Dodge Sprinter 2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Dodge Sprinter 2

Post autor: KaeRZet »

Tak więc, trochę się pozmieniało . Strasznie szpeciły przewody wiszące z dachu przyklejane szarą taśmą [tzw. szybka instacja]... teraz mam problem z klejem który został na dachu/ z czasem sie wyczyści i przemaluje dach... narazie borykam się z usytuwaniem sprzętow / wszystko przez to że nie mam jeszcze dopałki - jak to będzie będę widział ile dać grubszego przewodu, gdzie to usytuwać, jak zabezpieczyć itd... tak więc będzie jeszcze część 3 sprintera - planuje pozbyć się magnesu z anteny na 2m. 440MHz. Już jest pomysł ... ale to potem.
najpierw troche z dzisiejszych moich wypocin. a to co wypociłem ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CO mnie tylko martwi to SWR nie wyszedł tak jak chciałem, ale to dobrze ;-) jak nie będzie padać będę miał co robić jutro ;-) Dodam tylko że sprawdziłem przejścia miernikiem, praktycznie w każdym miejscu gdzie była jakaś goła blacha i wyglądało że wszystko jest OK. jutro pogrzebie jeszcze i przejże co może być problemem...

a to co będzie poprawione na 2m/440.
mocowanie po kamerze, będzie dobrym miejscem myślę że przykręcę te zadaszenie co było nad kamerką, wywiercę dziurkę i tam będzie można wsadzić antenkę , przewód tą samą droga ...

Obrazek
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Wzmocnienie dachu klasa.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Olo.

Post autor: Olo. »

Ten postument jakby dedykowany pod Wilsona. Wzmocnienie pierwsza klasa.

Te ślady po taśmie spróbuj benzyną ekstrakcyjną usunąć...
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

klej będę szorować jak się zrobi cieplej :/ wczoraj używałem "brake cleaner" coś jak aceton może ? ale jeszcze myślę nad zmywaczem do paznokci :/ ale tak jak pisałem -dopiero jak się ociepli ...

P.S. grubość blachy - 16Ga . nie wiem jak to sie przelicza na mm ...
powiedziałbym iż grubość zliżona do wkładu od długopisu- przecietnego ... bo są grubsze żelowe jeszcze... ale mam na myśli zwykły...
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

PART III , już tuż tuż ...
:mrgreen:
jutro będzie wszytko podłączone [mam nadzieje] ... ale to nie będzie jeszcze końcowa instalacja, jeszcze będę potrzebował trochę czasu w warsztacie ;-) a co przed chwilą się dowiedziałem, to że mój drugi boss nie będzie zamykać drzwi, 24/7 warsztat będzie otwarty... pomysł już mam :/ czekam tylko na jego zrealizowanie ... oto wstęp do PART3
" z małego Pride 100A " [300pep]
na coś delikatnie większego... nie wiem ile to wykrztusi z siebie, ale mam nadzieje że ten 1kW uzyskam... [dalej nie będę się wychylać , chyba że dorwę strait 16pill a na driver wsadzę Pride'a ]


u góry jest stary podczciwy pride po przejściach...

Poniżej nowa zabawka - jak narazie brak jakichkolwiek komentarzy...

-----------------------------------------------------------------------------------------

Obrazek

To nie Chuck Norris :-P

to będzie straznik 19stki :P jak ktoś coś sapnie , posterunkowy "One Kay" zadziała :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Montaż anteny i jej wzmocnienie pierwsza klasa.

Klej po taśmie spróbuj usunąć preparatami w sprayu markowanymi "Label remover" lub "Label kiler" - pewnie kupisz na ebay.
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

praktycznie juz mogę montować 3 część- ale to później , najpierw obowiązki domowe ;-)
tylko taka mała zapowiedź ;-)
Szkoda tylko że kamera troszkę za wcześnie złapała obraz, bo szczytowało do 1977Watts :( tylko że na zdjęciu jest mniej chwycone :/
Zastanawiam się tylko jeszcze nad wymianą trans.na toshiby ;/ ale to miałbyć koniec pogoni za "mocy przybywaj", aczkolwiek jak nazwa mówi sama za siebie, przybywaj i przybywaj... pomyslimy na wakacje... może zrobimy małą modernizację ampa ;-)

Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam ... 73'spoprzez kabelek
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Moc fajna, ale mnie to się bardziej miernik podoba.. ;-)
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Nie myślałeś o jakiejś europejskiej antenie np sirio albo sirtel ???
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Kilobajt pisze:Nie myślałeś o jakiejś europejskiej antenie np sirio albo sirtel ???
myślałem ... do tego auta odpada, ze względów na wielkość, obecna antenna jest odpowiednio długa i mieszcze sie pod większością mostów ;-)
myślałem nad preformer 5000 do osobówki, ale narazie już mam zestaw, może kiedyś gdzieś styknę się z tą antenną, ale na wyrost nie będę kupować.
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

Kilobajt pisze:Nie myślałeś o jakiejś europejskiej antenie np sirio albo sirtel ???
Odgrzewam conieco...
właśnie zastanawiam się nad następną anteną. musy być Magnesowa. i są dwie opcje , właściwie jest ich więcej, ale te wyglądają najciekawiej. Sirio
1- turbo 5000
2- performer 5000
Wczoraj kupiłem coś na "truk stop" tzn. magnes i antene i w drodze mi sadlo z dachu, w lusterku byl;o widac jak sie iskrzyło za mną :/ dlatego mysle nad czyms co bedę miał do "RENTALS" ...
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Polece ci Sirtel Santiago 1200, lepsza od sirio. ;-)
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

drovid pisze:Polece ci Sirtel Santiago 1200, lepsza od sirio. ;-)
Niestety dostępne tylko w Europie chyba :(
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Mogę ci wysłać :mrgreen: lub możesz kupić tam:
http://www.thunderpole.co.uk/large-cb-a ... -1200.html
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
AdamB

Post autor: AdamB »

drovid pisze:Mogę ci wysłać :mrgreen: lub możesz kupić tam:
http://www.thunderpole.co.uk/large-cb-a ... -1200.html
Może deczko nie w temacie, ale to jakiś nowy wypust chyba jest. Jeszcze SS, o takim wyglądzie, nie widziałem. Różni się czymś, od tradycyjnej wersji, czy to tylko "nowa szata"?

Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciężarowe”