President Jackson I której wersji szukać?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Olo.

Post autor: Olo. »

Wojtuś a Ty nie jeździsz z tym Jacksonem?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Młody pisze:Michas dla Ciebie wykładnią tego, gdzie radio ma dobrze pracować jest 27.180 AM?
Nie, ale umówmy się - jeśli ktoś w Polsce szuka radia "do auta" to na 99% chodzi o #19..
Wojtek KR pisze: omija mnie słuchanie połowy "furmanów" z 19 i ich wynurzeń, to co mnie interesuje zawsze do mnie dociera ..
Właśnie o to chodzi że wcale nie zawsze dociera..
kj9120 pisze:zapytał więc dostał odpowiedz, jak chce mieć JI w aucie to przecież nikt mu nie zabronił...chodziło raczej o to żeby wiedział jak to działa i żeby nie był rozczaowany...
O! to,to! Temu panu polać ;-)
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Olo. pisze:Wojtuś a Ty nie jeździsz z tym Jacksonem?
Ja jeżdże panowie z Jacksonem 1, pierwsza modyfikacje jaka zrobiłem to dołozenie szerokiego filtra na przekażniku pod przyciskiem MOD i wówczas do radia zaczeły docierac odsrojone stacje choć bez modyfikacji również nie wykluczam radia jako nienadajace się do mobila.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
V126
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-01, 19:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Nie mam nikomu za złe, że dodał coś os siebie. Nie uwzględniłem, że selektywny odbiornik wycina rozmowy z rozstrojonych grajbrów. W mobilu przydaje się chyba jednak ten szerokopasmowy odbiornik, bo tych rozstrojeńców jest pełno, więc zawsze można się dogadać, a szukając dobrze dostrojonego radia można szukać dość długo. Faktycznie JI chyba jest tak dobry, że aż za dobry do mobila :/ Generalnie radia po tuningu nie chcę, gdyż zawsze można znaleźć radio, które tuningował nie specjalista, tylko rzeźnik i można nakupić złomu i tyle.

Co do próbowania radia, to miałem kiedyś jakiegoś INTEKa, chyba M490, to jakość odbioru była bez szału. Nie wiem kogo odbierałem, ale zbytnio kanapka, ani nawet natłok wypowiedzi, to do mnie nie docierał.

A jakie radio z szerokim pasmem polecicie? Oczywiście interesuje mnie dobra jakość odbioru.
Bez gwiazdy niema jazdy.
Bezpiecznik

Post autor: Bezpiecznik »

Mi się dobrze jeździło z Alanem 87 i Cobrą 29LTD.
V126
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-01, 19:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Bezpiecznik pisze:Alanem 87
To jego następcą jest Alan 8001s, legenda z konkurencyjnej firmy. On też ma wąskie pasmo? Czy to generalnie każde porządne radio ma wąskie pasmo?
Bez gwiazdy niema jazdy.
Bezpiecznik

Post autor: Bezpiecznik »

87 jest szeroki jak stodoła :mrgreen:
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Bezpiecznik pisze:87 jest szeroki jak stodoła :mrgreen:
To na szczęście można zmienić :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
wojtek1503
Posty: 89
Rejestracja: 2009-04-03, 19:21
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: wojtek1503 »

V126 pisze:Nie mam nikomu za złe, że dodał coś os siebie. Nie uwzględniłem, że selektywny odbiornik wycina rozmowy z rozstrojonych grajbrów. W mobilu przydaje się chyba jednak ten szerokopasmowy odbiornik, bo tych rozstrojeńców jest pełno, więc zawsze można się dogadać, a szukając dobrze dostrojonego radia można szukać dość długo.
Też tak kiedyś myślałem, miałem różne radyjka:wąskie i szerokie (naprzemiennie). Kiedy jeździłem z wąskim odbiornikiem to zaczynało mnie to denerwować i kupowałem szeroki. Jak nasłuchałem się rozstrojeńców, Nataszy i miliona nakładek kupowałem wąskie i tak wokoło. Moja rada: kup Jackson I, sprawdź, opisz wrażenia a jak będziesz niezadowolony to sprzedaż i kupisz inne. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, jeden lubi ogórki a drugi...
kubab
Posty: 227
Rejestracja: 2011-10-20, 12:43
Znak/ranga: 161WKP072
Lokalizacja: JO82HG

Post autor: kubab »

Besserwisser pisze:
Bezpiecznik pisze:87 jest szeroki jak stodoła :mrgreen:
To na szczęście można zmienić :)
I potwierdzam, że Bess to porafi... :mrgreen:
161WKP072
Olo.

Post autor: Olo. »

wojtek1503 pisze:Też tak kiedyś myślałem, miałem różne radyjka:wąskie i szerokie (naprzemiennie). Kiedy jeździłem z wąskim odbiornikiem to zaczynało mnie to denerwować i kupowałem szeroki. Jak nasłuchałem się rozstrojeńców, Nataszy i miliona nakładek kupowałem wąskie i tak wokoło. Moja rada: kup Jackson I, sprawdź, opisz wrażenia a jak będziesz niezadowolony to sprzedaż i kupisz inne. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, jeden lubi ogórki a drugi...
I dlatego obecnie posiadam 4 radia..
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: xander »

HOŁDYS pisze:
Olo. pisze:Wojtuś a Ty nie jeździsz z tym Jacksonem?
Ja jeżdże panowie z Jacksonem 1, pierwsza modyfikacje jaka zrobiłem to dołozenie szerokiego filtra na przekażniku pod przyciskiem MOD i wówczas do radia zaczeły docierac odsrojone stacje choć bez modyfikacji również nie wykluczam radia jako nienadajace się do mobila.
Możesz przybliżyć szczegóły tej modyfikacji i jej skuteczność?
Bardzo proszę ;)
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
V126
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-01, 19:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

Czyli reasumując, Jackson I choćby dla próby radia o czystym odbiorze, na nowszym, słabszym tranzystorze MRF477 bez ASC? Nie rozumiem tylko dlaczego bez tego ASC? Automatyczna korekcja szumów, to chyba dobry wynalazek?
Bez gwiazdy niema jazdy.
Olo.

Post autor: Olo. »

V126 pisze:Automatyczna korekcja szumów, to chyba dobry wynalazek?
Chyba w lustrzankach cyfrowych. ;-)
V126
Posty: 15
Rejestracja: 2013-08-01, 19:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: V126 »

A co to robi złego? Bo przyznam szczerze nie wiem jak to działa.

Jaka gruszka jest lepsza, oryginał, czy jakaś z echem i wzmocnieniem?
Bez gwiazdy niema jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”