UNIDEN PC-122

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

UNIDEN PC-122

Post autor: marekb »

Dobre radio,ale będziesz żle słyszał tych co jeżdżą z popsutymi [odstrojonymi radiami].
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: UNIDEN PC-122

Post autor: Sahim »

Wojak pisze: - będzie lepsze w odbiorze i nadawaniu, mniej zakłóceń. faktycznie trzeba się co chwila dostrajać do nadawcy?
- co to za problem w PC-122 z tymi filtrami. że "wysychają" i trzeba wymienić?
- Pc-122 porównywalny do Presidenta Wilsona, ewent. lepszy?
- faktycznie trzeba się dostrajać, odstrojonych (więcej niż połowę ogółu) będziesz słyszał jako niezrozumiały bełkot zanim się dostroisz, dowiadywanie się "o dróżkę" na tym radiu wypada zdecydowanie słabo.
- nie filtry wysychają tylko kondensatory elektrolityczne, dotyczy ogółu sprzętu z dawnych lat
- Pc-122 lepszy i gorszy - zależy czy wąski odbiór jest pożądany czy nie. Moim zdaniem na #19 zdecydowanie nie. Nadawanie z niego bardzo dobre, ale czy lepsze od Wilsona to nie wiem.
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

UNIDEN PC-122

Post autor: marekb »

Nic się nie trzeba dostrajać co ma usłyszeć, usłyszy .Używam radia president Jack który jest też bardzo wąski i doskonale daje radę .To że ze 40% użytkowników ma popsute radyjka i ''świńskie ogonki'' zamiast anten to ich problem.PC 122 + dobra antena i jest moim zdaniem super.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: UNIDEN PC-122

Post autor: Speed »

marekb pisze:Nic się nie trzeba dostrajać co ma usłyszeć, usłyszy .Używam radia president Jack który jest też bardzo wąski i doskonale daje radę .To że ze 40% użytkowników ma popsute radyjka i ''świńskie ogonki'' zamiast anten to ich problem.PC 122 + dobra antena i jest moim zdaniem super.
Jeden z nielicznych Twoich postów, z którym się zgadzam :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

UNIDEN PC-122

Post autor: marekb »

Jakby wszyscy ze wszystkimi zgadzali się to by dyskusji nie było.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: UNIDEN PC-122

Post autor: Sahim »

marekb pisze:To że ze 40% użytkowników ma popsute radyjka i ''świńskie ogonki'' zamiast anten to ich problem.
Owszem, to jest ich problem kiedy to oni nie mogą się z kimś dogadać z uwagi na właściwości swojego sprzętu.
Jednak kiedy to ja nie mogę uzyskać pożądanych informacji z uwagi na to że moje wąskie radio ich wycina - to tracę na tym ja. Kiedyś miałem i PC122 i Jacka, niestety odsłuch #19 z tych odbiorników jest dla mnie nie do przyjęcia, nie lubię się męczyć za własne pieniądze. Ale to moje zdanie - rozumiem że można mieć inne :!:
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

UNIDEN PC-122

Post autor: marekb »

Mały problem może być tylko na mniej uczęszczanych drogach na głównych trasach nie ma żadnego .
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

UNIDEN PC-122

Post autor: Pietern »

Ba, bo to tak już jest, że nie ma problemu kiedy jest dobrze. Problemy zaczynają się kiedy jest źle. :mrgreen:
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: UNIDEN PC-122

Post autor: Sahim »

marekb pisze:Mały problem może być tylko na mniej uczęszczanych drogach na głównych trasach nie ma żadnego .
Tu się zgodzę, na głównych trasach problem jest mniej odczuwalny, natomiast kiedy jeżdżę po wioskach Małopolski to jest bardzo słabo, raz że mało kto chce łaskawie się odezwać, dwa że sprzęty posiadają.. no właśnie.
Wojak
Posty: 83
Rejestracja: 2014-11-21, 15:51
Lokalizacja: małopolska

UNIDEN PC-122

Post autor: Wojak »

Dziękuję za informacje.
Koledzy @Sahim. @marekb - podziękowania poszły :-D
Jutro będę przejeżdżał w pobliżu miejscowości zamieszkania sprzedającego, jeżeli będzie w domu to podjadę i zobaczę jaki stan, ewent. podłączę i sprawdzę.
Jak nie to plan "B" - czekamy na inną okazję cenową np. Cobra 29 lub 25 LTD Classic z początku lat 90 :mrgreen:
Uniden PC122 + Sirio Titanium 1200 Mag
President Taylor III + Sirio Omega 27 Mag
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”