Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ejko
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 14:36
Znak/ranga: skorpion
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: ejko »

Miało być
ejko pisze:SIRIO T-3 27 + ADAPTER SIRIO PL / DV.
ale wygrałem coś takiego w konkursie noworocznym Legend 4-tech. Wynalazek jakich mało. Stwierdziłem, że przetestuję i o dziwo zestroiło się do 1.2. Jestem w totalnym szoku, działa fajnie. Mieszczę się do centrów handlowych, więc podstawowy parametr został spełniony. W nocy nikt nie zpierd.....ł więc może potrafią czytać że to nie President. Już raz kiedyś Missouri straciłem.

Gość z CB z Gorzowa podpowiedział mi że to ta sama fabryka produkuje co Missouri ale nie wierzę w takie bajki. Ogólnie fajnie działa

Fakt opinii na temat tej anteny są znikome a nawet żadne.
Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek
Skoda Octavia II: Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000, Legend 4-tech, mikrofon FD 2060
raczek504
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-12, 14:27
Lokalizacja: Raczki / Podlaskie

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: raczek504 »

Hej,
Mam identyczne autko. Widzę na zdjęciach nawet ślad po magnesie na dachu. Tam gdzie u Ciebie stoi ślad ja mam antenkę właśnie. Czy jest duża różnica między montażem na stałe a na magnesie? Gdzie poprowadziłeś dalej kabel od anteny, bo widać tylko jak wchodzi w reling? Jak ciężką i dużą antenę można zamocować w taki sposób jak u Ciebie?
Awatar użytkownika
ejko
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 14:36
Znak/ranga: skorpion
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: ejko »

Witaj,
Usunąłem magnes ze względu na to co właśnie zostało pod folią. Ogólnie myślałem że jak będzie lato i będę mył karcherem samochód to w pewnym momencie zejdzie pozostałość po folii. Lato minęło i kończy się zima a ślad nadal jest. Muszę po prostu wziąć się za to i usunąć tą folię.

Zrobiłem taki uchwyt dlatego ponieważ chciałem mieć montaż na stałe a nie co chwile chować magnes lub przycinać kabel.

Jak zrobiłem przejście? Otóż ściągnąłem reling i tam jest przejście (otwór na śrubę mocującą). Obok otworu delikatnie przewierciłem otwór i przeciągnąłem kabel do środka samochodu. Resztę ukryłem pod tapicerką.
Według mnie najlepsze rozwiązanie. A że nie jestem jakoś skłonny do sprzedaży samochodów to wolałem postarać się i zrobić na stałe.
Gdzieś mam zdjęcia z montażu. Postaram się poszukać i udostępnić.
Skoda Octavia II: Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000, Legend 4-tech, mikrofon FD 2060
raczek504
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-12, 14:27
Lokalizacja: Raczki / Podlaskie

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: raczek504 »

Super, dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
ejko
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 14:36
Znak/ranga: skorpion
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: ejko »

Koledzy podpowiedzcie mi.
Używacie radyjko tak że non stop jest włączone i po przekręceniu kluczyka automatycznie się uruchamia? Czy za każdym razem włączacie?

Dlaczego pytam?
Jeżdżę nieraz nie zawsze długie odcinki autem a widzę w Lafayetce pokrętło od włączania zaczyna coraz luźniej chodzić.
Zastanawiałem się by czasami by nie założyć włącznika na kablu.
Nie wiem czy przy przekręcaniu kluczyka nie spowoduję uszkodzenia elektroniki w radiu.
Może pytanie tendencyjne ale nie znam się zbytnio na tych sprawach.
Skoda Octavia II: Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000, Legend 4-tech, mikrofon FD 2060
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: myszaty »

w starym aucie automatycznie mi się radio włączało po przekręceniu kluczyka, teraz za każdym razem muszę sam włączyć, mam yosana od prawie roku z pokrętłem nic się nie dzieje...
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
ejko
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 14:36
Znak/ranga: skorpion
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: ejko »

Ok, to może źle się wyraziłem. Chciałbym zostawiać radio włączone na potencjometrze. Po przekręceniu kluczyka by się włączało same. Czy elektronika radia przy odpalaniu nie dostanie?
Skoda Octavia II: Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000, Legend 4-tech, mikrofon FD 2060
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Skoda Octavia II - Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000

Post autor: cassiopeia »

nic się nie stanie.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”