President Harry III ASC czy coś tańszego?

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jotzet
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-29, 20:56
Lokalizacja: Łódź

President Harry III ASC czy coś tańszego?

Post autor: jotzet »

Witam,
posiadam antenę President ML-145, poszukuję radia do małego mobila (Golf VI benz).
Zastanawiałem się nad YOSAN EXCALIBUR, LAFAYETTE TRUCKER, TTI TCB-881, ALAN 48 PLUS MULTI? YE i LT to jest to samo? Przemawia do mnie głośnik z przodu, a jak wygląda sprawa filtrów (spełniają rolę - w porównaniu do HArry III ASC)? Czytałem opini HIII i troszkę się zmartwiłem, proszę o szczerą odpowiedź co Wy byście kupili?! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

TTI i Alana sobie odpsc,Yosan i Lafayette sa OK.Ja uzywam HIII i jestem zadowolony,ma bardzo dobre ASC i RF gain.Ale za chwile wiekszosc powie ci ze szkoda talarow na to cudo. :mrgreen:
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Z Łodzi jesteś to łatwo masz, coś dobierzesz ;-)
Sakaszwili

Post autor: Sakaszwili »

Weź sobie Yosana turbo.
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

jotzet pisze: TTI TCB-881, ALAN 48 PLUS MULTI?
TTI mam nie polecam [leży w garażu] Alanem bawiłem sie i często go słyszę nie polecam chyba że z dobrym mikrofonem ale to musi być dobry NP Altaj ze wzmocnieniem na suwaku to w tedy jakoś to chodzi ale w oryginale totalna padaka.Co do reszty nic nie napiszę bo nie miałem z tym nic do czynienia.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Głośnik z przodu jest z reguły tak mały, że nie daje rady. Kup zwykłe radio i do tego głośnik zewnętrzny za 25zł.
Polecam Harrego III ASC, mam, używam i chwalę. Pozostałe wymienione - kupa.

Z tańszych Yosan 120, Yosan Turbo.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
jotzet
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-29, 20:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jotzet »

pasek888 pisze:Głośnik z przodu jest z reguły tak mały, że nie daje rady. Kup zwykłe radio i do tego głośnik zewnętrzny za 25zł.
Polecam Harrego III ASC, mam, używam i chwalę. Pozostałe wymienione - kupa.

Z tańszych Yosan 120, Yosan Turbo.
problem jest w tym, że firma Yosam nic mi nie mówi, ludzie piszą żeby je brać a gruncie rzeczy jakoś nie mam przekonania myślałem o EXCALIBUR z myślą, że ma RF-Gain i głośnik z przodu...
Chyba jednak zdecyduję się na Harrego póki co mogę dołożyć :)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Harry III - fajne radyjko miałem dobrze wspominam ale drogie i nie warte swojej ceny - cena z kosmosu, osobiście jak miałbym wybierać brałbym Yosana 3031 i dobrego majka do niego. Jednak jak weźmiesz HIII - będziesz zadowolony
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Excalibur to nie jest zbyt udany model ;-) skoro jesteś skłonny kupić Harrego III to bierz - z presidenta, to najlepsze radio z małych modeli do mobila - z zalet dobre ASC, RFGAIN, HI-CUT, przełącznik kanałów w gruszce, praktycznie bezobsługowy, wady -średnie filtry, głośnik no i cena ;-)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Głośnik to nie problem - można użyć zewnętrznego, cena - poszukać używki w rozsądnej cenie - jakiś czas temu na allegro był jeden w "stanie kolekcjonerskim" :mrgreen: , filtry dają radę ...
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Wojtek KR pisze:Głośnik to nie problem - można użyć zewnętrznego, cena - poszukać używki w rozsądnej cenie - jakiś czas temu na allegro był jeden w "stanie kolekcjonerskim" :mrgreen: , filtry dają radę ...
Zgadzam się w 100% ;-) Powiedziałem tylko koledze szczerze jak jest. Jak ma "spokojne" auto to będzie się dobrze sprawował Harry, z common rail są problemy
jotzet
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-29, 20:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jotzet »

jmaniek pisze:wady -średnie filtry, głośnik
co w Twojej ocenie oznacza średnie filtry? w porównaniu do HIII
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

kolega jest z łodzi to niech podjedzie do Hasana i tam sprawdzi sobie co nieco :-)
jak ma siejące auto to Harry może klęknąć przy silnych zakłóceniach i wtedy kolega będzie się wściekał zamiast cieszyć z radia.
jotzet pisze:co w Twojej ocenie oznacza średnie filtry? w porównaniu do HIII
że jak auto ci mocno zakłóca to harry odpada
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

jotzet pisze:
jmaniek pisze:wady -średnie filtry, głośnik
co w Twojej ocenie oznacza średnie filtry? w porównaniu do HIII
kolego wszystko zależy jakie masz autko - benzyka, ropa, jaki silnik, czy masz instalacje gazową, xenony - szczególnie te "oryginalne" z allegro za 200zł :) wszystko to generuje mniejsze lub większe zakłócenia, z którymi radyjka różnie sobie radzą. Jak wyżej kolega napisał jak jesteś z Łodzi zagadaj z Hasanem podjedź i sprawdź.
U mnie np. Harry III radził sobie bardzo dobrze, mam benzynkę na wtrysku - Ibiza, w HII, U520, słyszałem silnik powyżej 3000, wycieraczki i spryskiwacze
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

jotzet pisze:co w Twojej ocenie oznacza średnie filtry? w porównaniu do HIII
Jak do HIII ? ;-) Przecież o nim mówimy. harry III nie ma takich super filtrów jak np. chwalony za to Yosan Turbo, ale ma lepsze od np. unidena 520 (sprawdzone w moim samochodzie - też ibiza). Z benzyniakami nie ma problemu, w większości będzie ok, a Ty masz golfa w benzynie ;-) problem jest z dieslami - crdi i cdti, może terkotać
Ostatnio zmieniony 2012-03-30, 14:45 przez jmaniek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”