Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

xbeer
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-16, 08:57

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: xbeer »

Witam,
jestem użytkownikiem cb radia od kilku lat i do tej pory miałem jakiś najniższy model sunkera i radio to było dla mnie wystarczające ponieważ nie jestem wymagający - dodam że mieszkam w Warszawie gdzie ilość szumów i rozmów jest spora.

Dostałem ostatnio na święta model Uniden 520 pro no i przesiadłem się na ten niego myśląc że będzie dużo lepiej i przyjemniej jednak życie pokazało że tak nie jest.

Sfrustrowany jestem ze nie mogę sobie ustawić odpowiednio squercza i rf gaina - ogólnie ustawiłem max rf gaina i skracałem squercza ale niestety efekt jest taki i o to właśnie chodzi przy różnych ustawieniach tych dwóch pokręteł (wszystkich które próbowałem a próbowałem już wszystkich możliwości i niebede się o nich rozpisywał) chodzi dokładnie o to że albo otrzymuje efekt taki iż słysze co chwile przerywane rozmowy których sygnał jest kiepski co bardzo frustruje a także dobrze słysze rozmowy o dobrym sygnale więc aby pozbyć się tych przerywanych rozmów o kiepskim sygnale podkręcam squercza ale efekt jest taki że już ich nie słysze ale te rozmowy o dobrych sygnałach teraz mi przerywają i jest to masakrycznie frustrujące że nie mogę ustawić sobie że slysze pełne nie przerywane co chwila rozmowy o dobrym sygnale a tych o słabym nie i ten efekty otrzymuje przy wszystkich możliwych ustawieniach rf gaina i squercza. POMOCY, mój poprzednik podstawowy był o wiele milszy w użyciu choć nie słyszałem az tak dalekiego zasięgu ale raz się go ustawiło i było ok a tu mega zdenerwowanie co chwile i potrzeba kręcenia gałkami co chwila jak się chce cos usłyszeć lub wygłuszyć. I teraz pytanie czy jest to kwestia gruszki - którą mam standardową z tego modelu (jednak ludzie nie narzekają jak mnie słyszą i tu jest ok), czy to może antena którą mam chyba całkiem niezłą chyba bo jest to skopiowany od presidenta sunker elite 115 albo jeszcze jedna możliwość bo czytałem na szybko ze ten model unidena modyfikują ludzie tylko nie wiem czy przez szumy czy że chcą mieć większ zasięg swojego głosu. Proszę o pomoc bo nie wiem czy mogę coś z tym zrobić czy nie i czy jest sens oddawać do serwisu gdzie u jednego już byłem i powiedział mi abym spróbował podłączyć radio bezpośrednio w zasilaniu bo mam podłączony do rozgałęźnika w którym mam jeszcze ładowarkę od telefonu i mogły być zakłócenia od diód z rozgałęźnika i ładowarki jednak po przejeżdżeniu tygodnia na podłączonym bezpośrednio do zasialania radiu stwierdzam że nic to nie dało no chyba że w samej wtyczce od radia mam diode i może jej usunięcie cos jeszcze by poprawiło choć wątpie - dajcie znać koledzy co może być problemem żebym w końcu mógł ustawić sobie odpowiednio radio żeby co chwile nie słyszeć rozmów które są przerywane czy to tych o dobrym sygnale czy to o tym słabym.

z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 2015-01-16, 10:08 przez cassiopeia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem treśc i nagrodziłem. polecam zapoznać się z regulaminem forum...
młodyAKP
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-27, 08:08
Znak/ranga: 161CBF168
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Re: Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawieni

Post autor: młodyAKP »

Cb to nie telefon, musi szumieć ;)

/by papatalk
Pozdrawiam, Szymek Norwegia.



Duży mobil: Alan 87 + Maas km 2020 + Sirio Performer 5000
Mały mobil: Intek hr5500 + densei 2002 + kl 203p + Santiago 1200 na środku dachu
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: Pietern »

Obecne U520 to tylko mizerne cienie tych dawnych. A o tych dawnych czytam, że były mocno przereklamowane. Masz kiepskie radio i tyle. Od mieszania herbata nie robi się słodsza, więc kręcenie gałami tego nie zmieni. Tyjunink (i on bywa mocno przereklamowany) też, chyba że kosztem tyjuninku podwoisz wartość swojego radia.
Ale, żeby nie było, to najpierw sprawdź sprawność instalacji antenowej.
Ostatnio zmieniony 2015-01-16, 10:11 przez Pietern, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
xbeer
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-16, 08:57

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: xbeer »

ok, przy strojeniu anteny w serwisie rozumiem że sprawność anteny wyjdzie czy jest ok czy nie?
młodyAKP
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-27, 08:08
Znak/ranga: 161CBF168
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Re: Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawieni

Post autor: młodyAKP »

Dokładnie. Antena po kilku latach potrafi się rozstroić. Zardzewieje co w środku i już niema dobrego połączenia

/by papatalk
Pozdrawiam, Szymek Norwegia.



Duży mobil: Alan 87 + Maas km 2020 + Sirio Performer 5000
Mały mobil: Intek hr5500 + densei 2002 + kl 203p + Santiago 1200 na środku dachu
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości usta

Post autor: Piotrek-TJE »

Oczywiście, że wyjdzie, chyba że wybierzesz beznadziejnego człowieka który nie zna się na rzeczy. Spróbuj takiego ustawienia w mieście: SQ weź na minimun a reguluj tylko RF GAINEM. Będziesz miał szum, ale nie będzie urywać rozmów.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawieni

Post autor: Pietern »

xbeer pisze:ok, przy strojeniu anteny w serwisie rozumiem że sprawność anteny wyjdzie czy jest ok czy nie?
Oczywiście, dobry fachowiec to rozezna. Jedź tam, gdzie "serwis" ma analizator antenowy, będzie jakby pewniej. ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: cassiopeia »

zamiast SQ kręć RF-G.
pozatym szanuj innych userów. nie przeklinaj i używaj interpunkcji. ciężko przeczytać ten tekst na jednym wdechu :stupi:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
xbeer
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-16, 08:57

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: xbeer »

cassiopeia - ok

Piotrek-TJE - tak wiem, tak już ustawiałem ale na dłuższą jazdę jednak ten szum denerwuje i nie daje rady a dziennie robie do roboty 90 km wokół Warszawy.

Jaką w miarę antenę na magnes polecicie (jak by moja już była padnięta) ale tak jak mówiłem nie jestem wymagający ma być jakaś średniawka na magnes do miasta??
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości usta

Post autor: Piotrek-TJE »

xbeer pisze:
Jaką w miarę antenę na magnes polecicie (jak by moja już była padnięta) ale tak jak mówiłem nie jestem wymagający ma być jakaś średniawka na magnes do miasta??
Sirio AS-100/Omega 27.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawieni

Post autor: Pietern »

xbeer pisze: Jaką w miarę antenę na magnes polecicie (jak by moja już była padnięta) ale tak jak mówiłem nie jestem wymagający ma być jakaś średniawka na magnes do miasta??
Polecimy najpierw oporzadzić starą. A jak stara (antena oczywiście) upsuła się kompletnie, to wtedy poczytaj wątki na forum pt; Jaka antena...
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: mariusz_1004 »

Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
xbeer
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-16, 08:57

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: xbeer »

mariusz_1004 - oczywiście próbowałem ale wole akcje zero szumów nic rf gain ale może się okazac ze w mieście będę musiał się przestawić.

Pietern - byłem w serwisie sprawdzał ziomek antene i jest ok ale powiedział że gówniana toteż już rozglądalm się za nową.

Piotrek-TJE - Sirio AS-100/Omega 27 która lepsiejsza? bo skłaniam się ku omedze ponieważ mogę sobie ją wygiąć a parkuje w swoim garażu toteż opcja wygięcia do tyłu mi się podoba bo nie będę zawadzał o drzwi garażowe na górze jak sa otwarte.

czy kupować omege 27 czy ma ktoś jeszcze jakąś fajną do zaproponowania?
zapytam jeszcze o mika czy warto wymieniać na jakiś z rf gainem czy już się w to nie bawić i zostać przy oryginalnym który był przy unidenie? no i czy mik wpływa na zasięg mojego odbioru innych u siebie czy mojego odbioru na zewnątrz - czy ani na to ani na to?

dzięks
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: Piotrek-TJE »

Weź Omegę, jeśli zależy CI na składaniu. Do Unidena nie opłaca się kupować innego mikrofonu niż oryginalny.
PS. W mikrofonie nie masz RF-Gaina.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
xbeer
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-16, 08:57

Uniden 520 Pro - ciągłe szumy, brak możliwości ustawienia

Post autor: xbeer »

czy jest ta omega w wersji krótszej niż metr bo powiem szczerze że bardziej mnie interesują te 50-70cm i czy jest cos interesującego na magnesie co byście polecili, jak nie to wezme tą omege ale do garażu mi nie wjedzie :D? może sirio mag albo snake albo supermag co o nich sądzicie?

i czy szerokość podstawy czyli magnesu wpływa na samą antene jakoś bo są dwie możliwe do wyboru i nie wiem czy brać tą większą czy mniejszą. i czy tylko wpływa to na lepszą przyczepność do samochodu czy jeszcze na coś wpływa.

dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”