President Wilson - wrażenia z użytkowania

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: AntekPabianice »

peeter, sprawdź moc na sztucznym obciążeniu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
peeter
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-14, 19:19

Re: President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: peeter »

AntekPabianice pisze:peeter, sprawdź moc na sztucznym obciążeniu.
Sprawdzałem na sztucznym obciążeniu ale co się okazało po odpaleniu silnika i sprawdzeniu mocy miernik pokazał blisko (4 W) a na wyłączonym silniku jak przedtem (2 W) także wszystko jest chyba ok.
Wilson & at-71
Harry II & Alaska
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: cassiopeia »

Wszystko ok. Radio podatne na spadki napiecia. Potryebuje nominalnego napiecia aby oddac pelna moc. Jak zmodulujesz sygnal to tez podskoczy
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
prezesso
Posty: 110
Rejestracja: 2009-05-29, 23:03
Lokalizacja: JO92OB Łęczyca

President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: prezesso »

Odkopię temat.
Ja ostatnio użytkuję Wilsona.
Padła mi oryginalna wkładka, więc założyłem wkładkę 750 ohm z mikrofonu unitra tonsil MDO-21. Wkładka jest średnicy 20 mm, więc nieco mniejsza od oryginalnej. Otrzymywałem raporty ze stacji bazowej, że słychać mnie "kubłowato".
Potem zakupiłem mik z echem i wzmocnieniem FD2060. Raporty z bazy - podobno jest lepiej, ale i tak nie jest idealnie. Peerkę od wzmocnienia w miku skręciłem na g. 10, natomiast w radiu mic again na g. 8.
Obecnie czekam za przesyłką z oryginalnym mikiem.
Mam nadzieję, że będzie miodzio.
President Wilson I mik FD-2060 + Sirio ML-145 lub Sirio AS-100 na magnesie 12,5 cm.
Awatar użytkownika
prezesso
Posty: 110
Rejestracja: 2009-05-29, 23:03
Lokalizacja: JO92OB Łęczyca

President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: prezesso »

No i powiem tak: oryginalna wkładka 500 ohm bije na głowę wkładkę 750 ohm. Wkładka 750 wyrzuca w eter sporo basu, w dodatku się sprzęga przy odsłuchu z drugiego radia oddalonego o ok 3m, tego efektu nie ma przy oryginalnej wkładce 500 ohm. Z oryginalnej wkładki wychodzi (wg mnie) fajny średnio tonowy dźwięk z odrobiną sopranu.
Także zostaję przy oryginalnym miku, a ten FD2060 będzie używany "od święta" lub pójdzie na sprzedaż.
President Wilson I mik FD-2060 + Sirio ML-145 lub Sirio AS-100 na magnesie 12,5 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”