JFK II modyfikowane czy nie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Lmoska
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-31, 10:12
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Lmoska »

Ok
Przemyślałem sprawę i najprawdopodobniej będe brał JFK II po tiunningu.
I mam w związku z tym pytanie "moze głupie"
ale kto ma lepiej dopracowany tiuning:
KONEKTOR - cena 1100 zł i 2 lata gwarancji
czy
SINAD - cena 1080 zł i 3 lata gwarancji.
Może mieliscie stycznośc z takim i takim radyjkiem.
czekam na podpowiedź.
Mobil: Był ALBRACHT AE6690 + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Jest: JFK II ASC + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

andrzejekgaj pisze:Z moich dotychczasowych doświadczeń mogę powiedzieć, że JFK ma dużo lepsze filtry. Do mało siejącego auta spokojnie można wsadzić Harrego.
Dobrze poprawiony Harry III , moim zdaniem działa mniej więcej jak JFK (fabryczny) nie licząc filtrów. Jednak JFK po modach to już inna bajka.
Do siejącego auta nawet JFK II nie poradzi .
W którymś temacie opisywałem ten problem.

Dla przypomnienia była to Corsa D z silnikiem benzynowym - zarówno H3 jak i JFKII nie podołały zakłóceniom ( pierdzenie na słabszych stacjach ).

Poza tym JFK II specjalnie mnie nie zachwycił - bez poprawy to po prostu kiepskie radio jak za takie pieniądze.
-=- SQ9RNU -=-
bialic
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-13, 20:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bialic »

ja mam to radio kupione w Sinadzie. Zrobiono tuning ASC i RF Gain. W naszych warunkach bardziej liniowy RF Gain pomaga, warto to poprawić. ASC moze i warto jesli go bedziesz uzywac. Masz 2 opcje:
1. Konektor - modyfikacje j.w. plus mozliwosc ciagniecia modulacji ponad 100 % (?!)
oraz wymiany filtra p.cz. - to są sugerowane modyfikacje przez Konektor.
Gwarancja na radio w Konektorze - i tylko .
2. Sinad - poprawa ASC i RF Gain - wymiana filtra p.cz. oraz grzebanie w modulacji
zdaniem Sinad - karygodne. Gwarancja w Sinad oraz autoryzowana w President Polska. Informacja sprawdzona osobiscie w siedzibie President Polska w Czestochowie.

Wyboru sam musisz dokonać ale zastanów sie dobrze. Ja to przechodziłem , kusiło mnie to i owo, ale mi juz przeszlo. Osobiscie uwazam ze poprawianie wszystkiego , dłubanie, kombinowanie nie jest wymierne w drastycznie zauwazalne efekty. Poza tym
fama o wadliwych filtrach p. cz. nie jest poparta niczym. W wielu radiach uzytkownicy
nie wymieniali filtrów i nie narzekają. A sprawa selektywnosci radia, czy waskie , czy mniej - przy naszych warunkach odsluchowych , jednym wielkim bajzlu w eterze, uzywaniu roznego badziewia, niedostojonego, nieprzestrojonego, bez homologacji , nie spelniajacego nawet obowiazujacych norm i przepisów - sam sobie odpowiedz na ile warto i co warto modyfikowac w radiu. Reasumując jesli chcesz to radio to proponuje drobne modyfikacje w ramach ogolnie swiadczonej gwarancji - bo wtedy to warto.
Jarek

mobil: President JFK II Asc + Sirio SG-CB 1400, Harry III ASC + Sirio Super Carbonium
baza: CRE 8900
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

bialic bzdury pleciesz.
Dlaczego niby ma nie poprawiać tego co można poprawić?
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
bialic
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-13, 20:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bialic »

niech sam decyduje czy chce miec gwarancje akceptowalną wszedzie czy nie. Gdzie tu bzdury??
Jarek

mobil: President JFK II Asc + Sirio SG-CB 1400, Harry III ASC + Sirio Super Carbonium
baza: CRE 8900
Awatar użytkownika
drail
Posty: 280
Rejestracja: 2011-11-02, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: drail »

I co ci da ta gwarancja? Jak sie ma zepsuć to sie zepsuje. Nie kupuje sie radia z myślą o gwarancji, tylko o tym czy będzie dobrze działać. A jeśli tak bardzo chcesz mieć gwarancje wyślij to radio do Sinadu, chociaż nie wiem czy wtedy masz gwarancje czy ją tracisz.
Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego.
bialic
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-13, 20:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bialic »

nie piszcie bzdur , bo niektorzy przeczytają i uwierzą. Jak ktos chce kupic radio z 3 letnia gwarancją i grzebac w nim - niech sobie to robi jego sprawa. Autor postu powinien wiedziec co zyskuje a co traci. Niech sam decyduje. Wszystkich ogarnął jakis amok i wszystko od razu - zwlaszcza nowicjusz- musi przerabiac , zmieniac. To ma mu w czyms pomoc? wolne zarty.
Jarek

mobil: President JFK II Asc + Sirio SG-CB 1400, Harry III ASC + Sirio Super Carbonium
baza: CRE 8900
Lmoska
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-31, 10:12
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Lmoska »

drail pisze:I co ci da ta gwarancja? Jak sie ma zepsuć to sie zepsuje. Nie kupuje sie radia z myślą o gwarancji, tylko o tym czy będzie dobrze działać. A jeśli tak bardzo chcesz mieć gwarancje wyślij to radio do Sinadu, chociaż nie wiem czy wtedy masz gwarancje czy ją tracisz.
Co daje gwrancji?
swięty spokuj jak coś sie spierniczy. I jeśli mogę mieć gwarancje przez 36 miesiecy a nie przez 24 miesiace to chyba lepiej. Prawda
Zasadnicze pytanie czy modyfikacje któr wykonuje Konektor a których nie wykonuje SINAD są niezbędne aby radio dobrze pracowało.
Czy radio bez modyfikacji jest "bublem" ktore nie nadaje sie do niczego.
Mobil: Był ALBRACHT AE6690 + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Jest: JFK II ASC + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Bezpiecznik

Post autor: Bezpiecznik »

bialic pisze:a co traci
Na pewno kupę kasy na szmelc.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Bezpiecznik pisze:
bialic pisze:a co traci
Na pewno kupę kasy na szmelc.
AMEN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

bialic pisze:nie piszcie bzdur , bo niektorzy przeczytają i uwierzą. Jak ktos chce kupic radio z 3 letnia gwarancją i grzebac w nim - niech sobie to robi jego sprawa. Autor postu powinien wiedziec co zyskuje a co traci. Niech sam decyduje. Wszystkich ogarnął jakis amok i wszystko od razu - zwlaszcza nowicjusz- musi przerabiac , zmieniac. To ma mu w czyms pomoc? wolne zarty.
Ja też zawsze mówię - kupują radio i juz tuning - a część nawet nie wie - po co i dlaczego.
I nawet jak wróci z tego TUNINGU, to nie wie nawet za co płaci.

A potem mi ktos mówi, że nie ma to jak nowe bo na starego się można naciąć :shrek:
Lmoska pisze: Zasadnicze pytanie czy modyfikacje któr wykonuje Konektor a których nie wykonuje SINAD są niezbędne aby radio dobrze pracowało.
Czy radio bez modyfikacji jest "bublem" ktore nie nadaje sie do niczego.
To taka moda na poprawiane chińskich świecidełek.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
bialic
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-13, 20:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: bialic »

bez urazy ale to forum a nie kółko sympatyków Konektora. Bez urazy robilem tam zakupy i pewnie nieraz cos kupie , ale zdanie mam swoje i wkurza mnie ta ogolna tendencja do poprawiania wszystkiego i przymuszania wszystkich do jednej slusznej drogi. Wolno miec kazdemu zdanie wlasne , a nie robienie wyroczni z co po niektorych.
Jarek

mobil: President JFK II Asc + Sirio SG-CB 1400, Harry III ASC + Sirio Super Carbonium
baza: CRE 8900
Lmoska
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-31, 10:12
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Lmoska »

Bezpiecznik pisze:
bialic pisze:a co traci
Na pewno kupę kasy na szmelc.
A co dla Ciebie nie jest szmelc?
Interesuje mnie nowe radyjko z gwarancją - dobrej jakosci, nie interesują mnie wstęgi itp.
Czasy się zmniają i wiadomo jakość spada wszystkiego.
Wystrczy popatrzeć na samochody np. WV z przed kilkunastu lat - samochody bezawaryjne a teraz "buble"
Mobil: Był ALBRACHT AE6690 + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Jest: JFK II ASC + SIRIO TURBO 5000PL na magnesie
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

bialic pisze:bez urazy ale to forum a nie kółko sympatyków Konektora. Bez urazy robilem tam zakupy i pewnie nieraz cos kupie , ale zdanie mam swoje i wkurza mnie ta ogolna tendencja do poprawiania wszystkiego i przymuszania wszystkich do jednej slusznej drogi. Wolno miec kazdemu zdanie wlasne , a nie robienie wyroczni z co po niektorych.
Z gó*na bata nie ukręcisz, a niestety to kupiłeś. Im szybciej sobie to uświadomisz tym lepiej i dla nas i dla ciebie.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie bez wględu na TUNERA.

Widać, że chińszczyzna nie grzeszy doskonałością i po jakimś czasie uzytkowania ktoś stwierdzi - ASC za bardzo tnie albo RF-gain nie jet zbyt płynny tylko nagle za bardzo skraca itd itp. I wtedy szuka możliwości poprawy.

Rozumiem tez tych co kupują JFK II za kupę szmalu i maja oczekiwania jak od JFK I - nie da rady bo te czasy juz nie wrócą.

Ale jak słysze, od kogoś że kupuje pierwsze radio za 250-350 PLN i z marszu tuninguje no to podejrzewam, że z następnym tez poleci :shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”