Harry III ASC ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Harry III ASC ?

Post autor: SP9 »

steafan pisze:Teraz mam Sirio Silver 90 jest dobrze ale z Ml 145 było głośno :oops:
Dłuższy może więcej... :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
steafan
Posty: 99
Rejestracja: 2010-11-20, 23:53
Lokalizacja: łódż

Harry III ASC ?

Post autor: steafan »

Jednak też mam Johnego made in wietnam ale kolega ma chińskiego Unidena 520 xl i tamten kulturą pracy bije Johnego na łeb. Jest cichutki szumu nie słychać a modulacja jest o niebo lepsza od Johnego 3 ASC . :mrgreen:
stefan
Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Harry III ASC ?

Post autor: SEFER »

To ja już zgłupiałem zupełnie. Bo skreśliłem Unidena właśnie na korzyść Johnego 3 właśnie za to że to produkcja nie taka jak kilka lat temu. A tu takie kwiatki się dowiaduję.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Harry III ASC ?

Post autor: Pietern »

SEFER pisze:To ja już zgłupiałem zupełnie. Bo skreśliłem Unidena właśnie na korzyść Johnego 3 właśnie za to że to produkcja nie taka jak kilka lat temu. A tu takie kwiatki się dowiaduję.
Ale jakie kwiatki? Że komuś, gdzieś bardziej się podoba U520? Poszukaj większej ilości opinii, najlepiej konkretnych.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Harry III ASC ?

Post autor: januwojt »

SEFER pisze:To ja już zgłupiałem zupełnie. Bo skreśliłem Unidena właśnie na korzyść Johnego 3 właśnie za to że to produkcja nie taka jak kilka lat temu. A tu takie kwiatki się dowiaduję.
Ponieważ U520 jest głuchym radiem , to tak jakbyś tego Johny/Harry III skręcił do połowy albo więcej RF-Gain. Modulacje jak komuś mało też można popuścić w J/H III .
Marcin855
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-18, 19:37
Lokalizacja: Nierada

Harry III ASC ?

Post autor: Marcin855 »

Witam
niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Harry III i mam pytanie do znawców tematu i użytkowników tego radia, co w nim warto zmienić poprawić lub może niczego nie zmieniać, mieszkam niedaleko Częstochowy tak ze skorzystał bym serwisu sinad i przy okazji pytanie którą filie tego serwisu lepiej odwiedzić .
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Harry III ASC ?

Post autor: Slawo13 »

Warto pojeżdzić jakiś czas z radiem i zobaczyć jak pracuje są zwolennicy i przeciwnicy tuningu
kwestia gustu , może podpasuje ci oryginał a jeśli nie to po osłuchaniu się z radiem sam będziesz
wiedział co ci nie pasi ,napewno warto poprawić modulację w fabrycznym H III jest kiepska.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Harry III ASC ?

Post autor: rokefeler27 »

Tak jak kolega pisze najpierw pojeździj, a potem coś zmienisz jak będzie taka potrzeba.
Co do serwisu to chwalą nr 2 na legionów ,możesz poczytać: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Harry III ASC ?

Post autor: edek1977 »

1. modulacja, fabrycznie nie jest źle ale może być znacznie lepiej, ewentualnie jak wyślesz do Przemka to możesz dokupić densei2002 i ładnie ci to skonfiguruje.
2. wymiana kabla mikrofonowego na elastyczny, fabryczny nie nadaje się do użytku
3. rozciągnięcie rf-fain
4. zdania podzielone, ale można wymienić filterek na murate, AntekPabianice ma po tuningu i sobie chwali, więc według mnie warto.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Harry III ASC ?

Post autor: Pietern »

Slawo13 pisze:Warto pojeżdzić jakiś czas z radiem i zobaczyć jak pracuje są zwolennicy i przeciwnicy tuningu
kwestia gustu , może podpasuje ci oryginał a jeśli nie to po osłuchaniu się z radiem sam będziesz
wiedział co ci nie pasi ,napewno warto poprawić modulację w fabrycznym H III jest kiepska.
Ja jestem zwolennikiem... :mrgreen:
Tyle, że sprawa się nie rozciąga pomiędzy tym czy robić, czy nie. Tylko czy warto. Gdzieś jest dyskusja na temat Jośka, którego "tuning" podrażał o ~200 zł, czyli ~70% (tu z pamięci daję, mogą być błędy).
Dlatego radzą pytonowi by najpierw pojeździł, a potem zmieniał świadomie. Zamiast kupić już stunowane i zasilać armię zadowolonych zwolenników "tuningu", którzy swoje opinie wydają po korzystaniu z jedynego egzemplarza, lub po godzinie użytkowania.
edek1977 pisze:1. modulacja, fabrycznie nie jest źle ale może być znacznie lepiej, ewentualnie jak wyślesz do Przemka to możesz dokupić densei2002 i ładnie ci to skonfiguruje.
2. wymiana kabla mikrofonowego na elastyczny, fabryczny nie nadaje się do użytku
3. rozciągnięcie rf-fain
4. zdania podzielone, ale można wymienić filterek na murate, AntekPabianice ma po tuningu i sobie chwali, więc według mnie warto.
1. Modulacja może być lepsza, żeby być lepiej słyszalnym na zatłoczonej dziewiętnastce.
2. Nie zgadzam się, że fabryczny kabel nie nadaje się do użytku. Używałem z powodzeniem całą zimę.
3. Nie jest konieczne
4. Antek pochwalił już po godzinie użytkowania. I w ogóle chwali, jest kolegą i modem został. Przykro mi, ale jego opinia na temat aktywności "Konektora" nie jest dla mnie miarodajna.

Miałeś w ogóle to radio?
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Harry III ASC ?

Post autor: edek1977 »

mam bez poprawek,
dlatego uważam że modulacja jest wystarczająca ale można poprawić,
jeśli chodzi o kabel podtrzymuję - zobacz jaki kabel jest w yosanie turbo albo w mikrofonie densei -taki ma być, owszem jeśli radio jest nad głową albo wysoko na desce rozdzielczej nie ma problemu, ale jak jest przy tunelu środkowym albo nisko na desce rozdzielczej to trzeba się siłować, a jakby pasażer z tyłu chciał pogadać to wyrwie radio, mikrofon albo część deski rozdzielczej ;-)
Rf gain działa bardzo nieliniowo, między max a godziną 10 nic właściwie się nie dzieje, dla mnie cały zakres użyteczny jest między godz. 9-10, albo mam na max , albo daje na 9-10.
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Re: Odp: Harry III ASC ?

Post autor: korni8808 »

Pietern pisze:... którzy swoje opinie wydają po korzystaniu z jedynego egzemplarza, lub po godzinie użytkowania.
Mnie Harry3 potrafi wyprowadzić z równowagi w kwadrans :evi:


/mobil
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Harry III ASC ?

Post autor: AntekPabianice »

Pietern pisze:4. Antek pochwalił już po godzinie użytkowania.
Prosiłem już, żebyś nie pisał więcej takich bzdur. Proszę o konkretny cytat.
Pietern pisze:I w ogóle chwali, jest kolegą i modem został.
Chwalę, bo mi się podoba efekt modernizacji radia. CRE też dałem do poprawek. Za psucie bym nie płacił. A że znam ekipę Konektora i pełnię taką funkcję na forum, to nie ma nic do rzeczy.
Pietern pisze:Przykro mi, ale jego opinia na temat aktywności "Konektora" nie jest dla mnie miarodajna.
Każdy może mieć swoje zdanie i nie chcę w to ingerować.
Sorki za OT, ale zostałem wywołany do tablicy.


edek1977, miałem, ale już zmieniłem.
Nowe (w podpisie) też poddałem modyfikacjom. Wyminana filtrów I i II p. cz. wyraźnie poprawia pracę odbiornika.
A czy warto? Każdy musi to ocenić indywidualnie. Dla mnie: tak.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Harry III ASC ?

Post autor: Hasan-Łódź »

Zapraszam do nas na porównanie Harry III przed i po. Do dyspozycji przełącznik antenowy - łatwiej porównać się nie da.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Harry III ASC ?

Post autor: edek1977 »

Hasan-Łódź pisze:Zapraszam do nas na porównanie Harry III przed i po. Do dyspozycji przełącznik antenowy - łatwiej porównać się nie da.
W Łodzi nie będe w najbliższym czasie ale jutro wyśle do Ciebie radyjko na tuning, jak mi zrobisz i odeślesz to po miesiącu użytkowania podziele się w tym temacie wrażeniami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”