VW GOLF IV.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
damian094
Posty: 32
Rejestracja: 2013-11-28, 23:00
Lokalizacja: Łódż

VW GOLF IV.

Post autor: damian094 »

Cześć Wszystkim! Dziś postanowiłem zrobić kilka fotek, niestety nie są one najlepszej jakości ( robione tel kom) Mój zestaw to M Tech Legend I + Wilson Little Will zestaw kupiony oczywiście u konektora ( z tego miejsca go pozdrawiam)

Montaż anteny - Antena na magnes, pod antena zamontowana folia bezbarwna po to aby nie rysować dodatkowo lakieru. Przewód antenowy został poprowadzony tak aby w każdej chwili antene można było schować do bagażnika, jedyne miejsce gdzie widać przeprowadzony kabel - To tylna półka przy tylnim siedzeniu. Dalej przewód został puszczony z boku za tylną kanapa, na dole pod siedziskiem kanapy, pod wycieraczkami aż do radia...

Obrazek
Obrazek

Montaż radia - Tutaj były największe problemy... Na początku miałem na rzep montażowy, jednak nie zdało to egzaminu... Obecnie zdecydowałem się na włożenie go pomiędzy środkową konsole a fotel pasażera. Do tej pory szukam rozwiązania jak można to radio zamontować, jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny... Dodam że zbytnio nie chcę robić otworów w konsoli... Zaś gruszka od radia, zamontowana jest w prosty sposób - Uchwyt od gruszki został odpowiednio wykrzywiony za pomocą kombinerek i po prostu włożony w tą kratkę od nawiewu jak na razie sprawdza się to, chodż i tak większość czasu gruszka leży u mnie na kolanach... Niestety nie mogę wmontować w środkową konsole, gdyż poprzedni właściciel zdecydował się na włąsną rękę dołożyć elektryczne szyby i jak widać znajduje się tam cała "sterownia" tymi szybami...

Obrazek
Obrazek



Zdaję sobie sprawe, że montaż tego zestawu jest mocno amatorski... Ale mi w zupełności wystarcza, tylko muszę jeszcze poszukać innego rozwiązania na zamontowanie tego radia eh. Zapraszam do wypowiadania się. Pozdrawiam, i szerokości!
Mobil 1 - M tech legend I + Wilson Wil
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

E tam, amatorski. Zawodowy! :D
Ja tez tak mam, tylko po jakimś czasie podłączyłem zasilanie z akumulatora, antenę przesunąłem na środek tuz przed FM-ke i kupiłem, oraz podłączyłem zewnętrzny głośnik.
Przesunięcie anteny poprawiło mi myślenie o lepszym odsłuchu, zasilanie z aku uporządkowało nieco wnętrze auta i zwolniło zapalniczkę. A głośnik zewnętrzny znacznie poprawił odsłuch i pozwolił zamontować radio tak, jak lubię, czyli przełącznikiem kanałów w moją stronę.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
damian094
Posty: 32
Rejestracja: 2013-11-28, 23:00
Lokalizacja: Łódż

Post autor: damian094 »

Pietern pisze:E tam, amatorski. Zawodowy! :D
Ja tez tak mam, tylko po jakimś czasie podłączyłem zasilanie z akumulatora, antenę przesunąłem na środek tuz przed FM-ke i kupiłem, oraz podłączyłem zewnętrzny głośnik.
Przesunięcie anteny poprawiło mi myślenie o lepszym odsłuchu, zasilanie z aku uporządkowało nieco wnętrze auta i zwolniło zapalniczkę. A głośnik zewnętrzny znacznie poprawił odsłuch i pozwolił zamontować radio tak, jak lubię, czyli przełącznikiem kanałów w moją stronę.
Zawodowe montaże to robi konektor :P

W moim przypadku jeśli chodzi o podpięcie pod aku to raczej się nie opłaca... W tygodniu zrobię może z te 100km, na razie pod zapaliczka mi nie przeszkadza :)

Na początku również antene miałem na środku dachu, lecz zdecydowałem się przenieść ją tak jak jest teraz, jak dla mnie troszke lepiej to wygląda niż jak by stała na środku dachu ( to zależy od gustu) różnicy w nadawaniu i odsłuchu raczej nie zauważyłem ( może dla tego że jestem lajkiem :D)

Postawienie anteny na skraju dachu jest dla mnie wygodniejsze gdyż przy wjeździe i wyjeździe z garażu muszę ją składać, bo gdy tego nie robiłem antena łamała sie praktycznie wpół, i szlag by ja zaraz trafił...
Chciałem zainwestować w taka antenę na uchwyt do klapy bagażnika, ale po rozmowie z pracownikiem sklepu konektora, darowałem to sobie bo mówi że w moim przypadku nie działało by to zbyt dobrze ; p
Mobil 1 - M tech legend I + Wilson Wil
Awatar użytkownika
MichaleBielsko
Posty: 191
Rejestracja: 2013-01-12, 10:28
Lokalizacja: JN99MU

Post autor: MichaleBielsko »

No i jak zadowolony właściciel - to najważniejsze :-)
chociaż miejscu tej fm-ki ładnie by wyglądała jakaś CB :mrgreen:
:-)
Dalekich rozmów... :-)
Ale mi w zupełności wystarcza, tylko muszę jeszcze poszukać innego rozwiązania na zamontowanie tego radia eh
Najważniejsze by było wygodnie :-)
73
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

damian094 pisze:Chciałem zainwestować w taka antenę na uchwyt do klapy bagażnika, ale po rozmowie z pracownikiem sklepu konektora, darowałem to sobie bo mówi że w moim przypadku nie działało by to zbyt dobrze
co takiego by nie działało :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

Wywal ten szpecący pseudo panel nad radiem i będziesz miał idealne miejsce na montaż kieszeni 1DIN akurat z radiem CB.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

damian094 pisze:

Na początku również antene miałem na środku dachu, lecz zdecydowałem się przenieść ją tak jak jest teraz, jak dla mnie troszke lepiej to wygląda niż jak by stała na środku dachu ( to zależy od gustu) różnicy w nadawaniu i odsłuchu raczej nie zauważyłem ( może dla tego że jestem lajkiem :D)

Postawienie anteny na skraju dachu jest dla mnie wygodniejsze gdyż przy wjeździe i wyjeździe z garażu muszę ją składać, bo gdy tego nie robiłem antena łamała sie praktycznie wpół, i szlag by ja zaraz trafił...
Jeśli ma być na skraju dachu to przełóż na lewą stronę, nie będziesz haczył o gałęzie itp zwisające przeszkody.
damian094 pisze:

Chciałem zainwestować w taka antenę na uchwyt do klapy bagażnika, ale po rozmowie z pracownikiem sklepu konektora, darowałem to sobie bo mówi że w moim przypadku nie działało by to zbyt dobrze ; p
Uchwyt pasowałby dobrze do golfa 4 jak np tu http://www.cb-forum.pl/topics154/vw-gol ... t17207.htm , ale rowniez z tego samego powodu co wyżej, na lewą stronę.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
damian094
Posty: 32
Rejestracja: 2013-11-28, 23:00
Lokalizacja: Łódż

Post autor: damian094 »

bad pisze:Wywal ten szpecący pseudo panel nad radiem i będziesz miał idealne miejsce na montaż kieszeni 1DIN akurat z radiem CB.

Gdybyś czytał uważnie temat, wiedział byś że nie mogę go wywalić - Poprzedni właściciel dołożył sobie elektryczne szyby, i ten jak to mówisz "szpecący pseudo panel na radiem" to jest własnie sterowanie elektrycznymi szybami...

Tak więc musze się męczyć z tym co mam...

Pewnie że najlepiej by było to wywalić, i wmontować tam radio no ale... Musze szukać innego rozwiązania na montaż.
Mobil 1 - M tech legend I + Wilson Wil
Awatar użytkownika
damian094
Posty: 32
Rejestracja: 2013-11-28, 23:00
Lokalizacja: Łódż

Post autor: damian094 »

Kasztelan pisze:
damian094 pisze:

Na początku również antene miałem na środku dachu, lecz zdecydowałem się przenieść ją tak jak jest teraz, jak dla mnie troszke lepiej to wygląda niż jak by stała na środku dachu ( to zależy od gustu) różnicy w nadawaniu i odsłuchu raczej nie zauważyłem ( może dla tego że jestem lajkiem :D)

Postawienie anteny na skraju dachu jest dla mnie wygodniejsze gdyż przy wjeździe i wyjeździe z garażu muszę ją składać, bo gdy tego nie robiłem antena łamała sie praktycznie wpół, i szlag by ja zaraz trafił...
Jeśli ma być na skraju dachu to przełóż na lewą stronę, nie będziesz haczył o gałęzie itp zwisające przeszkody.
damian094 pisze:

Chciałem zainwestować w taka antenę na uchwyt do klapy bagażnika, ale po rozmowie z pracownikiem sklepu konektora, darowałem to sobie bo mówi że w moim przypadku nie działało by to zbyt dobrze ; p
Uchwyt pasowałby dobrze do golfa 4 jak np tu http://www.cb-forum.pl/topics154/vw-gol ... t17207.htm , ale rowniez z tego samego powodu co wyżej, na lewą stronę.

W sumie powiem Ci kolego że jak na razie, nie mam problemu z tym że antena, zawadza o gałęzie i inne zwisające przeszkody, ani razu mi się to jeszcze nie trafiło. Jedynie co to musze ściągać antene i położyć ja na dachu, przy wjezdzie do garazu, bo jest dość niski... Ale dzięki za radę, jak będę kupował w czerwcu gdzieś nowa antene, na pewno skorzystam z Twojej rady :)
Mobil 1 - M tech legend I + Wilson Wil
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

no i co z tego, to nie dowód, że sterowanie szybami musi być tam właśnie tak kiepsko zamontowane

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

damian094 pisze:W sumie powiem Ci kolego że jak na razie, nie mam problemu z tym że antena, zawadza o gałęzie i inne zwisające przeszkody, ani razu mi się to jeszcze nie trafiło. Jedynie co to musze ściągać antene i położyć ja na dachu, przy wjezdzie do garazu, bo jest dość niski... Ale dzięki za radę, jak będę kupował w czerwcu gdzieś nowa antene, na pewno skorzystam z Twojej rady :)
Na motylku będzie też wygodniej pochylać antenę przed wjazdem do garażu :-).
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Jackill

Post autor: Jackill »

Montuj tak, najlepszy montaż na świecie, fmke zostawisz pod podsufitką i grają radyjka :mrgreen:
Obrazek

Faktycznie kaszana z tymi guzikami do szyb. Możesz zamontować z prawej strony tunelu.
Albo w okolicy podłokietnika jak masz.
Awatar użytkownika
damian094
Posty: 32
Rejestracja: 2013-11-28, 23:00
Lokalizacja: Łódż

Post autor: damian094 »

Jackill pisze:Montuj tak, najlepszy montaż na świecie, fmke zostawisz pod podsufitką i grają radyjka :mrgreen:
Obrazek

Faktycznie kaszana z tymi guzikami do szyb. Możesz zamontować z prawej strony tunelu.
Albo w okolicy podłokietnika jak masz.
Hm. Bardzo fajnie się to prezentuje kolego Ci powiem. Mógłbyś mi powiedzieć coś więcej na temat takiego montażu? Głownie chodzi mi o to jaki jest koszt takiej antenki wraz z montażem, i jaki jest na niej zasięg jeśli chodzi o CB?

I czy w takim wypadku możne normalnie jednocześnie odbierać normalne radio i CB? Pozdrawiam i szerokości. Może sie wydawać głupie pytanie, ale jestem na chwile obecną zielony w te klocki.
Mobil 1 - M tech legend I + Wilson Wil
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

damian094, koszt montażu, to cena anteny + Twoje roboczogodziny... Ja miałem Deltę 27 (90-95zł) w VW Vento i bardzo fajnie się sprawowała. Odbiorczo jak ML`ka.
Dodatkowym atutem główek DV jest to, że podłączając spliter antenowy, sama główka DV już całkiem dobrze zbiera fale FM. Na miasto dodatkowo możesz dać T3-27 :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Ale witaminki do splitera juz się zbytnio nie podłączy. Chyba, że jakąś podłą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”