Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

antos
Posty: 49
Rejestracja: 2013-07-16, 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: antos »

Witam

Kolejna ewolucja mojej instalacji, którą przedstawiłem tutaj: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=154&t=20726" onclick="window.open(this.href);return false;
Instalacja w stosunku do poprzedniej wersji zmieniła się w 50%, czyli zmieniłem tylko radio, antena i podstawka została ta sama.
Zacznijmy od radia. Alan 28 to bardzo znane radio. Ja swoje kupiłem od jednego z użytkowników forum. Radio było w świetnym stanie, a w zestawie mikrofon Densei.
Mimo tego, jednak nie pasowało mi zielone podświetlenie, które kompletnie nie komponowało się oryginalnym wystrojem wnętrza fabrycznego VW i strasznie biło po oczach. Zmieniłem więc własnoręcznie podświetlenie na czerwone - użyte diody to 3mm matowe (dyfuzyjne) o jasności 600 mcd. Pasują idealnie do podświetlenia fabrycznego, a jak jest ciemno to nie widać różnicy w jasności czy odcieniu.
Jakby ktoś chciał tego typu radio do mobila to polecam alana 28. W porównaniu do poprzednika ma fenomenalny bardzo czuły odbiornik i świetny odsłuch. Co prawda w mieście trzeba się trochę nakręcić, a radio czasem pogada sobie z sygnalizacją świetlną, ale przy odrobinie wprawy wszelakie nastawy są robione tak automatycznie jak zmianą biegu. W efekcie czego radio jest bardzo komfortowe i nie męczy wiecznymi szumami, czy niezrozumiałymi komunikatami. Mimo iż mam silnik TDI z pompowtryskami, czyli z dość skomplikowanym elektronicznym wtryskiem paliwa, to radio nie łapie żadnych szumów czy zakłóceń od silnika itp.

Wizualnie cały montaż podoba mi się średnio. Na radio nasunąłem ramkę 1 din ze zwykłego radia żeby nie latało w tej kieszeni i nie musiał go poprawiać. Po prostu trzyma się pewnie i jest trudniej je wyjąć. na kablu zalutowałem sobie wtyk kątowy żeby radio weszło głębiej. oryginalny koszyk z konsoli centralnej wymontowałem i wyciąłem tyle wzmocnienie żeby radio weszło najgłębiej jak się da. I tak trochę wystaje i jest dziura pomiędzy radiem, a deską rozdzielczą/ramką. Zasilanie - bez zmian podciągnięte pod radio FM - jedyna zmiana, to pojawienie się wtyczki molex i to wszystko.
Próbowałem tam włożyć jakąś fabryczną ramkę/maskownice wyciętą, ale wszystko wyglądało słabo i zostawiłem jak jest. Teraz coś od czego miałem właściwie zacząć, czyli zdjęcia:
http://i60.tinypic.com/axfiat.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i62.tinypic.com/30uwxtv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i60.tinypic.com/2w403l1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i57.tinypic.com/14vo65u.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i57.tinypic.com/3448c2p.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2014-04-26, 20:34 przez antos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: Kasztelan »

Wstaw tak, żeby się zdjęcia wyświetlały, będzie wygodniej.
Ostatnio zmieniony 2014-04-26, 20:13 przez Kasztelan, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
antos
Posty: 49
Rejestracja: 2013-07-16, 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: antos »

Próbowałem, ale jak wstawiam link to zamiast miniatury zdjęcia to widać jego lewy górny róg. Nie wiem co się dzieje... Dlatego same linki wstawiłem
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: bub »

Elegancko zmienione podświetlenie dopasowane do reszty - do tego radio wpasowane w konsole - nie ma co - dla mnie to najładniejszy sposób na montaz radia - brakuje tylko anteny w dziurce po FM zamiast na magnesie.
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: kubaopp »

Jest git! idziesz w dobrym kierunku tak jak ja :mrgreen: czekam na kolejną ewolucje ! i fotki z radiem ze wstęgami :hopla: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
antos
Posty: 49
Rejestracja: 2013-07-16, 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: antos »

bub, jak zwykle czepia się tej mojej podstawki, ale ta najmocniejsza podstawka dostępna na rynku na prawdę jest świetna. Antena stroi się idealnie, a magnes trzyma tak mocno, że niedawno na gościnnych występach w "niemczech" przy 220kmh antena nie odpadła z dachu więc nie widze powodu robienia sobie dodatkowej roboty.


Nie widzę tez sensu, posiadania radia wstęgowego w mobilu :D
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: DR-DM »

Git majonez :bravo:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: cassiopeia »

antos pisze:Nie widzę tez sensu, posiadania radia wstęgowego w mobilu
zobaczyłbyś dopiero jak byś je miał. nie musisz używać SSB w mobilu, poprostu te radia mają zupełnie inną kulturę pracy w AM
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
antos
Posty: 49
Rejestracja: 2013-07-16, 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: antos »

To w takim razie dajcie mi się nacieszyć tym alanem, żebym potem mógł przesiąść się na coś innego i stwierdzić - jak mogłem do tej pory tego nie używać :D
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Re: Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: Chmarski »

antos pisze:ta najmocniejsza podstawka dostępna na rynku na prawdę jest świetna. Antena stroi się idealnie, a magnes trzyma tak mocno, że niedawno na gościnnych występach w "niemczech" przy 220kmh antena nie odpadła z dachu więc nie widze powodu robienia sobie dodatkowej roboty.
A co to za podstawa, bo nie widzę.
antos
Posty: 49
Rejestracja: 2013-07-16, 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: antos »

Sirio MAG 145. Jest opisana w poprzednim temacie, który podlinkowałem w pierwszym poście :-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: Chmarski »

Ok. Myślałem że faktycznie jakąś lepszą masz. Ciekaw byłem jaką. Ta na pewno nie jest najmocniejsza na rynku.
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: Florek »

Niby wszystko ok, ale lepiej mozna upchac Alana w desce golfa 4/bory. Jak chcesz zobaczyc to zobacz jak to mialem zamontowane w
borze
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
antos
Posty: 49
Rejestracja: 2013-07-16, 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: antos »

Czy ja wiem czy lepiej. po pierwsze trudniej kręcić gałkami, gdyż są za nisko jak się ma rękę na podłokietniku. Rozważałem taki montaż, ale na dłuższą metę stwierdziłem że mi się nie spodoba. Mógłbym radio wepchnąć kawałek głębiej, ale nałożyłem ramkę dinowa na radio żeby nie latało. A ramka mieści się na obudowę radia, a na front panel nie - stąd nieco wymuszona wysunięta pozycja radia, ale za to nie stuka na nierównościach i bardzo trudno je wyjąć.
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Golf IV + Alan 28 + Sirio ML 145

Post autor: Florek »

Przy automatycznej skrzyni nie miałem problemu z ustawieniem radia. Ja miałem radio zaparte na wcisk i nic nie latalo. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie pamiętaj, że to Tobie ma odpowiadać a ja mogę tylko napisać jak ja to widze.
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”