Montaż CB w Octavii 3

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Montaż CB w Octavii 3

Post autor: Przem78 »

Hej po długiej nieobecności związanej z pracą przedstawiam mój montaż cybałka w O3 (montaż oczywiście u Konektora :mrgreen: )

tak na szybko krótki opis mojej instalacji CB, postaram się zrobić jeszcze dokładniejsze zdjęcia.
Uchwyt Commet 840 na klapie lewy górny róg, stopka Sirio + 5 m kabla, zdejmujemy plastiki z klapy bagażnika i jedziemy kablem do góry, przechodzimy przez gumowy wężyk do kabiny, później po tylnym słupku (pod tapicerką schodzimy w okolice nadkola), następnie nadkolem pod uszczelkami drzwi schodzimy na dół do progu, z progu wchodzimy pod wykładzinę pod kanapą tylną i tunelem środkowym idziemy do popielniczki tylnej (demontujemy ją i w środku tunelu nacinamy dziurkę na kabel antenowy-przy pomocy kabla prowadzącego wyciągamy go wedle uznania. Ja mam radio powieszone na zmodyfikowanym uchwycie na tylnej popielniczce. Zasilanie pociągnięte z bezpieczników (pod otwieranym schowkiem po lewej stronie kierownicy jest puszka z wolnymi konektorami - o ile dobrze pamiętam to nr 35 jest po stacyjce ) kable puszczone pod osłona tunelu i pod kierownicą, głośnik przyklejony taśmą 2stronną 3M pod fotelem kierowcy.

Edit: są dwie wady tego rozwiązania trzeba nauczyć się obsługi bezwzrokowej (co zajmuje 2 dni max) i pogodzić się z brakiem tylnej popielniczki (chyba że odpowiednio przerobi się uchwyt montażowy lub radio będzie gabarytów Presidenta Harrego III - wtedy wchodzi na ori uchwycie bez problemu) Przy większych gabarytowo radiach przeróbka uchwytu to konieczność i brak popielniczki to standard jak się przesadzi (w przeróbkach - tzn za wysoko da radio ) to popielniczka sama się otworzy a radia szukamy na tylnej kanapie - radio jest przykręcone do górnej części popielniczki :P duże radio musi się opierać na kątowej wtyczce antenowej i zasilającej wtedy jest OK. Zawieszka mikrofonu przyklejona jest taśmą dwustronną 3M do tunelu środkowego (na wysokości dźwigni zmiany biegów coby nie przeszkadzało pasażerowi w rozłożeniu nóg 8 - na fotach jest w innym miejscu ale to już poprawione)

foty :)

Tu na szybko mój przerobiony uchwyt do CB
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
uchwyt
Obrazek
President Herbert on board
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.S pomimo obaw o strojenie antena nie musiała być cięta i analizator pokazał #1-1.2, #20-1.15,#40 1.3 więc antena ma dalej 1.73 metra co świadczy o dobrej masie na połaczeniu klapa/uchwyt
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Fajnie, pomysłowo, radio jak dla mnie - nieporęcznie zamontowane, jak wykonany jest ten uchwyt ?
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

Wojtek KR pisze:jak wykonany jest ten uchwyt ?
Do zwykłego uchwytu przynitowane na prasie dwie blaszki po ~ 5 cm każda i nawiercone otwory
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Schludny montaż, przewody elegancko zamaskowane. Gratki.

Ciekawi mnie kiedy przełożysz radio do przodu :mrgreen:

A powiedz, jakiej jakości jest uchwyt comet-a. Wart swojej ceny ??
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

Kilobajt pisze:Ciekawi mnie kiedy przełożysz radio do przodu :mrgreen:
Z przodu nie ma miejsca i do tego będzie widoczne a tak przez parę lat w poprzednim aucie się przyzwyczaiłem do takiego montażu i obsługi więc jest mi to "rybka" ustawiam na czuja :mrgreen:
Kilobajt pisze:A powiedz, jakiej jakości jest uchwyt comet-a. Wart swojej ceny ??
dla mnie jak najbardziej OK stabilny, dobrze wykonany, mały. Obawiam się trochę o blachę ale będę kontrolował na bieżąco jej stan ogólnie polecam !!!
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Fajny montaż.
Z ciekawości antena przy otwartej klapie uderza w dach czy musisz ją pochylać przed otwarciem?
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
JayJay
Posty: 488
Rejestracja: 2012-06-27, 14:32
Lokalizacja: Białystok KO13ND

Post autor: JayJay »

Przem78 pisze: Z przodu nie ma miejsca i do tego będzie widoczne a tak przez parę lat w poprzednim aucie się przyzwyczaiłem do takiego montażu i obsługi więc jest mi to "rybka" ustawiam na czuja :mrgreen:
Dokładnie, prowadząc auto, nie wpatrujesz się w radio jak w TV :-D
A gałkologię po kilku miesiącach urzytkowania znasz na pamieć.
CRE 8900 knktr v.2; 575m6; RM KL 405; T5000; RSN4001A
AT-6666 knktr v.2; EC-2018 Turbo; HP 4000; RSN4001A
JFK II knktr v.2; CR577; B300p; T5000; CB-250
SMART knktr v.2; B150; MW4000; CB-250
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

BeBek pisze:Z ciekawości antena przy otwartej klapie uderza w dach czy musisz ją pochylać przed otwarciem?
Octavia to jest Liftback więc otwierają się drzwi razem z szybą, wtedy antena jest ~ metr nad dachem, gorzej jak jest pochylona przy wjeździe do garażu, wtedy obija się o tylne drzwi przy podnoszeniu klapy i trzeba uważać :!:
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Przem78 pisze:
BeBek pisze:Z ciekawości antena przy otwartej klapie uderza w dach czy musisz ją pochylać przed otwarciem?
Octavia to jest Liftback więc otwierają się drzwi razem z szybą, wtedy antena jest ~ metr nad dachem, gorzej jak jest pochylona przy wjeździe do garażu, wtedy obija się o tylne drzwi przy podnoszeniu klapy i trzeba uważać :!:
Wiem że to to liftback, bardziej chodziło mi to czy przy otwieraniu klapy antena sprężynując nie uderza w dach. Ale skoro jest aż metr do dachu to powinno być dobrze.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

Miejsce montażu radia dyskusyjne, ale skoro jestes zadowolony to ok. Wizualnie całość na + :-).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

większy komfort obsługi radia miałbyś kładąc je na fotelu pasażera...
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

konikks pisze:kładąc je na fotelu pasażera...
A widziałeś jak leci bezwładnie 1.5 kg metalu :mrgreen: poza tym to jest auto osobowe i dość często fotel pasażera jest wykorzystywany :-P
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

Przem78 pisze:dość często fotel pasażera jest wykorzystywany
ja tam wolę wygodne łóżko :lol:

montaż fajny. na #19 jak najbardziej ok ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

fajnie ale zamiast kalpy dał bym antenę na dach
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

kubaopp pisze:fajnie ale zamiast kalpy dał bym antenę na dach
Ale na dachu to w grę wchodzi tylko magnes - uważasz, że to będzie lepsze rozwiązanie ??!!
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”