President Walker ASC

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Radio musi być solidnie przymocowane [lub wciśnięte pomiędzy fotele]. Pamiętaj, że podczas nagłego hamowania, nie mówiąc już o wypadku działają duże siły. Radio wyrzucone po naciśnięciu na hamulec może narobić szkody, a i samo zapewne ulegnie uszkodzeniu.

Przestrzegano mnie też, że radio nie lubi mieć zbyt wielkich wibracji, dlatego mocowanie nie może mieć luzów.

P.S. Masz doskonały zestaw! Gratuluję. Będziesz na pewno zadowolony :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Witaj :-D Osobiście posiadam JMC - to klon Walkera (tego też miałem). Dobre, czułe radio. Nie lubi zakłóceń zewnętrznych :mrgreen: bardzo... Będziesz musiał wyczuć gałkologie.

Co do umiejscowienia w aucie - u mnie podróżował wciśnięty pomiędzy hamulec ręczny a fotel pasażera i było OK. Teraz jeździ u Syna w normalnym mocowaniu, podwieszony od spodu konsoli (Seicento).
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kolego zmienisz podstawa ma wieksza i mozesz smigasc wiecej jak 150 pozdrawiam :mrgreen:
Sabo35
Posty: 33
Rejestracja: 2007-12-28, 12:46
Lokalizacja: z drogi

Post autor: Sabo35 »

Też myslałem o większej podstawie, ale mam infa, że taka wystarczy. Nie chcę śmigać 150/godz bo za wyjątkiem tych niewielu odcinków drug zwanych autostradami to nie ma gdzie. Boję się natomiast aby antena nie spadła podczas wymijania się z np. tirem i związanego z tym podmuchem wiatru.

Pozdrawiam
Sabo 35
Mobil 1: President Walker+Sirio ML145
migar napisał:Sabo35 Mój mobil do setki przyspiesza w 7 sek jeśli więc widzisz mnie we wstecznym lusterku to jesli możesz zrób mi miejsce .
Przyro mi Stary ale mój to robi w 5 sek
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Nie ma obawy :-)

Trzyma się wystarczająco mocno :lol:
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

SPOKO WIADOMOSC DZIUS SPRAWDZLEM ANTENKA SIRIO SG CB 100 Z PODSTAWA 14 CM NIE SPADLA PO OSIAGNIECIU 160 KM/H MYSLE ZE WYTRZYMA JESZCZE WIECEJ serdecznie pozdrawiam wszystkich :-)
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

tkapselek pisze:WIADOMOSC DZIUS SPRAWDZLEM ANTENKA SIRIO SG CB 100 Z PODSTAWA 14 CM NIE SPADLA
Cieszymy się...
tkapselek pisze:PO OSIAGNIECIU 160 KM/H
Hmmm...
tkapselek pisze:MYSLE ZE WYTRZYMA JESZCZE WIECEJ
Ło matko!!!...
Obrazek
Obrazek
Sabo35
Posty: 33
Rejestracja: 2007-12-28, 12:46
Lokalizacja: z drogi

Post autor: Sabo35 »

Dzisiaj podłączyłem wszystkie kabelki i zrobiłem próbę mojego nabytku.
Włączyłem radio i co słyszę? O to chodzi, że nic. Zupełna cisza od czasu do czasu
przerywana bardzo wyraźną rozmową pomiędzy mobilkami z drogi odległej, w linii prostej
ok. 7 km.
Jeszcze nie nadawałem, ponieważ jutro zestroję antenę a nie znając SWR boje się o uszkodzenie radia.
Jestem mile zaskoczony tym radiem, ponieważ jazda z kolegą, który ma inne radio takiego komfortu nie dawała.
Radio miałem ustawione na ASC+filtry oraz Squelch na 12-13+ filtry.
Jedno i drugie ustawienie super.
Mobil 1: President Walker+Sirio ML145
migar napisał:Sabo35 Mój mobil do setki przyspiesza w 7 sek jeśli więc widzisz mnie we wstecznym lusterku to jesli możesz zrób mi miejsce .
Przyro mi Stary ale mój to robi w 5 sek
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

to pogratulować :-)
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Walker to bliźniak mojego Unidena PC68XL. I po dzisiejszej pierwszej trasie potwierdzam jego zalety w całej rozciągłości!
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

potwierdzam zalety tego radia slicznie chodzi i ma dosc spory zasieg pozdrawiam tomek
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Sabo35
Posty: 33
Rejestracja: 2007-12-28, 12:46
Lokalizacja: z drogi

Post autor: Sabo35 »

Dzisiaj pierwsze nadawanie(SWR na skrajnych 1.0) więc bez obaw. Swobodna i dobrej jakości, czysta rozmowa na odcinku prostej 10-15 km. Zasieg jest większy ponieważ słyszę rozmowy
z dalszych odległości jednak nie chcę za dużo pytać o odległości. (Też jestem słyszany)
W przyszłym tygodniu trasa do się sprawdzi.
Ogólnie z zakupu jestem bardzo zadowolony oby tak było zawsze a radio było bezawaryjne.
pozdrawiam
Sabo35
Mobil 1: President Walker+Sirio ML145
migar napisał:Sabo35 Mój mobil do setki przyspiesza w 7 sek jeśli więc widzisz mnie we wstecznym lusterku to jesli możesz zrób mi miejsce .
Przyro mi Stary ale mój to robi w 5 sek
Awatar użytkownika
Zorba
Posty: 11
Rejestracja: 2007-11-11, 14:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zorba »

Sabo35 pisze:Radio miałem ustawione na ASC+filtry oraz Squelch na 12-13+ filtry.
Jedno i drugie ustawienie super.
??? Jak to ustawić, skoro ASC i squelch jest na jednym potencjometrze?
Wydaje mi się, że Kolega miał na myśli RF-gain jako drugi element regulacji.
Użytkuję Walkera już rok. Do tej pory nic nie "padło" Ustawienia: squelch-tuż przed załączeniem ASC, RF-gain -godz.12-13 (ledwo słyszalny szum), MIC-gain -na max, NB-ANL- załączone. Mikrofon standardowy. Teren eksploatacji - głównie Trójmiasto (dużo zakłóceń). Antena: była Sirio DV 27 S - za dużo "śmieci" zbierała, jest Pan International Titanium 1400 (bardzo podobna do Lemm 1200). Zasięg od 1 km.!!! - do 5-6 km. w mieście, za miastem w zależniści od ukształtowania terenu 10-15 km.Bazowe stacje odbieram z odległości 20-25 km. ale nie "dolatuje" do nich. Wszystko przy w/w ustawieniach. Czasami podpinam mikrofon Pan 432 (z echem i wzmocnieniem)- poprawa zasięgu 10-15%. Najdalsza łączność z stacją bazową: Człuchów - Jastrowie tj. ok. 32 km. Jako "łączność" przyjmuję obopólne i bezproblemowe porozumiewanie się nadawcy i odbiorcy.
Reasumując oceniam Walkera w skali ocen 0-5 na 4+ (jest troszkę za duże)
Tyle na teraz. W innym czasie napiszę o wrażeniach z użytkowania Radmora 3016/2 oraz Albrechta 6080.
Pozdrawiam Kolegów - Zorba
73!
Sabo35
Posty: 33
Rejestracja: 2007-12-28, 12:46
Lokalizacja: z drogi

Post autor: Sabo35 »

Zorba napisał:
Sabo35 napisał/a:
Radio miałem ustawione na ASC+filtry oraz Squelch na 12-13+ filtry.
Jedno i drugie ustawienie super.
??? Jak to ustawić, skoro ASC i squelch jest na jednym potencjometrze?
Być może wyraziłem myśl mało precyzyjnie. Radio miałem ustawione na ASC+filtry oraz w drugim przypadku Squelch na 12-13+ filtry. Próba pierwsza i druga potwierdziła jakość radia.
Oczywiście gdy włączy się ASC to wyłącza sie ustawienia ręczne. Na jednym i drugim jednocześnie można tylko w "Erze" :-/ .
Pozdrawiam
Sabo35

[ Dodano: 2008-01-23, 21:14 ]
Czas na parę uwag na temat mojego radia po 2 tyś km.
To, co mi się nie podoba:
Instrukcja obsługi to ksero a za taką cenę radia mogłaby być ładna kolorowa i wyczerpująca temat. Tu importer sprawę pokpił.
Cóż, tego mi brak w komplecie z radiem i gdyby nie koledzy z forum, to początkujący miałby problem.
Suszarka do grzybów za 70,- zł ma duuużo ładniejszą instrukcję obsługi(kolorową) i taką samą objętościowo, mimo, że użytkowanie sprowadza się do wł i wył na jednym guziczku. Być może nie drażni to wszystkich, ale mnie tak.
Radio jest duże a to bardzo utrudnia w umiejscowieniu, w kabinie samochodu osobowego.
Ale to ma również swoje zalety w postaci czytelnej gałkoligi. Parametry radia można zmieniać nawet w nocy i nie patrząc na radio. Oceniam, że wszystkie gałki rozmieszczone zostało ergonomicznie i intuicyjnie to bardzo ułatwia kierowanie, mobilkiem i korzystanie z radia. Generalnie radio jest proste w obsłudze, bez zbędnych funkcji i tak ma być.
Miłym zaskoczeniem jest też praca radia i to, że na „dzień dobry” nie piszczy, nie szumi. Owszem ma tendencję do szumów, szczególnie w mieście, ale głos, nawet na tle szumów, jest wyraźny i słyszalny. Oczywiście, można radio wyregulować bez szumów lub ograniczyć zjawisko do minimum, ale wówczas będą słyszalne jedynie mocne i bliskie radiostacje. Ktoś, kto chce więcej słyszeć zaakceptuje mało uciążliwe szumy, bo naprawdę nie przeszkadzają w odsłuchu. Mnie też słychać bardzo dobrze i spotkałem się z pytaniami, z jakiego radia nadaję, ponieważ sygnał docierający do kolegów był bardzo dynamiczny i ładny w odsłuchu( tak mówili).
To, że radio mam między siedzeniami w podłokietniku ogranicza mnie w manipulowaniu gałkami i funkcja ASC jest mi bardzo przydatna i to działa.
Zasięg radia to ok. 20 km na nasłuchu i 10 km na nadawaniu, tylko tyle, ponieważ nikt z dalszej odległości mi nie potwierdził, że mnie słyszy. Więc może jestem słyszalny gdzieś dalej a może nie będzie to przedmiotem dalszego mojego eksperymentowania. Omawiane 10 km jest sprawdzone i potwierdzone(odległości w linii prostej).
To tyle wrażeń z drogi. Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu a gdyby radio było trochę mniejsze to były całkiem „miodnie”.
W skali od 1-5 daję 4. Uzasadniam: trochę odebrałem, za instrukcję obsługi. Resztę za to, że być może są radia lepsze od Walkera w tej cenie, których nie znam a nie chcę zawyżać oceny, gdybym tego nie uwzględnił to byłoby 5-(- za instrukcję).
Pozdrawiam, szerokości.
Sabo35
Mobil 1: President Walker+Sirio ML145
migar napisał:Sabo35 Mój mobil do setki przyspiesza w 7 sek jeśli więc widzisz mnie we wstecznym lusterku to jesli możesz zrób mi miejsce .
Przyro mi Stary ale mój to robi w 5 sek
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

Witam! Pisze w tym temacie, bo zamierzam kupic właśnie to radio. Obecnie uzywam tti tcb 880 ale jest na niego kupiec i zmienie na cos lepszego i żeby mniej szumiało ;) Zastanawiałem sie nad Presidentem Taylorem, Harrym, Walkerze, Wilsonie, proponowano też cobrę 25 ale cobra za wygląd odpadła :) Harry i Wilson raczej też. Różnica w cenie Taylora i Walkera jest niewielka i w sumie jestem bardziej za Walkerem. Co wy polecacie i jakie macie propozycje? Aha antenka na stałe Alan 9 plus. Na tti chodziła dobrze tylko w miescie duzo smieci zbiera ale to 1,5 m wiec nie ma sie co dziwic ;) Dzieki za odpowiedzi!

Aha i jeszcze pytanko jaka jest długość kabla do gruchy, bo w tti jest dośc długi i mi starcza akurat, czy w Presidentach sa tez poodbnej długości czy duzo krótsze? Jakby jakis uzytkownik Walkera czy Taylora mógł zmierzyc na nierozciągnietym i na rozciagnietym bylbym wdzięczny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”