzie -
topics21/zlikwidowanie-zaklocen-vt321.htm
nie tak mało ;-)
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

ramol pisze:
olo_Ringelbluma pisze:- czemu mało kto pisze o wyeliminowaniu źródła zakłóceń w samochodzie -
topics21/zlikwidowanie-zaklocen-vt321.htm
nie tak mało ;-)
Czytałem właśnie i więcej gdybania i szukania po omacku. Łącznie ze zmiana samochodu, który siał :shrek: No tu już odpadłem. Muszę poszukac kondesatora ze starej pralki i wpiąc się w instalację i zobaczymy czy odetne się od "hałasu" zupełnie na amen. ja mam radio po zapalniczce i antenka na magnesie. Jest OK ale zawsze może być lepiej.

I zobaczę, czy potwierdzi się to:
atrix55 pisze:
cinek pisze: filtr przeciwzakłóceniowy do zastosowania w instalacjach samochodowych niwelujący dokuczliwe zakłócenia generowane przez układ zapłonowy
- taki filtr to sobie można założyć nie bedę mówił gdzie . Jeżeli występują zakłucenia w aucie , to na 99 % nie przenoszą się droga zasilania . Można powiedzieć że zawsze przenoszone są drogą radiową . Każde iskrzenie w oprzyrządowaniu auta ( alternator , silniki wspomagajace , pompy paliwa itd ) to nic innego jak generator fal radiowych . Karoseria to swego rodzaju ekran , szukanie miejsca dla anteny czasami daje pozytywne efekty .
Bo coś mam wrażenie, że skoro skręcanie RF-gaina pomaga, to moze być więcej niż pół prawdy w moim konkretnym przypadku.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Poczytaj moje wypociny nt. Alana 109. Może się przydadzą ;-)
topics21/zlikwidowanie-zaklocen-vt321,285.htm#79759
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

ramol pisze:Poczytaj moje wypociny nt. Alana 109. Może się przydadzą ;-)
topics21/zlikwidowanie-zaklocen-vt321,285.htm#79759
Czytałem i pokywa sie to z tym
http://www.cbfiltr.pl/zasada-dzialania/ ... lania.html

Od słów "Najprostsze i najłatwiejsze..." o dławikach ferrytowych + kondensatory przeciwzakłóceniowe klasy Y2/X1.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Ubot pc78xl

Post autor: poweredge »

Panowie ... Ja w takiej sprawie :-D ... Czy w Unidenie 78 na płycie jest jakaś możliwość ustawienia progu otwarcia DSC ? Jest tam od cholery perek może ktoś wie która to jest? (jak jest ?)
....
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Odp: Ubot pc78xl

Post autor: Besserwisser »

Ja wiem ale dopiero jutro będę mógł w notatkach sprawdzić
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Odp: Ubot pc78xl

Post autor: poweredge »

Besserwisser pisze:Ja wiem ale dopiero jutro będę mógł w notatkach sprawdzić
Dzięki ... Już Kolega mnie poinformował ... Perka znajduję się po drugiej stronie radia (pokrywa bez głośnika)
tam przy panelu jest płytka z perką DSC ... Ale to i tak lipa , zresztą to DSC to dramat nawet nie rozumiem po co to jest zamontowane jak w mojej sztuce SQ działa wręcz wzorcowo miętko i skutecznie (nie wiem czy to fabrycznie tak jest :roll: )
....
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Ubot pc78xl

Post autor: poweredge »

poweredge pisze:Ale to i tak lipa , zresztą to DSC to dramat nawet nie rozumiem po co to jest zamontowane

No i muszę zmienić zdanie , po ciężkich próbach wyregulowania tego DSC udało się to jako - tako . Dopasowanie tego do 2 metrrowej anteny nie jest proste bo ustawienie perką o minimalny ruch zmienia się drastycznie i takie ustawianie na słuch jest mocno trudne ... Pomogło dopiero daleka pogawędka dwóch kierowców i ustawiałem to pod ich sygnał 8-)

Nie jest idealnie ale o wiele lepiej jak było to ustawione jak otrzymałem radio teraz można z tego korzystać awaryjnie w momencie sporego zaszumienia :-)

Martwi mnie tylko że jak zmienię antenę może całe to ustawienie szlak trafić :-D
....
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Ubot pc78xl

Post autor: SP9 »

Wyprowadz regulacje na potencjometrze z tylu radia :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Maxon
Posty: 33
Rejestracja: 2014-08-19, 18:57

Ubot pc78xl

Post autor: Maxon »

Takie kręcenie tą PRką to głupota. Obniżasz tylko próg otwarcia bramki, ale go nie wydłużasz
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Ubot pc78xl

Post autor: poweredge »

Wojtek KR pisze:Wyprowadz regulacje na potencjometrze z tylu radia :mrgreen:
:mrgreen:
Maxon pisze:Takie kręcenie tą PRką to głupota. Obniżasz tylko próg otwarcia bramki, ale go nie wydłużasz
Głupotą jest ustawienie tego progu tak że wycina sporo czytelnych komunikatów . Obecnie już tyle nie tracę i jak pisałem można z tego korzystać awaryjnie ... W moim egzemplarzu na tyle jest skuteczny SQ i Rf-G że mógł bym z tego nie korzystać ... Ale nie mogłem się powstrzymać aby zrobić tak żebym miał chociaż poczucie że działa to w miarę sensownie :-D
....
Maxon
Posty: 33
Rejestracja: 2014-08-19, 18:57

Ubot pc78xl

Post autor: Maxon »

weź sobie 5 różnych egzemplarzy - w każdym DSC będzie działało inaczej ...
Tak czy inaczej - dla mnie kręcenie tą PR'ką to czysta głupota i tyle. Nie daje wiele. Lepiej wydłużyć czas otwarcia bramki, niż kombinować z obniżeniem progu otwarcia ...
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Ubot pc78xl

Post autor: poweredge »

Maxon,

Masz rację głupota ... mogłem zostawić tak jak było, miał bym do użytku bezużyteczny przełącznik ... Chyba za twoją namową ustawie tak jak było ... Będę sobie pstrykał przełącznikiem jak mi się będzie nudziło albo jak będę chciał wyciszyć radio ... O to jest myśl zrobię sobie pod tym funkcje MUTE :shrek: :hopla:
....
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Ubot pc78xl

Post autor: Pietern »

"Mute"? :mrgreen:
Najlepiej taki zdalnie wyłączający matołków. ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”