President Johnson 2 ASC opinie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: scullyttz »

Mialem jeszcze alana 28 za 70zl ale sie spoznilem eh... :lol:
scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: scullyttz »

Jakby co jest do sprzedania ;-)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: SP9 »

Jak ty chcesz sprzedać to załuż temat w dziale sprzedaż ....wrzuć fotkę, podaj dane kontaktowe..
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: scullyttz »

Tutaj apropo czkwawki przy ASC jest na to sposób i nie jest wcale konieczne modyfikowanie radia o czym sam się przekonałem podczas pierwszych odsłuchów:

1. Standardowo ASC dostaje czkawki przy słabszych sygnałach(ale czytelnych jeszcze) i szczerze nie byłem zadowolony i zacząłem kombinować z ustawieniami.
2. Na ręcznym ASC odcięcie szumu działa na godzinie 12-13 w zależności od ogólnych szumów w eterze
2. Włączamy funkcje "local"
3. Ręcznie kręcimy SQuelchem i powinien zaraz minimalnie powyżej funkcji ASC odciąć szumy, to będzie godzina myślę max 9 bo nie sprawdzałem w mobilku(ale sprawdze).
4. Radiotelefon wpuszcza nawet najsłabsze sygnały(oczywiście są czkwawki ale to już tylku szum słychać) i co najważniejsze w całości. Przy okazji nie tracimy na niczym, sprawdzałem i testowałem wielokrotnie.

To informacja dla tych co nie mają juz ochoty zmieniać cb a chcą poprawić sobie odsłuch.
Pewnie nie odkryłem nic szczególnego ale zanim ktoś bedzie miec uraz do tego radia, niech sprawdzi to co zaproponowałem a napewno zmieni zdanie i polubi to radio ;-)
Wojak
Posty: 83
Rejestracja: 2014-11-21, 15:51
Lokalizacja: małopolska

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: Wojak »

Przeczytałem praktycznie wszystko o tyn radiu, ale jeżeli ktoś z Was je posiada/posiadał, to mam prośbę o radę i w związku z tym dwa pytania:

1/ jak wycina "local", podobnie jak w Yosanach i Mtech LIII - praktycznie radio jest głuche, czy działa zdecydowanie lepiej?
2/ Yosan JC350, ewent. JC650 - radio nowe, czy President Johnson II ASC używany?

Trafił mi się używany Johnson II w znośnej kwocie, zewnętrznie stan bez uwag, mikrofon oryginalny, co w środku nie wiadomo, taniej jak JC350 ewent. JC650 za to brak RFG, stąd mój tzw. problem myślowy :-(
Uniden PC122 + Sirio Titanium 1200 Mag
President Taylor III + Sirio Omega 27 Mag
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: Hasan-Łódź »

1/ wycina mniej restrykcyjnie - działa w miarę dobrze
2/ Johnson II ma znacznie lepszy odbiornik od JC-350/JC-650 - lepiej brać Johnsona
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Wojak
Posty: 83
Rejestracja: 2014-11-21, 15:51
Lokalizacja: małopolska

President Johnson 2 ASC opinie

Post autor: Wojak »

Dzięki Hasan! Z taką opinią to już trzeba się liczyć :-D
Jeszcze jedno pytanie: jak nie było "grzebane" to gdzie i jaki ma fabryczny znacznik na obudowie, np. naklejka?, silikon na śrubce.
Sprzedający kupił wcześniej bez pudełka i uchwytu, nie zna historii radia, oczywiście nr fabryczny jest na swoim miejscu.
Uniden PC122 + Sirio Titanium 1200 Mag
President Taylor III + Sirio Omega 27 Mag
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”