Johnny III

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Johnny III

Post autor: SEFER »

Nie znalazłem tematu na temat radyjka Johnny 3 na forum więc postanowiłem założyć. Jak gdzieś jest to mnie opitolcie chusteczkowo szukałem :-/
A więc do rzeczy. Radio postanowiłem nabyć już w tamtym roku zastanawiałem się na Yosanem 120 po tuningu w konektorze ale jakoś zwlekałem i zwlekałem aż do momentu jak dostałem 2 tyg temu 400zł i 10 pkt. za przekroczenie prędkości :-(
Ma być to moje pierwsze radyjko typowy antymisiek i zakup na kilka ładnych lat dlatego padło na Johnnego 3 + jakaś antena ML-ka, omega27, inna jakaś? Radio pasuje mnie do auta, pokrętło SQ i RF-Gain są osobno co dla mnie jest to na plus. Ma dobre opinie użytkowników i fajnie odbiera oglądając filmiki na YT. Cena :-/ no wiem czytałem na forum wasze wypowiedzi że za tę cenę można inne ale jakoś tej Johnny 3 mnie przekonuje.

Chciałbym usłyszeć wasze opinie czy to radyjko spełni moje oczekiwania i będzie śmigać w:
Astrze G 1.6 8V (Z16SE) zasilana LPG z klimą.
Awatar użytkownika
Robson__007
Posty: 536
Rejestracja: 2012-11-26, 22:35
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Johnny III

Post autor: Robson__007 »

Cześć.
Na początku powinieneś gdzieś podjechać do pkt i podłączyć radyjko czy filtry dadzą rade.
Ogólnie radio na antymiska dobre i do tego odpowiednia bedzie antena ml.
Asc działa w radiu poprawnie wiec powinieneś byc zadowolony.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Toyota Avensis T25 Wagon:
Radio: President Harry 3 RED tuning V2 KNKT + Astatic Road Devil
Antena: Sirio Super Carbonium


Suzuki Swift V
Radio: President Harry III White by Sinad + Densei EC 2002
Antena: Sirio Turbo 800


Sprzedam Uniden PC122XL kontakt PW
Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Johnny III

Post autor: SEFER »

Podjadę do "K" bo byłem u nich w tamtym roku i Yosan 120 nie dawał rady przy włączonej klimie. Tylko musi być ładna pogoda prawda? Dlatego teraz padło na Johnego :-D
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Johnny III

Post autor: Speed »

Ładna pogoda do czego? Żeby tam podjechać? :D Na antymiśka praktycznie każde radio się nada. Pod warunkiem, że poradzi sobie z Twoim autem i jego zakłóceniami.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Johnny III

Post autor: SEFER »

Ano myślałem ze jak pogoda lipna(sypie śnieg) to też ma wpływ na jakość odbioru CB.
Pod warunkiem, że poradzi sobie z Twoim autem i jego zakłóceniami.
Tego się boje :-(

A może być tak ze żadne radio nie poradzi sobie z zakłóceniami w moim aucie? Może pociągnąć plusa prosto z akumulatora?
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Johnny III

Post autor: Deiksowiec »

Może tak być. Podłączenie prosto z akumulatora, może pomóc, ale nie musi i przeważnie nie pomaga.
Stilon
Posty: 95
Rejestracja: 2008-04-29, 06:52

Johnny III

Post autor: Stilon »

SEFER musisz mieć powyżej 4 stopni na plusie ażeby sprawdzić radyjko z włączoną klimą. Poniżej +4 stopni sprężarka klimy się nie włączy.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Johnny III

Post autor: Pietern »

Stilon pisze:SEFER musisz mieć powyżej 4 stopni na plusie ażeby sprawdzić radyjko z włączoną klimą. Poniżej +4 stopni sprężarka klimy się nie włączy.
Ano, u mnie, gdy miałem Harrego III, to tylko wiatrak klimy siał.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Johnny III

Post autor: Sahim »

Johnny3 z ml145 na antymiśka będzie w sam raz. I masz rację że lepiej sprawdzać przy dobrej pogodzie w dzień. W deszczu/mgle i do tego wieczorem przy włączonym oświetleniu ulicznym - u mnie wszystkie radia "brzęczą". Sprawdzanie w takich warunkach nie jest miarodajne.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Johnny III

Post autor: Speed »

Sahim pisze:Johnny3 z ml145 na antymiśka będzie w sam raz. I masz rację że lepiej sprawdzać przy dobrej pogodzie w dzień. W deszczu/mgle i do tego wieczorem przy włączonym oświetleniu ulicznym - u mnie wszystkie radia "brzęczą". Sprawdzanie w takich warunkach nie jest miarodajne.
Jest i druga strona medalu. Sprawdzi radio przy dobrej pogodzie, bez mgły, deszczu itp. Następnego dnia pogoda się zmienia i rozczarowanie :-D Wychodzi na to, że sprawdzanie radia w ogóle nie jest miarodajne. Trzeba kupić, potestować kilka dni i ewentualnie skorzystać z opcji "zwrot towaru" :-P
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1029
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Johnny III

Post autor: angel_dark666 »

Jakie super fantastyczne radio bys nie miał i tak bedą wchodzic zakłocenia, jezeli cos sieje na 5-9S to i tak bedzie słychać. Jeżdze co dzień ta sama trasą i jest pare punktów w których są straszne zakłocenia generowane z tablic ledowych, jakie radio bym nie miał, jakie filtry nie wstawiał i tak nie da sie tego wyeleminować , a kręcic RF Gainem czy SQ co chwila to tez bez sensu:) CB to nie telefon, szumieć musi:)
Ważna sprawą jest dobranie radia tak aby nie wchodziły za bardzo zakłócenia generowane z auta więc trzeba testować , bo u jednego bedzię cud malina a u drugiego nie będzie sie dało używać.
Awatar użytkownika
SEFER
Posty: 70
Rejestracja: 2014-06-27, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Johnny III

Post autor: SEFER »

To ze radio szumieć musi to wiem właśnie chodzi mnie o to aby zakłócenia które wychodzą z instalacji elektrycznej auta były jak najmniej słyszane w radiu.

Czy można zastosować jakieś filtry na przykład na przewodzie plusowym który wyprowadziłbym bezpośrednio z akumulatora do radia?

EDIT:
Teraz już widzę ze są takie filtry tylko na ile one są skuteczne? Ktoś z was stosuje takie filtry? Może stosowaliście dodatkowe filtry do Johnnego III?
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1029
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Johnny III

Post autor: angel_dark666 »

Odpuść sobie takie filtry, wydasz kase a efektu zadnego nie poczujesz.
Stilon
Posty: 95
Rejestracja: 2008-04-29, 06:52

Re: Johnny III

Post autor: Stilon »

SEFER pisze:To ze radio szumieć musi to wiem właśnie chodzi mnie o to aby zakłócenia które wychodzą z instalacji elektrycznej auta były jak najmniej słyszane w radiu.

Czy można zastosować jakieś filtry na przykład na przewodzie plusowym który wyprowadziłbym bezpośrednio z akumulatora do radia?

EDIT:
Teraz już widzę ze są takie filtry tylko na ile one są skuteczne? Ktoś z was stosuje takie filtry? Może stosowaliście dodatkowe filtry do Johnnego III?
Co prawda mam Harrego III ale to prawie to samo co Johnny III. Otóż przewody zasilające mam pozawijane na beczułce ferrytowej. Powiem Tobie że sporo to daje. Ale poowijane musi być na maksa, ile wlezie w dziurę w beczce (kilka obkręceń).
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Johnny III

Post autor: artega7 »

Filtr pomoże, o ile zakłócenia wchodzą przez zasilanie, jak przez antenę to już nie. Wtedy najlepiej zmienić radio lub usunąć źródło zakłóceń.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”