JFK II modyfikowane czy nie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Lmoska
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-31, 10:12
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Lmoska »

Decyzja podjęta kupiłem JFK II. Udało mi sie trafić na radyjko JFK II ASC po modyfikacji w SINAD używane na gwarancji:).
Mobil: Był ALBRACHT AE6690 + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Jest: JFK II ASC + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: xander »

Lmoska pisze:Decyzja podjęta kupiłem JFK II. Udało mi sie trafić na radyjko JFK II ASC po modyfikacji w SINAD używane na gwarancji:).
a po gwarancji już nie było używane?

Jeden przecinek, a raczej jego brak i taaka różnica.

mspanc

Pozdrawiam,
TP
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
Jackill

Post autor: Jackill »

Jak trafiłeś za 500-600zł to dobry zakup :lol:
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:) i dobra cena i nie ... zależy jak na to patrzeć i co można mieć za te 500 - 600 zł
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mig25 »

Skusilem sie na JFK II w okazyjnej cenie , i niestety w porownaniu z moim Johnsonem ASC marnie wypada...Przede wszystkim szum, jeszcze nie slyszalem komunikatu ,ktory bylby czysty, w tle slychac zawsze mniejszy badz wiekszy szum. ASC o dziwo nie rwie komunikatow (rwane sa predzej przy manualnym SQ),wiec chyba nie trzeba poprawiac.Po kazdym komunikacje slychac dosc wyrazne pssst ....
RF-Gain dziala tylko w waskim zakresie (praktycznie od godz 13 do konca).

No i glosnik, bardzo cichy.Okazalo sie ,ze seryjnie zamontowany 16Ohm 1W ! Mimo ,ze zewnetrzny moze byc wpiety 8Ohm. Wiec go wymienilem na 8Ohm 3W ,jest duzo glosniej ,ale i szumy tez sa glosniejsze.
Mam nadzieje ,ze poprawka u Konektora wyeliminuje te niedogodnosci , bo jak nie to wracam spowrotem do bezobslugowego Johnsona (a podobno radia bez rf-gain jest do d...:-) )
Piotr.
Posty: 92
Rejestracja: 2010-06-03, 14:55
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Piotr. »

Obecnie mam JFK II po modyfikacjach w Sinadzie i powiem szczerze, że jestem średnio zadowolony z tego radia. Filtry też nie radzą sobie w Toyocie D4D. Słychać tzw "pierdzenie" przy dodawaniu gazu. Zakłócenia te wchodzą przez antenę i wiem, że już nic z tym nie da się zrobić. Natomiast porównując filtry JFK II z Magnum OmegaForce S45Hp to w moim aucie lepiej wypada ten pierwszy. W S45 oprócz "pierdzenia było jeszcze było słychać gwizd wchodzący po zasilaniu co dało się wyeliminować.
Pozdrawiam
JFK II, Sirio turbo 2000, Diamond CR-11, Pan DM-432MT
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Piotr. pisze: Zakłócenia te wchodzą przez antenę i wiem, że już nic z tym nie da się zrobić.
.. a może spróbuj masę anteny podpiąć do radia przez kondensator np 68-100nF? Czyli gorąca żyła wprost do radia a masa przez kondensator.
Awatar użytkownika
JayJay
Posty: 488
Rejestracja: 2012-06-27, 14:32
Lokalizacja: Białystok KO13ND

Post autor: JayJay »

Ja ze swego JFKII od konektora jestem bardzo zadowolony.
Miałem Herberta był głuchy jak pień, czołem jak bym miał na dachu 25 cm anteny.
Miałem też Jacksona w AM pracuje gorzej, słabszy w nadawaniu. Zbiera więcej zakłóceń z anteny niż JFKII.
CRE 8900 knktr v.2; 575m6; RM KL 405; T5000; RSN4001A
AT-6666 knktr v.2; EC-2018 Turbo; HP 4000; RSN4001A
JFK II knktr v.2; CR577; B300p; T5000; CB-250
SMART knktr v.2; B150; MW4000; CB-250
Piotr.
Posty: 92
Rejestracja: 2010-06-03, 14:55
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Piotr. »

Michas pisze:.. a może spróbuj masę anteny podpiąć do radia przez kondensator np 68-100nF? Czyli gorąca żyła wprost do radia a masa przez kondensator.
Czyli oplot przewodu anteny przepuścić przez ten kondensator?
JFK II, Sirio turbo 2000, Diamond CR-11, Pan DM-432MT
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Piotr. pisze: Czyli oplot przewodu anteny przepuścić przez ten kondensator?
Dokładnie tak, 68nF na jakieś 100v. Żeby od razu nie masakrować kabla to proponuję wtyczkę od anteny włożyć w radio tylko trochę, tak żeby nie dokręcać nakrętki od oplotu, tymczasowo połączyć nakrętkę wtyczki z gwintem w radiu przez ten kondensator i sprawdzić efekt.
Awatar użytkownika
kevak
Posty: 114
Rejestracja: 2010-04-07, 13:13
Znak/ranga: SP3OLI
Lokalizacja: Przepastne lasy nad rzeką koło Nowego Miasta N/Wartą
Kontakt:

JFK II modyfikowane czy nie

Post autor: kevak »

Wczoraj odebrałem zmodyfikowane w Konektorze radio JFK II. Oprócz całego pakietu modów ( rezultat zauważalny i bardzo miły) zażyczyłem sobie także zmianę pracy wyświetlacza na negatyw, gdyż fabryczne ustawienie (pomarańczowe tło, ciemne znaki) powoduje, że wieczorem radio świeci w kabinie jak neon i odwraca uwagę, rozkojarza, daje tandetny moim zdaniem efekt. Po zmianie polaryzacji zaręczam, że efekt jest niesamowity. Spokojna elegancja, bardzo dobra, ale nie nachalna oglądalność :).
Jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam tę modyfikację zainteresowanym.
Pozdrawiam.
Radia: baza -AT6666 KNKTR,AT 5555N ver.2 KNTR, mobil : Magnum One ,CRE 8900 KNKTR, JFK II KNKTR , Było kilkanaście innych, wspaniałych i takich sobie :)
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Re: JFK II modyfikowane czy nie

Post autor: drovid »

kevak pisze:Wczoraj odebrałem zmodyfikowane w Konektorze radio JFK II. Oprócz całego pakietu modów ( rezultat zauważalny i bardzo miły) zażyczyłem sobie także zmianę pracy wyświetlacza na negatyw, gdyż fabryczne ustawienie (pomarańczowe tło, ciemne znaki) powoduje, że wieczorem radio świeci w kabinie jak neon i odwraca uwagę, rozkojarza, daje tandetny moim zdaniem efekt. Po zmianie polaryzacji zaręczam, że efekt jest niesamowity. Spokojna elegancja, bardzo dobra, ale nie nachalna oglądalność :).
Jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam tę modyfikację zainteresowanym.
Pozdrawiam.
odkopie temat, masz może foty tego zmodzonego wyswietlacza?
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

JFK II modyfikowane czy nie

Post autor: Olo.. »

https://www.youtube.com/watch?v=6v76yxA ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

JFK II modyfikowane czy nie

Post autor: drovid »

Dzieki prawdziwy mobilku :mrgreen:
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
gumby525i
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-22, 10:47
Lokalizacja: Białystok

JFK II modyfikowane czy nie

Post autor: gumby525i »

Może ktoś testował JFK 2 poprawione przez Sinad i Konektora. Jakieś konkretne różnice?
Herbert I + SIRIO SUPER 9 Blue Line + FSP-30
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”