"Polówka" AdamB

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Sargento Garcia
Posty: 45
Rejestracja: 2012-08-23, 22:02
Lokalizacja: Poznań / Wałcz

Post autor: Sargento Garcia »

Strojąc obecnie posiadane baciki do radyjka zainteresowałem się antenami wewnętrznymi. Miałem wolną chwilkę, więc sobie podłączyłem dwie i odbiór był fatalny (test przeprowadzany w Poznaniu) jeśli można to było nazwać odbiorem.

Dostałem już konkretne namiary od towarzysza katapultiona na wewnętrzną antenę - planowane są w najbliższym czasie testy na żywym organizmie :evill:
MOBIL: JFK II (tuning KONEKTOR)+Densei EC-2002+SIRIO: Omega 27 i Performer 5000

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,
że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji."
AdamB

Post autor: AdamB »

Sargento Garcia pisze: Dostałem już konkretne namiary od towarzysza katapultiona na wewnętrzną antenę - planowane są w najbliższym czasie testy na żywym organizmie :evill:
Może rozwinie się temat "anteny wewnętrzne". Nawet nie myślałem, że taki jest z nimi problem.

Ponownie dziękuję za opinie Kolegów.

Adam
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1764
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Pełen profesjonalizm. Full wypas miód malina git majonez :-D
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Ty powinieneś patentować swoje rozwiązania bo to naprawdę najwyższa klasa.
SUPER !!!
Jak zwykle pomysłowo i wykonanie na najwyższym poziomie.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Montaż REWELKA. Nie lubię się powtarzać po innych, ale tu nic innego napisać nie można
AdamB pisze:Zwykła antena, odkupiona od Kolegi (ale nowa), i zamontowana tam, gdzie kazał producent (nad lusterkiem kierowcy).
Posiada własny wzmacniacz, którego włączenie jest sygnalizowane czerwoną LED.
Czy antenę pod radio podłączałeś przez separator antenowy?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Montaż super , autko z fajnym silniczkiem .Pewnie pali tyle co zapalniczka :mrgreen:
AdamB

Post autor: AdamB »

Antek2000 pisze: Czy antenę pod radio podłączałeś przez separator antenowy?
Nie i nawet pierwszy raz czytam o tym.
Wygląda, że ten "separator", to właśnie wzmacniacz, który już jest zamontowany w antenie wewnętrznej (chyba chodzi o to samo, ale pod inną nazwą , jako osobne urządzenie do wpinania w linię antenową).
Oryginalna instalacja antenowa, VW, jest całkowicie odłączona.
Antena wewnętrzna prosto do radia, a żeby wzmacniacz nie działał bez przerwy, to przewód "+" wzmacniacza anteny, podłączyłem pod wyjście sygnału sterującego "wooferem".
Włączam radio, to i wzmacniacz się włącza.
Pobór prądu, jaki ma wzmacniacz, jest taki malutki, że wyjście sterujące "wooferem", jest całkowicie bezpieczne (wyjście sterujące woofera wytrzymuje pobór do 0,3 A).
Teraz, gdy dorobiłem jeszcze tabliczkę rozdzielczą, to wzmacniacz mógłbym podłączyć pod przełącznik odpowiadający za włączanie radioodtwarzacza, ale skoro zrobiłem tamto podłączenie kilka dni wcześniej, niż osobny wyłącznik radioodtwarzacza, to już nie będę przerabiał ...


Co do spalania w samochodziku .... jeszcze nie wiem, jak to wygląda dokładnie, bo jeżdżę na "pierwszym zalaniu zbiornika", ale w/g danych producenta, to zapalniczka, może mieć przepał, w porównaniu do tego 1,4 TDI ;-) .

Adam
Ostatnio zmieniony 2012-09-25, 06:36 przez AdamB, łącznie zmieniany 2 razy.
bobik

Post autor: bobik »

Adam kiedy mozna podstawic auto na montaz do Ciebie?:]]] :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwek_ch
Posty: 76
Rejestracja: 2012-07-02, 13:29
Lokalizacja: Wschód, KO12ID

Post autor: Sylwek_ch »

pięknie zamontowane i sprzęty na poziomie 8-) można pogratulować
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

AdamB pisze:Nie i nawet pierwszy raz czytam o tym.
Wygląda, że ten "separator", to właśnie wzmacniacz, który już jest zamontowany w antenie wewnętrznej (chyba chodzi o to samo, ale pod inną nazwą , jako osobne urządzenie do wpinania w linię antenową).
Separator to nie wzmacniacz, raczej podaje napięcie poprzez przewód antenowy na wzmacniacz, który w oryginale jest umiejscowiony w stopce antenowej.
Więcej :arrow: http://forum.vw-passat.pl/threads/7120- ... post245774
No, ale w Twojej instalacji jest zbędny.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
AdamB

Post autor: AdamB »

Antek2000 pisze: Separator to nie wzmacniacz, raczej podaje napięcie poprzez przewód antenowy na wzmacniacz, który w oryginale jest umiejscowiony w stopce antenowej.
Wszystko możliwe.
Jak pisałem ... wcześniej nie słyszałem o tym, więc podejrzewałem, że to inne określenie na wzmacniacz antenowy, ale, przy okazji, czegoś nowego się dowiedziałem .... dzięki za info.

W przypadku jednej anteny (Golf), zasilanie wzmacniacza, jest zrealizowane tak, że "minus" idzie po oplocie kabla antenowego, a "plus" ... swoim wydzielonym kabelkiem.
A teraz ciekawostka. Wcześniej, nad tym, się nie zastanawiałem ... w drugiej antenie (Polo), kabel "plus", wchodzi bezpośrednio do dość pokaźnej wtyczki antenowej i może w tym przypadku można mówić, że zastosowano separator, bo z wtyczki już nic więcej nie wychodzi, poza samym kablem antenowym.
Wzmacniacz jest w obudowie anteny na 100% i tam, także, zamontowano kontrolkę LED.
Nie będę już rozbierał, tej wtyczki, dla zaspokojenia samej ciekawości, bo nie ma sensu, ale może to jest to, o czym Kolega "Antek2000" napisał.
Ważne, że działa ...

Adam
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

ładny montaż, masz już go ponad rok a ja jeszcze Twojej furki nie widziałem, jeździsz nią??
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
AdamB

Post autor: AdamB »

Nowy montaż w Polówce.
Antena pozostała bez zmian, ale zmieniłem radio.
Walker został przeniesiony do domu, a w aucie ... zamontowałem Lafayette Zeus Pro.
Jako głośnika zewnętrznego użyłem Sunker CDM550. Pomimo małych rozmiarów i niskiej ceny, jest całkiem efektywnym ustrojstwem. Ten sam głośnik wychodzi pod różnymi nazwami, nawet President, ale różnicą jest jedynie cena.

Radio zamontowane w otworze 1 DIN za pomocą ramki montażowej kupionej u Hasana.
Ramka posiada "otwory głośnikowe", które postanowiłem delikatnie podświetlić, dla uzyskania ciekawszego efektu wizualnego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przełączniki, które pokazywałem we wcześniejszym montażu, pozostały i nadal spełniają swoją funkcję, więc ich już nie fotografowałem.
Będzie jeszcze zamontowany woltomierz (obecnie zdemontowany) i "stacja pogodowa", którą już mam, ale nie ma czasu się tym zająć.
Jak już wszystko "wyląduje" na swoim miejscu, to zrobię jeszcze kilka fotek "na gotowo" i zaprezentuję je w tym temacie.


Adam
Awatar użytkownika
Halandilas
Posty: 95
Rejestracja: 2012-12-29, 22:51
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Halandilas »

Piękna robota ;-)
Młody

Post autor: Młody »

Sam nie wiem czego się niedługo spodziewać w Twoim aucie... radio z dvd i telewizorem? ;-)
Prawie jak auto Bonda :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”