Co wybrać Uniden PRO 520 XL czy M-Tech Legend II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Re: Co wybrać Uniden PRO 520 XL czy M-Tech Legend II

Post autor: HOŁDYS »

Speed pisze:
Michał94 pisze:Zauważyłem, że z tyłu radyjko mnie rdzewieje i podejrzewam, iż woda się przez antenke dostała, bo radyjko zaczęło strasznie sumiec i trzeszczec.
Chcesz powiedzieć, że woda przez kabel antenowy dostała się do środka auta i dalej do radia? :shock:

Jest to mozliwe!!
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Co wybrać Uniden PRO 520 XL czy M-Tech Legend II

Post autor: cassiopeia »

kajoj a co ma antena do rdzy na radiu?
źle zabezpieczona powłoka to i rdzewieje.
jeszcze jak radio zamontowane z boku do tunelu, gdzie jest narażone na wilgoć z wycieraczki to nie dziwota
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
MarcinC5User
Posty: 264
Rejestracja: 2013-07-28, 14:02
Lokalizacja: Zabrze

Co wybrać Uniden PRO 520 XL czy M-Tech Legend II

Post autor: MarcinC5User »

To ze cieknie po przewodzie to nie wina anteny tylko problem z uszczelka drzwi, moze jest przeswit miedzy uszczelka a drzwiami i przewodem leje do srodka. Sproboj inaczej poprowadzic przewod antenowy i moze to rozwiaze twoj problem. Ja tez jak na myjni myje mobila karcherem to jak za dlugo przyloze do uszczelki tylnych drzwi strumien wody to kapie do srodka na tyla kanapę ale tylko na kanape i dalej po przewodzie nie idzie, natomiast podczasz deszczu jest spokoj. Po prostu jak "przytrzaskujesz" przewod antenowy to robi sie luka drzwi-uszczelka i woda splywa do srodka po przewodzie
K-PO DX 5000 v6 + Santiago 1200 + W zapasie Sirio ML 145 ;) A okazyjnie Thunderpole Tank Whip 1/4 :D
Awatar użytkownika
Michał94
Posty: 39
Rejestracja: 2015-01-07, 13:30
Lokalizacja: Sosnowiec

Co wybrać Uniden PRO 520 XL czy M-Tech Legend II

Post autor: Michał94 »

U mnie w Oplu Corsa C kabelek mam poprowadzony od tylnej klapy w samochodzie i idzie pod tylną wycieraczką z tyłu za kierowcą, a następnie ma wzniesienie ok 10 cm, ponieważ jest przełożona przez tunel środkowy i radyjko jest włożone między tunelem środkowym a fotelem pasażera z przodu. Woda po zewnętrznej części przewodu raczej nie ma jak się dostać do radyjka. Nie wiem jak w podstawie magnetycznej jest zabezpieczony przewód (czy jest za sylikonowany od wewnątrz, aby woda się nie przedostawała czy też nie). Wezmę na parę dni antenkę (Sirio ML 145 na magnesie) od brata i zobaczę czy będzie jakaś poprawa.
Dzisiaj zajrzałem do radyjka i od wewnątrz było czyściutko (ani grama rdzy).
Dzięki za podpowiedzi. :-)
Opel Corsa C 1.2 + LPG + Maxon CM 10 + President ML-145
Wcześniej:
- LTC Sirocco PLUS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”