c.s.DAF 95XF uzbrojony w Lafayette Ermes z Sirtel S9

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krzysiekjx1
Posty: 162
Rejestracja: 2011-05-08, 18:37
Lokalizacja: dolnośląskie

c.s.DAF 95XF uzbrojony w Lafayette Ermes z Sirtel S9

Post autor: krzysiekjx1 »

żeby nie było że na tym forum nie ma instalacji z ciężarówek to ja wrzucę ze swojej :mrgreen: wybrałem taki sposób montażu a nie w tradycyjnie przeznaczonym do tego punkcie ze względu że nie mam przed oczami dyndającego kabla od maika :roll: fakt przy większych modelach radyjek jest to mało ciekawe miejsce dlatego ja wybieram te mniejsze (miałem kiedyś Jacksona w trucku wiec niech nikt nie komentuje że nie wiem co tracę) :-P drugą zaletą tego miejsca montażu jest brak konieczności montowania zewnętrznego głośnika bo radyjko mamy na wierzchu (choć u mnie jest i tak założony,ale nie widoczny) :hopla: antena ? w optymalnym punkcie montażu :lol: (wszędzie tylko piszą dziurka w dachu,dziurka w dachu=no to jest :lol: ) co do jej pracy to sie nie wypowiem bo to efekt wczorajszego popołudnia wiec jest w fazie testów (dlaczego jest lekko pochylona? bo nie chce zostać bezpodstawnie posądzony o kradzież energii z trakcji kolejowej bądź tramwajowej :lol: )
w użyciu ze względu na gabaryty Lafayette Ermes + Sirio ML-145
leżakuje w szafie nówka Valery Philipines+ Pan432+Sirtel S9
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

A przy tym pochyleniu anteny,sprawdzałeś SWR jaki masz
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
krzysiekjx1
Posty: 162
Rejestracja: 2011-05-08, 18:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: krzysiekjx1 »

jeszcze nie bo to było spontaniczne działanie w ramach nadwyżek wolnego czasu a miernika nie wożę ze sobą
w użyciu ze względu na gabaryty Lafayette Ermes + Sirio ML-145
leżakuje w szafie nówka Valery Philipines+ Pan432+Sirtel S9
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Co ja mogę powiedzieć... Miejsce na radio fatalne. Znaczy dla Ciebie pewnie ujdzie. Ale ja mam długie nogi i jak sie wyciągnę czy coś to na 100% bym zahaczał. Zahaczałem w MANie F2000 jak było w takim miejscu i zahaczałem w TGA jak było pod radiem FM.
Ja bym wywalił tollcollecta w górę i masz miejsce na CB.

Miejsce dla anteny średnio. Widać że pozbyłeś się FM'ki...
Nie jest to podwyższana kabina, ale antena 150cm na dachu to średni pomysł ze względu na wiadukty. Przecież dach tam jest na wysokości ponad 3metry na pewno. Może podchodzić pod 3,5 nawet, trzeba by było to zmierzyć.

Trakcję masz na wysokości 4,85m, trochę luzu trzeba zachować.

Oczywiście jest to idealne miejsce pod względem osiągów.

Ja bym założył uchwyt na rynience. Najprościej i w optymalnym miejscu.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
krzysiekjx1
Posty: 162
Rejestracja: 2011-05-08, 18:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: krzysiekjx1 »

Fmka pójdzie na drugą stronę jeżeli ten punkt dla CB anteny sie sprawdzi bo odwrotnie nie wypada bo zbyt dużo gałęzi by zaliczała,co do wysokości to obecnie mieści się do 4,5m wiec zapas bezpieczeństwa jest,na rynience to mają wszyscy wiec ja popróbuje czegoś innego,zobaczymy jaki SWR da się uzyskać i jak będzie do 1,5 to pojezdzi a jak sie nie zejdzie do tego pułapu to wymienimy na jakiś krótszy model żeby do pionu postawić,co do sugestii ad miejsca montażu radyjka? to już ostatni rok dla tego pojazdu wiec nie bedziemy robić rewolucji z TC i jego przenosinami do góry
w użyciu ze względu na gabaryty Lafayette Ermes + Sirio ML-145
leżakuje w szafie nówka Valery Philipines+ Pan432+Sirtel S9
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

A no jak 4,5m wychodzi to może być.
SWR nie przejmuj się... da się ustawić i będzie napewno lepiej niż myślisz. JA bym ją ze dwa ząbki do pionu dał jeszcze o ile wysokości to wiele nie zmieni.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

A ja bym zaproponował Ci takie rozwiązanie:
1.uchwyt antenowy 3/8
a/ na lusterko ewentualnie w otwór po FM dostępne tu do wyboru:
http://www.mezcom.pl/index.php?k8,sprze ... t-antenowy
2. antena typowo pancerna o wysokosci 115cm np taka :
http://www.thunderpole.co.uk/super_nova.htm, gdybyś był zainteresowany to czeka taka na kupca u mnie
i wtedy nie potrzeba jej schylać a osiągi są dobre i w pełni satysfakcjonujące ;-)

Radio bym też przeniósł, zawsze obawiam sie o swoje kolana, lepiej mieć swoje niż endo :-P
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Bez przesady... Po co chłopak będzie zmieniał całą instalacją skoro jest bardzo dobra a i wysokością jeszcze może być. Poza tym auto robi już powoli ostatnie swoje trasy...
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
oloThebest
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-29, 18:46
Lokalizacja: Dupowo

Post autor: oloThebest »

krzysiekjx1, Napisz proszę kolego jak dostałeś się pod tapicerkę w tym aucie bo muszę wymienić główkę i mam w tym samym miejscu. nie wiem jak się za to zabrać wszystko trzeba rozbierać? proszę o pomoc bo nie chcę sobie popsuć wnętrza. ale już mi nerwy puszczają na to auto.
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Post autor: qset »

oloThebest pisze:krzysiekjx1, Napisz proszę kolego jak dostałeś się pod tapicerkę w tym aucie bo muszę wymienić główkę i mam w tym samym miejscu. nie wiem jak się za to zabrać wszystko trzeba rozbierać? proszę o pomoc bo nie chcę sobie popsuć wnętrza. ale już mi nerwy puszczają na to auto.
najprościej i najszybciej ale nie estetycznie jest wycięcie kawałka podsufitówki ale nie całego tak żeby później zatkać dziurę nad głową w schowku tam dostaniesz sie do instalacji w przeciwnym razie czeka cię rozbiórka tapicerki i demolka schowków
pozdr...
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
krzysiekjx1
Posty: 162
Rejestracja: 2011-05-08, 18:37
Lokalizacja: dolnośląskie

c.s.DAF 95XF uzbrojony w Lafayette Ermes z Sirtel S9

Post autor: krzysiekjx1 »

dokładnie jak qset napisał i ja poszedłem na skróty (auta już nie mam bo to były jego ostatnie momenty w moich rękach) i wyciąłem estetycznie kółeczko w środku schowka (tak wychodzi ori otwór) a po montażu je wkleiłem ;-)

wkrótce pochwale się nowym montażem w następcy :mrgreen:
w użyciu ze względu na gabaryty Lafayette Ermes + Sirio ML-145
leżakuje w szafie nówka Valery Philipines+ Pan432+Sirtel S9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciężarowe”