JFK II modyfikowane czy nie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bialic
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-13, 20:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bialic »

uwalone jest napewno zasilanie + tranzystor z koncowki mocy. Wlasnie nad nim dlubie. Moze jak ruszy komus zrobie prezent.
Jarek

mobil: President JFK II Asc + Sirio SG-CB 1400, Harry III ASC + Sirio Super Carbonium
baza: CRE 8900
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Niektórzy go robia jako 40/40 (mówię o modelu 3400 III) i banialuki opowiadają, że 4W w AM się da :shrek:

Jak od 2 W z kawałkiem juz po modulacji się robi.Na prezent dobre na antymiśka i do odsłuchu wieczorkiem po tych wszystkich 80 CH.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

olo_Ringelbluma pisze:Niektórzy go robia jako 40/40 (mówię o modelu 3400 III) i banialuki opowiadają, że 4W w AM się da
A bo się da. Podobnie jak w kazdym innym.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
bialic
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-13, 20:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bialic »

jak skoncze maszt do bazy ,bede mial warunki na testy i moze cos jeszcze da sie wycisnac. Caly jest w srodku okopcony jakby piorun trasł. Na razie nie wyglada to najlepiej.
Jarek

mobil: President JFK II Asc + Sirio SG-CB 1400, Harry III ASC + Sirio Super Carbonium
baza: CRE 8900
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Besserwisser pisze:
olo_Ringelbluma pisze:Niektórzy go robia jako 40/40 (mówię o modelu 3400 III) i banialuki opowiadają, że 4W w AM się da
A bo się da. Podobnie jak w kazdym innym.
M
Ej no bez jaj bez trafo????? bez utraty modulacji????? No to napisz mi na priva - jesli to nie tajemnica zawodowa.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Bez trafa. Jest nie potrzebne Niestety nie dzielę się moją wiedzą.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

I racja :shrek: To zrobimy inaczej - ja kupie na Alle i wysyłam do Ciebie deal??? Serio, serio. Reszta na priva
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Lmoska
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-31, 10:12
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Lmoska »

Skoro twierdzicie, że JFKII to szmelc; czyli SINAD i KONEKTOR nie znają się bo twierdzą, że są to jedne z lepszych radyjek do autka na zwykłą 40.
Czyli z waszych wypowiedzi wynika, ze wciskają ludzią kit.
Mobil: Był ALBRACHT AE6690 + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Jest: JFK II ASC + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Ale naspamowane w tym temacie.
Lmoska nie wciskają kitu , bo z obecnej produkcji to radio jest chyba najlepsze , co nie znaczy , że jest idealne . Ktoś kto się otarł o radia typu Jack , PC122 , Herbert I dojdzie do wniosku , że nowe nie oznacza lepsze.
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

januwojt pisze:Ale naspamowane w tym temacie.
Lmoska nie wciskają kitu , bo z obecnej produkcji to radio jest chyba najlepsze , co nie znaczy , że jest idealne . Ktoś kto się otarł o radia typu Jack , PC122 , Herbert I dojdzie do wniosku , że nowe nie oznacza lepsze.
Dokładnie jak Janusz pisze.

Ale czasem ludzie mają przekonanie ,że jak wydadzą na radio 1000 zł to będzie to cud , miód i orzeszki.

A to po prostu mit ...
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Niedawno kolega LOHEN testował JFK I i Herberta II i został przy Herbercie II, wcześniej też mając wiele sprzętów w aucie ? Czy JFK II aż tak bardzo odbiega od Herberta II ?
Zabawne jak każdy wychwala Herberta I, nawet nie widząc go nigdy na oczy "na żywo", i tym sposobem powstała "legenda" przeciętnego radia, któremu dorównuje Valery o ile go nie przewyższa (to z moich doświadczeń z tymi radiami), a jest połowę tańszy.
Radio radiu nie równe, podobnie jak oczekiwania użytkowników.
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

klauz pisze:Niedawno kolega LOHEN testował JFK I i Herberta II i został przy Herbercie II, wcześniej też mając wiele sprzętów w aucie ? Czy JFK II aż tak bardzo odbiega od Herberta II ?
Zabawne jak każdy wychwala Herberta I, nawet nie widząc go nigdy na oczy "na żywo", i tym sposobem powstała "legenda" przeciętnego radia, któremu dorównuje Valery o ile go nie przewyższa (to z moich doświadczeń z tymi radiami), a jest połowę tańszy.
Radio radiu nie równe, podobnie jak oczekiwania użytkowników.
Bo każdy będzie chwalił w momencie gdy dany egzemplarz poradzi sobie m.in. z zakłóceniami w danym mobilu .
Gdyby u mnie poradził sobie Sunker , też bym go chwalił.

A co do Herbatnika I czy II , miałem oba - i powiem ,że wolałem wersje II .
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Lmoska pisze:Skoro twierdzicie, że JFKII to szmelc; czyli SINAD i KONEKTOR nie znają się bo twierdzą, że są to jedne z lepszych radyjek do autka na zwykłą 40.
Czyli z waszych wypowiedzi wynika, ze wciskają ludzią kit.
Oczywiście, że są to jedne z lepszych 'radyjek' do auta na podstawową 40-kę. Mówię oczywiście o nadal produkowanych modelach. Problem JFKII to jego chora cena, która jest absolutnie nie adekwatna do oferowanych możliwości. 500zł za to radio to byłoby dużo...
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Lmoska
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-31, 10:12
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Lmoska »

Za znaczek trzeba płacić, co wcale nie znaczy, że otrzymamy ideał. Taki jest teraz rynek. I tego nie zmienimy możemy tylko zaakceptować i sięgnąć głębiej do kieszeni.
Mobil: Był ALBRACHT AE6690 + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Jest: JFK II ASC + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

klauz pisze:Niedawno kolega LOHEN testował JFK I i Herberta II i został przy Herbercie II, wcześniej też mając wiele sprzętów w aucie ? Czy JFK II aż tak bardzo odbiega od Herberta II ?
Zabawne jak każdy wychwala Herberta I, nawet nie widząc go nigdy na oczy "na żywo", i tym sposobem powstała "legenda" przeciętnego radia, któremu dorównuje Valery o ile go nie przewyższa (to z moich doświadczeń z tymi radiami), a jest połowę tańszy.
Radio radiu nie równe, podobnie jak oczekiwania użytkowników.
Dobre , dobre, ale ja miałem jedno i drugie i Herbercik I wywalił mnie z butów. Na 40-chę nie miałem lepszego.
Valery- powiem więcej - w rezerwie mam PC 40 - moje drugie radio- żeby nie takie wielkie to bym za te pieniądze go woził w samochodzie bez mrugnięcia okiem. I ma 1W a tu większośc go nie kupi bo 1 W im przeszkadza.

Herbert nie jest przeciętny, a że stoi w cenie to juz inna sprawa.
Lmoska pisze:Skoro twierdzicie, że JFKII to szmelc; czyli SINAD i KONEKTOR nie znają się bo twierdzą, że są to jedne z lepszych radyjek do autka na zwykłą 40.
Czyli z waszych wypowiedzi wynika, ze wciskają ludzią kit.
Nie szmelc tylko nie za tą cenę, równie dobrze można powiedzieć, że Taylor III za 700 PLN to samo co Taylor I F, za którego trzeba dac 300. I teraz pytanie - czemu za taylora III trzeba dac około 700 a za JFK II ponad tysiaka ??.

Stare dobre a chińszczyzna raz się uda a raz sie nie uda - to jasne jak słońce.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”