VW Golf III Combi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

No i kulturka, miejsce dobrze spożytkowane na montaż radyjka, ja zazdroszczę tej fm-ki z tyłu dachu, bo wiedziałbym co zamiast niej włożyć a tak u mnie fm-ke zaprojektowali niestety z przodu i został mi reling (dachu nie kaleczę).
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
jero

Post autor: jero »

jareko20 pisze:No i kulturka, miejsce dobrze spożytkowane na montaż radyjka, ja zazdroszczę tej fm-ki z tyłu dachu, bo wiedziałbym co zamiast niej włożyć a tak u mnie fm-ke zaprojektowali niestety z przodu i został mi reling (dachu nie kaleczę).
A wczoraj Ci mówiłem że trzeba się za to zabrać ja będzie cieplej.
I patrz rano wstaję,pojechałem do US i po powrocie piękna pogoda więc do dzieła.
Kurcze antene też bym przełożył ale dopiero w przysłym tygodniu będę zamawiał.
Tylko jak koledzy piszą z tym glośnikiem mi chyba nie wyszło,zobacze po testach

PS
Hasan-Łódź Ty już przygotuj główkę PL do T2000, 6 metrów kabla i końcówkę do radia prostą.Jak by nie było problemu polutuj.Dokładny termin przelewu podam na PW(pon wt)

Zmieniłem rozmiar kabla po namowie.
Ostatnio zmieniony 2012-02-29, 20:06 przez jero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

jero, weź sobie 6m kabla bo u mnie od środka dachu po środkowym słupku ledwo starczyło 5m a u ciebie jest kombi i antena na tyle,także bierz śmiało więcej
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

jero, a gdybyś tak głośnik upchnął w miejsce śmietniczki/popielniczki albo JIII do popielniczki, a głośnik tu gdzie teraz jest JIII albo pod fotel? Miałbyś jak w fabryce, chyba że palisz, to wtedy musiałbyś... rzucić :-D
jero

Post autor: jero »

Skorupa pisze:jero, a gdybyś tak głośnik upchnął w miejsce śmietniczki/popielniczki albo JIII do popielniczki, a głośnik tu gdzie teraz jest JIII albo pod fotel? Miałbyś jak w fabryce, chyba że palisz, to wtedy musiałbyś... rzucić :-D
Skorupa palę,ale w samochodzie nie.W popielniczce trzymam drobniaki.
Ale jutro sprawdzę czy mi się tam zmieści ten głośnik.
radyjko tam nie wejdzie bo za kawałek jest tam metalowe wzmocnienie,a obok popielniczki wtyk serwisowy.
Myślę że jednak głośnik wyląduje pod fotelem,albo z drugiej strony u pasażera.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

U pasażera będzie nieciekawie, bo nie będziesz słyszał zbyt dobrze, a robiąc głośniej będziesz go denerwować (pasażera). Pod Twoim fotelem będzie idealnie tylko zrób sobie tak żeby nie leżał na dywaniku bo zawilgotnieje, a szkoda by było, bo to fajny głośnik.

A swoją drogą to nie jest on zbyt basowy do JIII, bo jak ja go używałem z HIII to mnie denerwował - bardzo bełkotał i wolałem ESP5. Teraz mam go z JII i jest dobrze.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Radio zamontowane w chyba najlepszym miejscu w tym samochodzie :-) bardzo ładnie.
Szkoda tylko że jest problem już większe radio tam zmieścić...
Jeszcze jak antenka poleci w dziurkę to już całkiem miodzio będzie :-D
Przewód bierz długi, bo u mnie w Vento niby ori starczyło, ale u Ciebie, nie ma szans, żeby wszystko ładnie było pochowane.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
wojtek_augustów
Posty: 53
Rejestracja: 2010-07-15, 17:46
Lokalizacja: Augustów

Post autor: wojtek_augustów »

jero, a ja widziałbym jeszcze coś takiego w golfince i cacy:Obrazek
Onwa MKI, President Herbert, President Lincoln
Sirio Supercarbonium, Turbo 5000, GPE 27
Zasilacz DIY, PAN DM-432 itp
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

wojtek_augustów pisze:jero, a ja widziałbym jeszcze coś takiego w golfince i cacy:Obrazek
a ja bym nie kombinował i dał antenę tak jak powinno być
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Ja również nie kombinował bym z Twin Car'em...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
kurak2om
Posty: 86
Rejestracja: 2011-11-18, 13:21
Lokalizacja: Krzeszów

Post autor: kurak2om »

Ferbus pisze:Ja również nie kombinował bym z Twin Car'em...
I jak oceniasz ??? nie było zadnych problemów ?? nic sie nie gryzło ??
jero

Post autor: jero »

Cześć
No i głośnik został przełożony z pod bezpieczników (jednak trochę przeszkadzał)na miejsce między fotelami za ręcznym hamulcem,przykręcony śrubkami (tutaj zostanie już chyba na stałe).

I mam jeszcze pytanie odnośnie wzmocnienia pod antenę w dziurce.Dziurę po antenie radia samochodowego mam z samego tyłu auta, zaraz obok jest wzmocnienie konstrukcji samochodu.jak by dać wzmocnienie to musiało to byc półkole tylko. Czy w ogóle dawać wzmocnienie?

Nowa fotka montażu glośnika:
Ostatnio zmieniony 2012-03-04, 11:28 przez jero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

dobre miejsce na głośnik ;-) sam mam podobnie, tylko wciśnięty między fotel a ręczny (mniejszy głośnik)
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

jero, warto tam coś podłożyć daj półkole bo nic innego nie wymodzisz tam.
Niemcy mogli zrobić dziurkę w tej szynie było by po kłopocie :-P :-)
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
jero

Post autor: jero »

Witam
No i antena CB wylądowała w dziurze po antenie radiowej.
Podłożyłem blachę nierdzewna 15x10cm, chyba troszkę za mocno dokręciłem bo pod słońce wokół anteny widze małe wgłebienie,albo blacha nie była całkiem równa.Nie stanowi to dla mnie większego problemu,byle dobrze trzyma.Kabel puściłem pod plastikami od strony pasażera,cały jest schowany.
SWR Praktycznie się nie zmienił.Na magnesie i po włożeniu do dziury jest 1-1,4 20-1,4
40-1,5.A i dodam że próbowałem najpierw SWR gdy jeszcze nie zmasowałem wzmocnienia i SWR był taki sam jak po zmasowaniu wzmocnienia.
SWR zmienia się w momencie otwarcia klapy bagażnika i spada 1-1,1 20-1,1 30-1,3 40-1,5.
Więc najlepsze miejsce na antenę to środek dachu,może kiedyś.
A i pochwalę się nowym nabytkiem ASTATIC RD104E
A tu foty,i sorry za jakość robione telefonem:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”