President Wilson - wrażenia z użytkowania

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: Filar »

Cześć, postanowiłem podzielić się z Wami moimi wrażeniami z użytkowania radia President Wilson.

Radia kupione z CBF od kolegi Mayor7 (z dołożonym wzmocnieniem, chyba V1). Używam od około 8 miesięcy w mobilu (Audi A4 1,9 tdi) ale pełen potencjał tego sprzętu wykorzystuję od około miesiąca, kiedy zmieniłem antenę typu Georgia (nawet nie pamiętam producenta) na Sirio Turbo 5000 (na magnesie) i seryjny mikrofon na Densei EC-2002 po tuningu Konkektora.

Wcześniej używałem President Johnny II (kupiony nowy, kilka lat temu) + President Florida, a gdy się złamała zacząłem używać kupionej na szybko kopii Georgii. Przelotnie używałem też Presidenta Walkera.

Instalacja:
Radio jest wciśnięte pomiędzy siedzenie pasażera, a tunel środkowy. Podłączone pod kostkę w fabrycznym Audi Concert (włącza się z przekręceniem kluczyka). Kabel antenowy poprowadzony pod siedzeniami, do bagażnika. Antena kupiona i zestrojona w Konektorze. Umieszczona na magnesie Sirio Mag 145, w prawym tylnym rogu dachu. Mikrofon leży na siedzeniu pasażera (najczęściej jeżdżę sam), lub na moim udzie. Dla mnie jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, niż wieszak.

Zakłócenia z samochodu:
Wilson nie zbiera żadnych zakłóceń z silnika, czy układu elektrycznego. Nie reaguje na wycieraczki, czy elektryczne szyby nawet przy maksymalnie rozkręconym RF-Gain, czy SQ. Nie przeszkadza mu też pracująca nawigacja samochodowa (używam jakiejś ładowarki no-name za 15 zł). Kolega używa Wilsona w Ford Galaxy 1,9 tdi i też nie ma problemów.

Głośnik:
Bardzo przyjemny odsłuch i dobry głośnik. Dużo lepszy niż w Walkerze, czy Johnnym II. Radio jest głośne i moim zdaniem głośnik zewnętrzny nie jest potrzebny (chyba, że zabudujemy radio). Odpowiada mi też barwa dźwięku.

Osiągi:
Używam radia tylko i wyłącznie w mobilu (na tą chwilę nie mam instalacji bazowej).
Na tym zestawie bez problemów można osiągnąć zasięg 10-25 km w AM.
Miałem też łączności ok. 25 - 30 km. Nie były to testy (wjeżdżanie na wzniesienia, dachy parkingów i czekanie na tę jedną jedyną rozmowę trwającą 20 sekund) tylko przypadkowe rozmowy podczas jazdy. Raporty bardzo pozytywne. Kilka razy zdarzyło mi się, że rozmówcy pytali z jakiej bazy nadaję. Zdarzyło się też, że miałem lepsze raporty niż bazówki w mojej okolicy. Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony raportami za modulację. Są dużo lepsze niż wcześniej z oryginalnego mikrofonu Presidenta, czy Densei'a przed tuningiem.

Filtry:
Używam tylko RF-Gaina, SQ nie używam wcale. W trasie RF-Gain rozkręcony na maks, w mieście skręcony mniej więcej do połowy (12 godzina).

Czego mi brakuje:
- szerszego zakresu częstotliwości. Ale nie dlatego, że jestem maniakiem DX-ów, tylko dlatego, że jadąc gdzieś w dłuższą trasę mógłbym dłużej porozmawiać ze stacjami bazowymi.
- ewentualnie podświetlania, chociaż obsługuję to radio bezwzrokowo.

Podsumowanie:
Dobre solidne radio, moim zdaniem do mobila w zupełności wystarczy.

Wybaczcie, ale nie mam czasu, żeby robić nagrania. Może kiedyś, ale nie obiecuję...



PS.
Nie mam żadnego interesu w promowaniu tego radia, nie mam też zamiaru go sprzedawać ;-)
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Wszysttko się zgadza ale osiagi tzw. to kwestia warunków, anteny i mocy.

Potestuj jeszcze stabo5018 - ma jeszcze lepszy odbiornik no i potem jeszcze herbatnika.

To z tych moich byłych polecam.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

Jeśli mi ktoś te radia udostępni, to mogę je testować :-)
Kupować nie mam zamiaru, bo nie odczuwam takiej potrzeby.

Odnośnie osiągów - jak pisałem - to przypadkowe łączności, a nie szukanie wzniesień i analizowanie warunków terenowych, pogodowych ;-) Jadąc autem wzdłuż Polski nie będę szukał dobrych miejsc, żeby uzyskać informacje o drodze.
Antena - widać, jaka jest. Z mocą nie kombinowałem.
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Jak jes dobrze nie ma co psuć, jak chcesz więcej - wstęgi, Jack, Jackson....będziesz mieć większe pole do działania, z nowych Intek HR5500
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

Nie mam zamiaru nic psuć ;-)

A jak się coś trafi, to się ewentualnie zastanowię, ale ten Wilson racze ma u mnie dożywocie.
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Caps

Post autor: Caps »

Filar, aż taki dobry jest? ;-)
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

Dla mnie wystarczający. Po prostu uważam, że nie opłaca mi się pozbywać sprawdzonego radia, które dobrze działa. O ewentualnych minusach pisałem.
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Caps

Post autor: Caps »

Filar, zawsze można miec pare radii ;-)
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

Tego nie wykluczam...
Ma dożywocie, czyli nie będę go sprzedawał (zostanie jako rezerwa). Ale nie powiedziałem, go nie zmienię na inne radio ;-)
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Caps

Post autor: Caps »

Bo nigdy nic nie wiadomo, zachce Ci sie SSb i ... ;-)
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

SSB by się przydało, ale podczas długich tras, żeby trochę więcej porozmawiać ze stajami bazowymi. Nasłuchiwanie, wyszukiwanie, wyczekiwanie i robienie nie wiadomo jakich łączności mnie nie kręci, a poza tym nie mam na to czasu.

No i mam inne hobby, które trochę mnie angażują ;-)
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Filar pisze:a dożywocie, czyli nie będę go sprzedawał (zostanie jako rezerwa).
Pożyjemy zobaczymy :mrgreen:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

olo_r - jeśli sprzęt się sprawdza, to raczej go nie sprzedaję.
Wyobraźmy sobie, że sprzedam to radio. Ile za nie dostanę? 250-300-350 zł? A jeśli moje "nowe" się zepsuje, uszkodzi itd. to skąd wtedy wezmę zapas?

To dotyczy wielu dziedzin mojego życia, np. auta. Już dawno mógłbym zmienić auto, ale po co, jeśli jest komfortowe, niewiele pali, a wszystko działa prawidłowo? Wymieniam tylko to, co trzeba (płyny, filtry, klocki itd.), więc po co mam je zmieniać? Żeby pokazać się przed sąsiadami? ;-) To auto też ma u mnie dożywocie, bo nie opłaca mi się go sprzedawać.
Mobil: President Jack (Bess) + oryginalny mikrofon + Sirio Turbo 5000.
Rezerwa/do sprzedania (leży w szafie): President Johnny II, President Walker.
peeter
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-14, 19:19

President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: peeter »

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post.
Mam zapytanie jakiś czas temu nabyłem Wilsona pierwszego bez asc made in filipiny jaką on powinien mieć moc bo z pomiarów wychodzi 2 W Czy to normalna moc jaką powinien mieć czy cos jest nie tak? :-/
Wilson & at-71
Harry II & Alaska
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 552
Rejestracja: 2015-01-05, 01:32
Znak/ranga: 161HF001
Lokalizacja: Wrocław JO81KD

Re: President Wilson - wrażenia z użytkowania

Post autor: suzu4x4 »

A jak był robiony pomiar mocy? Radio powinno mieć pełne 4 waty

Wysłane z mojego Z3 przy użyciu Tapatalka
Mobil - Legend III white + SIRIO SILVER 90
Kamper - AT6666 + Sirio Carbonium 27 Black/Santiago 1200/Antron A99
Będe jechał zapraszam do rozmowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”