President Jackson I której wersji szukać?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

V126
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-01, 19:58
Lokalizacja: Lublin

President Jackson I której wersji szukać?

Post autor: V126 »

Witam. Poszukuję dobrego radia do samochodu osobowego. Szukam dobrego, gdyż nie znoszę słuchać trzasku zagłuszającego mi radio, a i sam wolałbym tego komuś nie robić nadając.

Wybór był dość oczywisty, Jackson I. Radio proste i bez wodotrysków, ale za to skuteczne. Problem w tym, że występowało w różnych wersjach, a mianowicie z końcówką na mocnym MRF455 i na słabszym MRF477, 5 i 6 zakresowe, a także z ASC i bez. Chciałbym mieć ASC z racji na mniejszą ilość tych szumów, których nie lubię. Ale teraz pytanie, który tranzystor będzie lepszy? Mocniejszy MRF455, czy słabszy MRF477? I czy występowały wersje z ASC na MRF455?

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Lepiej kupić radio "po przeglądzie i regulacji w serwisie", czy "nigdy nie ruszane"? Domyślam się, że lepiej unikać przestrajanego radia z zachodu. Czy ten szósty zakres wogóle przyda się jeśli radio ma jeździć w samochodzie?

I na koniec, jeśli nie Jackson I, to jakie inne radio zapewni mi bardzo dobrą jakość odbioru?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Bez gwiazdy niema jazdy.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: President Jackson I której wersji szukać?

Post autor: Besserwisser »

V126 pisze: Wybór był dość oczywisty, Jackson I. Radio proste i bez wodotrysków, ale za to skuteczne. Problem w tym, że występowało w różnych wersjach, a mianowicie z końcówką na mocnym MRF455 i na słabszym MRF477, 5 i 6 zakresowe, a także z ASC i bez. Chciałbym mieć ASC z racji na mniejszą ilość tych szumów, których nie lubię. Ale teraz pytanie, który tranzystor będzie lepszy? Mocniejszy MRF455, czy słabszy MRF477? I czy występowały wersje z ASC na MRF455?

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Lepiej kupić radio "po przeglądzie i regulacji w serwisie", czy "nigdy nie ruszane"? Domyślam się, że lepiej unikać przestrajanego radia z zachodu. Czy ten szósty zakres wogóle przyda się jeśli radio ma jeździć w samochodzie?

I na koniec, jeśli nie Jackson I, to jakie inne radio zapewni mi bardzo dobrą jakość odbioru?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Na MRF 477 z ciemną PCB bez ASC.
Ani piąty ani szósty zakres na nic Ci się nie przyda.
Czytaj to forum trafiają się tu egzemplarze godne uwagi.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

Wydaje mi się że szukasz chyba dla siebie złego radia, przynajmniej tak mi się wydaje po tym co napisałeś...bo po co Ci JI, skoro ma być to radio nie szumiące i kupowanie JI żeby używać w nim ASC jest bzdurą. Kup sobie lepiej coś hiper super od prezydenta co ma ASC i nie "szumi wcale" np. JFKII, albo Johnny III i będziesz zadowolony. A i jeżeli masz używać tylko podstawowej 40 to boczne bandy są Ci całkowicie niepotrzebne. :mrgreen: I żeby nie było to nie jest złośliwa odpowiedz...
MAGNUM S-9 + RF Limited CR577 + SIRTEL SANTIAGO 1200 + NOKIA SP-3
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

kj9120 niech sobie kupi M-tech'a Legend III po tuningu i do tego antenę minimum 1.5m. Wtedy nie powinno mi wiele szumieć, a będzie taniej niż Johnny III
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

Pawel2113, no czytałem że też ciekawa propozycja i na pewno wyjdzie tanio, poprostu z JI może być nizadowolony w mobilu na 19#, nawet temat teraz ktoś założył: http://www.cb-forum.pl/topics159/presid ... htm#291628 , że raczej odpada do samochodu ;-)

Ale z drugiej strony każdy lubi co innego :mrgreen:
MAGNUM S-9 + RF Limited CR577 + SIRTEL SANTIAGO 1200 + NOKIA SP-3
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Ja Jackson'a nie miałem, miałem MTIII, ale nie po tuningu i powiem szczerze, że działało przyzwoicie. Przy długiej antenie (ja miałem ML'kę) i włączonym ASC spokojnie w trasie 5-6km łączności dawało się uzyskać.
Oczywiście Jackson i MT to nie ta sama klasa i jest pomiędzy nimi wielka przepaść, ale jak ktoś szuka radia tylko na 19'tkę i ma być ono bezobsługowe to ja bym brał coś z modeli tego typu jak Yosan 3031 / MTIII
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Besserwisser pisze:z ciemną PCB

a to też robiło różnicę? O co chodzi?
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Jakośc wykonania i użytych elementów imo lepsza.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Zwałe mam z Was tych co proponują czary typu JIII, JFK, jusana czy m techy zamiast Jacksona :lol:

Gdyby kolega zapytał czy kupić Johnny III to zapewne dziesięciu starałoby się go nawrócić na starsze typy radii.

A i powiedzcie czemu niby JI do samochodu się nie nadaje? Każdy kto odpowie trafi do Loży jeden po drugim :evill:

Kolego V126, twój wybór określam na strzał w 10. Posiadam wersję na MRF477, 5 bandowego i bez ASC jak też na MRF455, 6band i z ASC. Lepsze jest zdecydowanie na 477 i takie polecam nabyć.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Jak kolega chce wybrać Jacksona I i o niego pyta, to po co mu polecać inne? Dobre radio, jak jest miejsce brać i montować polecam, niech się ogłosi na forum że chce kupić. Radio potem na przegląd i dopieścić do Besserwissera - również polecam.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

A ja się loży nie boję i po doświadczeniach twierdzę że używanie radia z wąskim odbiornikiem nie tyle w samochodzie co szczególnie na #19 jest po prostu męczące - większości odstrojonych "radyjek" taki odbiornik wcale nie wycina do zera tylko odbiera jako niezrozumiały bełkot. Pewnie że można się każdorazowo do takiego delikwenta dostrajać, ale należy być świadomym takiej konieczności. Niewątpliwą zaletą jest wycinanie Włochów i Nataszy podczas propagacji, ale odstrojonych (a jest ich naprawdę mnóstwo) spotykamy codziennie a propagację nie..
Młody

Post autor: Młody »

Michas dla Ciebie wykładnią tego, gdzie radio ma dobrze pracować jest 27.180 AM?
Śmieszy mnie to, że narzekacie na porządne radio z SSB i selektywnym odbiornikiem bo kiepsko 19 na tym słychać. Na 19 to sobie małe, chińskie kupcie.
Jak chce szerszy odbiornik to niech kupi alana 87, jak węższy to J1. A może mieć jedno i drugie jak odda alana do modyfikacji:

http://www.youtube.com/watch?v=i-xqCTCjjcE
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Ale się indyczycie :mrgreen:
Chłopak musi sam popróbować miodu z Jacksona I i z typowego szerokiego radia i się określić.
Wąski odbiornik J 1 w emisji AM to jego niewątpliwa zaleta , a zarazem .....wada . Dlatego nie ma co mieszać z błotem kogoś , komu ta ,,wąskość'' nie pasuje . Znam takich co Jacksona 1 maja tylko do SSB , a na pitu-pitu w AM mają proste (czytaj-szerokie) radia .
Prosty przykład : Rozszerzyłem kiedyś maksymalnie tor nadawczy w Keniu (10Hz-3kHz ) i zapiąłem majk dynamiczny wokalowy jakiś Azusa K-200 . Koledzy słuchający mnie na Lolkach i Jacksonach stwierdzili jednogłośnie , że idę kiepsko , bełkotliwie , rurowato i kilka innych epitetów . Koledzy słuchający mnie na radiach typu KPO 5000 , A-87 , Jackson II stwierdzili natomiast , że idę bardzo ładnie , pełnym pasmem , naturalnie jakbym koło nich siedział .
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

zapytał więc dostał odpowiedz, jak chce mieć JI w aucie to przecież nikt mu nie zabronił...chodziło raczej o to żeby wiedział jak to działa i żeby nie był rozczaowany...najprosciej jest napisać kup to radio bo to cud, miód i malinki :-P
MAGNUM S-9 + RF Limited CR577 + SIRTEL SANTIAGO 1200 + NOKIA SP-3
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Radio wąskie, na "19" specyficzne ....odstrojonych słychać źle lub wcale :roll:, dobrze stojących w "0" za to ładnie, omija mnie słuchanie połowy "furmanów" z 19 i ich wynurzeń, to co mnie interesuje zawsze do mnie dociera .... no i przy propagacji makarony nie zatykają mi radia :roll: . Jak każde radio ma swoje plusy i minusy....kto co woli i lubi
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”