uniden 520 padł

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

ATi_oc
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-07, 19:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

uniden 520 padł

Post autor: ATi_oc »

Witam, posiadam od długiego czasu unidena 520 i wszystko było ok do momentu pożyczenia go. Znajomy miał coś z gniazdem zapalniczki, okazało się że na obu przewodach dochodzących do gniazda miał 12v... Zanim się przyznał poleciało moje radyjko...wymieniłem diode d 302 i d 204 ponieważ były pęknięte i uszkodzone, zwarcie jakie musiało być wcześniej powstało z powodu iż kolega z braku bezpiecznika wstawił wkręta i próbował dalej je włączać bez rezultatu. Więc moje pytanko co jeszcze według was pasuje sprawdzic/wymienic?? zastanawiam sie na ukladem la 4446, układ 7808A, kondensator ten obok trafo wymieniony( ten większy zapobiegawczo bo gdzies czytałem że przy takim zwarciu lubi poleciec), koncówka c2078 była wymieniana przed pozyczeniem więc była nowa. A teraz radio wogóle nie wstaje.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Nie ma się co zastanawiać, tylko weź miernik i sprawdź czy są sprawne czy nie.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ATi_oc
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-07, 19:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: ATi_oc »

no dobra podłączyłem go pod napięcie. minus na kablu i lece sobie plusowym po kazdej nózce... i na wszystkich mam miec po 12v czy jake napiecie powinno byc?
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Na wyjściu stabilizatora ma być 8V a na wyjściu m.cz. połowa napięcia zasilania.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ATi_oc
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-07, 19:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: ATi_oc »

dziękuje za pomoc, pomogło. sprawdziłem i wymieniłem 7808A i radio działa. jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”