Passek B5

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Co Wy wszyscy się wściekliście z tym Santiago? Widzę, że to działa, jak legenda filipińskiego Ubota. Jeśli się boisz o ciężar anteny, to zakup Megawatta, waży mało.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
JarekZgierz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-12-01, 22:24
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JarekZgierz »

To ja dodam swoje trzy grosze tylko prosze mnie nie bić. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Też mam Passata B5 tyle że po lifcie i też przymierzam się do montażu CB które pozostało z poprzedniego autka (pasek B4). Ogólnie twój montaż
jakoś mi nie podchodzi, radio wystaje, szpary między radiem a konsolą, może jakby była tam jakaś zaślepka/ramka to by zupełnie inaczej wyglądało. Mikrofonu tam bym nie zawiesił, jakoś ciasno się zrobiło na tej konsoli. Antenka- gdybym miał robić dziurę w dachu na pewno nie psułbym relingu tylko dziurka byłaby na środku dachu jakieś 10-15 cm przed anteną FM. Ogólnie montaż może być szczególnie podoba mi się dopracowanie i estetyczny wygląd mocowania antenki.
Pozdrawiam kolegę z forum VW Passat-a
PRESIDENT HERBERT II ASC + SIRIO ML 145 MAG
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Antena ładnie zrobiona. Wszyscy wiemy że na środku dachu działa najlepiej, Ty poszedłeś w kierunku estetyki. Jakoś da radę.

Jestem ciekawy czy jak kolega zdecyduje sie na 2m to cewka może się nie mieścić w relingu, trzeba będzie poszerzać.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

A napiecie do wkladki jakie idzie? Bo jeśli przelutowales tylko wkładkę to bedzie Cię słychać bardzo cicho. Do WM jest potrzebne sporo wieksze napięcie.
161CBF122
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

kajdan pisze:A napiecie do wkladki jakie idzie? Bo jeśli przelutowales tylko wkładkę to bedzie Cię słychać bardzo cicho. Do WM jest potrzebne sporo wieksze napięcie.
v

to 9v z baterii mikrofonu nie starczy ??????
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

9V to idzie zasilanie na cały układ, do samej wkładki dojdzie mniej.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

k0nr4d pisze:9V to idzie zasilanie na cały układ, do samej wkładki dojdzie mniej.
czyli ogólnie w radiach gdzie nie ma zasilnia na mikrofon , gdzie stosuje się gównie mikrofony dynamiczne wymiana wkładki w mikrofonie nie pomoże .
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

kubaopp pisze:
k0nr4d pisze:9V to idzie zasilanie na cały układ, do samej wkładki dojdzie mniej.
czyli ogólnie w radiach gdzie nie ma zasilnia na mikrofon , gdzie stosuje się gównie mikrofony dynamiczne wymiana wkładki w mikrofonie nie pomoże .

Nie pomoze. Musisz pociagnac 9V bezposrednio do wkladki
161CBF122
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

kajdan pisze:
kubaopp pisze:
k0nr4d pisze:9V to idzie zasilanie na cały układ, do samej wkładki dojdzie mniej.
czyli ogólnie w radiach gdzie nie ma zasilnia na mikrofon , gdzie stosuje się gównie mikrofony dynamiczne wymiana wkładki w mikrofonie nie pomoże .

Nie pomoze. Musisz pociagnac 9V bezposrednio do wkladki
ja mam "pana 2018" i podobno idzie on basowo może wymian jakiejś wkładki dała by wiecej sopranu np CZ034 albo wm61a
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Podoba mi się. Montaż w relingu o tyle ciekawy, że można to zdemontować, kupić nową osłonę relingu i nawet nie będzie śladu, że była tam antena. A dziura w dachu zostaje na zawsze. Jakiś to zawsze minus przy odsprzedaży, nie każdy lubi takie atrakcje na dachu.
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
gracek
Posty: 300
Rejestracja: 2011-05-13, 22:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: gracek »

JarekZgierz pisze:To ja dodam swoje trzy grosze tylko prosze mnie nie bić. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Też mam Passata B5 tyle że po lifcie i też przymierzam się do montażu CB które pozostało z poprzedniego autka (pasek B4). Ogólnie twój montaż
jakoś mi nie podchodzi, radio wystaje, szpary między radiem a konsolą, może jakby była tam jakaś zaślepka/ramka to by zupełnie inaczej wyglądało. Mikrofonu tam bym nie zawiesił, jakoś ciasno się zrobiło na tej konsoli. Antenka- gdybym miał robić dziurę w dachu na pewno nie psułbym relingu tylko dziurka byłaby na środku dachu jakieś 10-15 cm przed anteną FM. Ogólnie montaż może być szczególnie podoba mi się dopracowanie i estetyczny wygląd mocowania antenki.
Pozdrawiam kolegę z forum VW Passat-a
A mi znów szkoda kaleczyć w miarę nowy samochód. Zaślepek nie ma i nie będzie ponieważ to wieje tandetą, a poza tym musiałbym za dużo demontować przy wkładaniu schowka din. Czekam na inne propozycję montażu mikrofonu (oczywiście po prawej stronie kierownicy :)). Mam prośbę do użytkowników santiago 1200, 600 i mega watta 3000 żeby podali mi średnicę anten w miejscu zaznaczonym na foto (chce sprawdzić czy antenki wejdą w reling). Aha i napięcie na wkładce niedługo sprawdzę, choć i tak majk leci do przemka na uzdrowienie :).

Obrazek
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

SS1200 nie wkrecisz na główkę sirio. Będziesz musial obciąć kawalek tego plastiku na dole z nalepką. A co do peerkow to prawy jest od wzmocnienia a lewy od echa i jak krecisz przeciwnie do ruchu wskazowek zegara to dajesz wieksze wzmocnienie.
161CBF122
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Megawatt ma średnicę w tym miejscu identyczną z główką Sirio.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Montaż SUPER !!!
Awatar użytkownika
gracek
Posty: 300
Rejestracja: 2011-05-13, 22:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: gracek »

k0nr4d pisze:9V to idzie zasilanie na cały układ, do samej wkładki dojdzie mniej.
Napięcie na wm przy nadawaniu mam 0.93V. Jak je podnieść do ~2V?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”