Test Unidena 520

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Test Unidena 520

Post autor: Pietern »

kedar1 pisze: Pietern
od powtarzania jakiej zasłyszanej opinii ci d ściska?
od tym, że stare są dobre czy, że każde nowe żeby jakoś działało to musi trafić na tuning?
ja piszę to co wynika z mojego skromnego doświadczenia i obserwacji.
każdy kupuje sprzęt taki jak mu się podoba, jeden wybiera cb z biedronki, drugi będzie się doktoryzował nad starym śmietnikiem, reanimował, regenerował, i potem onanizował nad soczystą sopranową modulacją w AM :mrgreen:

w obecnych czasach cb to przeżytek, relikt z czasów jak nie było nawigacji, komórek, janosików itp.
więc albo bawisz się w to hobbystycznie albo traktujesz czysto użytkowo, bo bardziej się opłaca wydać na zestaw z biedronki niż dostać mandat.

ale zgodzę się z tobą, że jest to nisza, ludzi który potrafią radio wystroić i dysponują sprzętem jest niewiele.
właśnie w związku z rozwojem technologii ten zawód jest na wymarciu.
nie każdego stać żeby po zakupie radia dołożyć drugie tyle do doprowadzenie go do stanu fabrycznego.
Dupę mi ściska od wielu opinii.
Telewizor masz nowy czy stuningowałeś sobie stary? :D
Czasy się zmieniają, i wraz z tym podejście do wielu spraw. W tym do trwałości sprzętu. Teraz nie produkuje się już na lata, bo masowość produkcji, jej uproszczenie i automatyzacja powodują, że stać nas na zakup czegoś nowego co kilka (2-5) lat.
A radia CB... Moje radio nie jest "tuningowane" a jakoś działa. Nawet bym powiedział, że porównując z innymi (w tym starymi) wstydu nie mam.
Nowe radia w Polsce trzeba (czy aby na pewno?!) "tuningować z powodu naszego krajowego obyczaju nieprzykładania wagi do szczegółów, co tworzy nieopisany chlew w eterze. Nawet nie będę tu wspominał, że te wszystkie "tuningi", "dopały" i inna radosna twórczość "hobbystów" ten chlew wspomaga. Oczywiście zachowując proporcje, bo "twórczość" całego klub CB wymięka przy nowoczesnych instalacjach naszego przemysłu, czy jakiegoś szpitala, albo od biedy instalacji świetlnej na dużym skrzyżowaniu.
Weź sobie takie nowe radio, które "wymaga tjuninku" i jedź z nim do Niemiec, zobaczysz jak będzie się dobrze spisywać. Po prostu nie ma u nas żadnego ładu w eterze, każdy robi co chce, montuje co chce i gdzie chce. Nie wiem czy w ogóle istnieją jakieś normy przemysłowe, które określają poziom dopuszczalnej emisji radiowej urządzeń i instalacji. Chociaż pewnie i są... I ktoś ma tego pilnować.
Słusznie odnotowałeś istnienie lobby "smd i procesorów", zupełnie niesłusznie pomijając lobby tyjuninku, czy lobby starych konstrukcji. One sobie tu koegzystują, od czasu do czasu, wchodząc w głośny spór. I każde ma coś racji za sobą, zależy z jakiej strony patrzeć.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Test Unidena 520

Post autor: kedar1 »

whatever
za chwilę dojdziemy w tej dyskusji do spisku żarówkowego,

z łaski swojej, nie przenoście mojego stosunku do CB na pozostałe dziedziny życia.
Pietern pisze:Telewizor masz nowy czy stuningowałeś sobie stary? :D
trafiłeś kulą w płot, po pierwsze dyskusja nie jest o telewizorach, po drugie nie tuninguję swoich CB
Pietern pisze: Czasy się zmieniają, i wraz z tym podejście do wielu spraw. W tym do trwałości sprzętu. Teraz nie produkuje się już na lata, bo masowość produkcji, jej uproszczenie i automatyzacja powodują, że stać nas na zakup czegoś nowego co kilka (2-5) lat.
no to jest dopiero bulszit,
polecam zgłębić temat planowania życia produktu, obecnie projektuje się sprzęt żeby dotrwały do końca okresu gwarancji, jak coś działa dłużej to masz szczęście.
tarnus pisze: kedar1 napisał(a):bardziej się opłaca wydać na zestaw z biedronki niż dostać mandat.



Przypomnę ci te słowa przy następnej okazji gdy będziesz polecał używki muzealne zamiast czegokolwiek z biedronki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wyrwane z kontekstu, ale spoko, możesz cytować bo sens jest zachowany


można temat rozwijać dalej, ale i tak się zrobił offtop więc ja się już wyłączam
73!
857d
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:Żeby jednak wrócić do Unidena 520 , bo temat odbiega :-P . To radio w przeciwieństwie do wielu nowych ma na przykład prawdziwy głośnik z którego dobrze słychać . Ma poprawnie działający SQ i RF-G . Ma bardzo przyjemną i głośną modulację fabryczną . W miarę przyzwoite filtry .
I na tym się kończą zalety tego radia. Dla ciebie CB to tylko odbiornik, jego filtry i stop. Nie interesujesz się że radio poza pasmem CB jeszcze gdzieś nadaje, ba nawet z tego sprawy sobie nie zdajesz.
Niestety ale dla innych użytkowników eteru ważne jest czy to radio nie robi burdelu w eterze. To radio od strony nadawczej robi niesamowity śmietnik w eterze co jest przyczyną że inni użytkownicy częstotliwości, np. RTV mają problemy z odbiorem programów RTV. To jest siewnik i tylko dlatego albo aż dlatego zabroniony. Odbiornik z filtrami i jego prawdziwy głośnik jak to określiłeś jest tu pomijalnym fragmentem tego czego oczekuje się w dzisiejszych czasach od urządzeń radiowych liczonych w dziesiątkach na kilometr kwadratowy.
poweredge pisze: Jak radia spod znaku AT trafią do obrotu w naszym kraju ?
Tak samo jak na przykład Yaesu FT ileś tam, czy Kenwwood TS ileś tam :mrgreen:
A to że oba powyższe można także używać w paśmie CB to już inna historia :mrgreen: Nie sprzedawca ale użytkownik jest za to odpowiedzialny, tak samo jak nie producent samochodu jest odpowiedzialny za to że kierowca przekracza dozwoloną prędkość. Jeżeli tego nie czujesz to wyjedź do Korei północnej :lol:
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

kedar1 pisze:z łaski swojej, nie przenoście mojego stosunku do CB na pozostałe dziedziny życia.
trafiłeś kulą w płot, po pierwsze dyskusja nie jest o telewizorach, po drugie nie tuninguję swoich CB
Napisał ten, co dopiero wspomniał coś o lampach w sprzęcie audiofilskim hahaha.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Test Unidena 520

Post autor: poweredge »

Pietern,

Z całym szacunkiem idź to napisz na radiochief.ru

Tu jak byś chciał poużywać nowe radio typu CB 300/CB 100 bądź pewny że nie poużywasz . Popatrz jak tam ludzie przerabiają te nowe fantastyczne radia na SMD .

http://radiochief.ru/payal-nik/dorabotk ... et-mj-500/" onclick="window.open(this.href);return false;
....
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Test Unidena 520

Post autor: Besserwisser »

tarnus pisze:Niestety ale dla innych użytkowników eteru ważne jest czy to radio nie robi burdelu w eterze.
Cieszę się, że poruszyłeś to zagadnienie.
Dlaczego Anytone produkuje i sprzedaje radia CB a i Merx będzie sprzedawał w Polsce, które z dziecinną łatwością będzie można "rozblokować" a cymbaliści, którym mało miejsca na "podstawie" będą mogli nadawać na 10m (bo przecież tam nic nie słychać)
Jako krótkofalowcowi powinno ci zależeć na tym, żeby pasmo 10m było czyste a sam zapewne nie raz słyszałeś jak jest zasyfione przez takich cymbałpiratów z radyjek o szerokim zakresie nadających z różnych stron świata.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:
tarnus pisze:Niestety ale dla innych użytkowników eteru ważne jest czy to radio nie robi burdelu w eterze.
Cieszę się, że poruszyłeś to zagadnienie.
Jak byś zauważył to pisałem o burdelu w sensie że uniden jest siewnikiem zakłócającym inne pasma radiowe nawet do 1GHz a nie że może nadawać w zakresie od-do.
Besserwisser pisze: Dlaczego Anytone produkuje i sprzedaje radia CB a i Merx będzie sprzedawał w Polsce, które z dziecinną łatwością będzie można "rozblokować" a cymbaliści, którym mało miejsca na "podstawie" będą mogli nadawać na 10m (bo przecież tam nic nie słychać)
Bess. Ale co to ma do rzeczy??? Co z tego??? Idziesz do pierwszego lepszego sklepu, kupujesz Wouxunga czy inne radio na VHF czy UHV i nadajesz od 136 do 174 albo od 400 do 470MHz włażąc w pasma amatorskie, policyjne, straży, kolei i bóg wie co jeszcze. To samo z radiami na KF firm Yaesu Kenwood Icom itd. itd., przecież je też można rozblokować, albo co ciekawe wiele z nich jest gotowa do pracy w innych pasmach niż amatorskie. Przeprowadź się do Korei Północnej, tam nie wolno sprzedawać.
A swoją drogą, według twojego toku myślenia, jakim prawem nadają ludzie w paśmie CB mocami po 100W z trxów HF firm Yaesu czy innych?
Besserwisser pisze: Jako krótkofalowcowi powinno ci zależeć na tym, żeby pasmo 10m było czyste a sam zapewne nie raz słyszałeś jak jest zasyfione przez takich cymbałpiratów z radyjek o szerokim zakresie nadających z różnych stron świata.
M
No właśnie... z różnych stron świata, a ty się czepiasz że w PL.
Choć, na pewno nie z Korei Północnej :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2014-05-04, 21:47 przez tarnus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Test Unidena 520

Post autor: poweredge »

Besserwisser pisze:Merx będzie sprzedawał w Polsce

Merex będzie miał oficjalnie wykastrowane jak President Lincolna i radia nie będą robiły burdelu w eterze pewnie jeszcze dostaną kaganiec na modulację ;-) .. Resztę zrobią szare eminencje ;-)
....
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

poweredge pisze: Merex będzie miał oficjalnie wykastrowane jak President Lincolna i radia nie będą robiły burdelu w eterze pewnie jeszcze dostaną kaganiec na modulację ;-) .. Resztę zrobią szare eminencje ;-)
Dorabiasz teorie...
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Test Unidena 520

Post autor: Besserwisser »

Tarnus, albo niedowidzisz albo świadomie odwracasz kota ogonem ale padła tylko jedna nazwa sprzętu: ANYTONE.
Napisz proszę jak to jest z wprowadzaniem do obrotu radia, z którego będzie można
tarnus pisze:Niestety ale dla innych użytkowników eteru ważne jest czy to radio nie robi burdelu w eterze.
A te pudełka niestety będą to robić. Zależy ci na czystych pasmach czy na kasie za sprzedaż?

M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Test Unidena 520

Post autor: poweredge »

tarnus pisze:
poweredge pisze: Merex będzie miał oficjalnie wykastrowane jak President Lincolna i radia nie będą robiły burdelu w eterze pewnie jeszcze dostaną kaganiec na modulację ;-) .. Resztę zrobią szare eminencje ;-)
Dorabiasz teorie...
Ja też chętnie usłyszę jak będziesz sprzedawał swoje radia AT ? Tak jak to jest na filmach czy pójdziesz w stronę Presidenta i dasz na podstawową 40 ?

Pytam bo wcześniej były zarzuty sprzedawania nielegalnego radia Unidena 520
....
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:Tarnus, albo niedowidzisz albo świadomie odwracasz kota ogonem ale padła tylko jedna nazwa sprzętu: ANYTONE.
Napisz proszę jak to jest z wprowadzaniem do obrotu radia, z którego będzie można
tarnus pisze:Niestety ale dla innych użytkowników eteru ważne jest czy to radio nie robi burdelu w eterze.
A te pudełka niestety będą to robić. M
Już ci napisałem, że o burdelu pisałem w sensie niepożądanych emisji jakie stwierdzono w unidenie U520. Występują bez wiedzy i woli użytkownika na częstotliwościach aż do 1GHz. TO jest chyba co innego niż to że można gdzieś sobie nadawać rozblokowanym radiem, ale nadal tylko na jednej konkretnej częstotliwości, podczas gdy harmoniczne są w normie. Więc nie wykorzystuj mojej wypowiedzi do bicia twojej piany, bo sprawia to wrażenie jakbyś nie czytał ze zrozumieniem. Poruszanym problemem przeze mnie tu jest siewnik siejący poza pasmem wbrew woli użytkownika a nie "pudełko" jak to nazwałeś które można użyć do nadawania na innej częstotliwości. Jeżeli tego nie pojmujesz to przykro mi.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:Ja też chętnie usłyszę jak będziesz sprzedawał swoje radia AT ? Tak jak to jest na filmach czy pójdziesz w stronę Presidenta i dasz na podstawową 40 ?

Pytam bo wcześniej były zarzuty sprzedawania nielegalnego radia Unidena
520
W wątkach w których podawałem linki do filmów które zdążyłeś oglądnąć, pisałem że radia będą sprzedawane jako zablokowane radia na pasmo amatorskie 10m. Daruj sobie też swoje teksty w stylu "jak będziesz sprzedawał swoje radia" bo aż cieknie zazdrością .
A co do dostępnej szerokości częstotliwości pracy jakie oferują CB to na rynku od dziesiątek lat jest pierdylion innych modeli różnych producentów które dają taką możliwość więc dziwię się że dopiero teraz to zauważyłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Test Unidena 520

Post autor: poweredge »

tarnus pisze: W wątkach w których podawałem linki do filmów które zdążyłeś oglądnąć, pisałem że radia będą sprzedawane jako zablokowane radia na pasmo amatorskie 10m
Dziękuję za odpowiedź o to mi chodziło ;-) (pewnie wszyscy takie kupią :-> )

Z zazdrością możesz sobie darować , bo nie widzę powodu . A co do zauważania to wybacz tak się tylko nasuwa z czytania marketingowego paplania ... Bez obrazy
....
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Test Unidena 520

Post autor: tarnus »

Besserwisser pisze:Tarnus, albo niedowidzisz albo świadomie odwracasz kota ogonem ale padła tylko jedna nazwa sprzętu: ANYTONE.
Napisz proszę jak to jest z wprowadzaniem do obrotu radia, z którego będzie można
tarnus pisze:Niestety ale dla innych użytkowników eteru ważne jest czy to radio nie robi burdelu w eterze.
A te pudełka niestety będą to robić. Zależy ci na czystych pasmach czy na kasie za sprzedaż?
M
Z gruszki się urwałeś? A gdzie byłeś przez ostatnie 30 lat kiedy inne radia oferują to samo?
To ty człowieku odwracasz kota ogonem. Już ci napisałem abyś nie wykorzystywał mojej wypowiedzi do twojego celu.
Nie moja wina że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Rozróżniasz zakres częstotliwości pracy od emisji ubocznych??? Bo ja tak a o burdelu pisałem właśnie odnośnie emisji ubocznych więc daruj sobie cytowanie mojej wypowiedzi do twojego celu.
Zablokowany

Wróć do „Uniden”