President Walker ASC

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

też tak uważam president walker to super radio posiadam taki to sprzet pierwszej klasy nie mam żadnych zastrzeżeń, choć bym wolał herberta.
błędy ort. kolego ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-03-01, 17:05 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Witam. Właśnie zakupiłem zestawik Walker+ Sirio ML-145. Jaki miernik najlepiej kupić aby to dobrze zestroić? Z regóły nic nie słychać, a jeśli mowa jest o tym, że to 15-20km pociągnie no to u mnie kiepściutko. Do antenki miałem taką folię samoprzylepną, trochę mi się ona zkleiła z kartą od instrukcji, no ale zarzuciłem to na magnes, całość na gumę i na dach. Można prosić o jakiś link z aukcją do dobrego miernika + łatwą instrukcję aby nic nie przedobrzyć ?? Bo generalnie jest tak, że coś tam słyszę jak gadają, ale bardzo często przerywa. Kręcę tym gainerem gdzie się da, squelcha wylaczam, wylaczam i lipaa....
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Folia musi mieć połączenie elektryczne z magnesem.
Ale nawet i bez tego powinieneś słyszeć duuużo lepiej niż to co opisujesz.
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kolego bosmanie... masz walkera ja u siebie mam rf gain i mic gain skrecone na maksa i nic z tym nie robie nie dotykam
jest jak jest tak mi doradzono podczas zakupu radia i chodzi jak mazenie.president walker +lemm 1200 magnes,normalnie cudo.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

pawik pisze:u siebie mam rf gain i mic gain skrecone na maksa
To normalnie nic nie powinieneś słyszeć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja jeżdżę z rozkręconymi na maksa i dopiero jestem zadowolony :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Ja ustawiam RF gain tak dopoki szum nie zniknie i wtedy ASC/DSC i ANL/NB

juz zapomnialem co to szum :mrgreen:

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

koledzy sam sobie mósi popróbować pokręcić tymi gałkami ponieważ u każdego z nas biorąc pod uwagę miejsce w którym się znajdujemy ustawienia będą inne.
bosman pisze:no ale zarzuciłem to na magnes, całość na gumę i na dach
czegoś tu nie rozumiem....
czy tą folię naklejoną na magnes włożyłeś w gumę ?
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

No tak, nakleiłem folię na magnes i założyłem na to gumę... nie pasuje? To mogę tą gumę ściągnąć. Więc piszecie gainera na maxa w prawo ...Dobra jadę zaraz w trasę pogadać jak tylko dostanę info czy ta guma ma być... nic nie napisaliście o zestrojeniu anteny, więc rozumiem, że antena sama w sobie powinan być dobrze zestrojona?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

bosman pisze:No tak, nakleiłem folię na magnes i założyłem na to gumę... nie pasuje?
nie pasuje, przyklej tą folię do dachu auta w miejscu w którym będzie stała antena lub wogóle jej nie używaj.
Ja np: nigdy nie używałem tego, tylko samą gumę , a antenka którą posiadasz też mam i działała wyśmienicie.
bosman pisze:Więc piszecie gainera na maxa w prawo ...
tak, choć też powiieneś próbować dostosowywać regulację wg własnych potrzeb tzn. kręć delikatnie w lewo do utraty szumów i zakłóceń.
bosman pisze:nic nie napisaliście o zestrojeniu anteny, więc rozumiem, że antena sama w sobie powinan być dobrze zestrojona?
niby producent już tam średnio zestrojoną antenkę ci dał, ale mimo wszystko SWR trzeba spradzić i dokładnie zestroić do miejsca na aucie w którym będzie ona użytkowana.

szerokości dla ciebie na trasie
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

bosman pisze:Witam. Właśnie zakupiłem zestawik Walker+ Sirio ML-145. Jaki miernik najlepiej kupić aby to dobrze zestroić? Z regóły nic nie słychać, a jeśli mowa jest o tym, że to 15-20km pociągnie no to u mnie kiepściutko. Do antenki miałem taką folię samoprzylepną, trochę mi się ona zkleiła z kartą od instrukcji, no ale zarzuciłem to na magnes, całość na gumę i na dach. Można prosić o jakiś link z aukcją do dobrego miernika + łatwą instrukcję aby nic nie przedobrzyć ?? Bo generalnie jest tak, że coś tam słyszę jak gadają, ale bardzo często przerywa. Kręcę tym gainerem gdzie się da, squelcha wylaczam, wylaczam i lipaa....
Robisz tak:
na magnes - naklejasz folię i naciągasz gumę (warto się zabezpieczać :mrgreen:).
Jeśli antena i radio jest sprawne, powinieneś mieć dobry-bardzo dobry odsłuch i nadawanie. Strojenie anteny pomoże w bardzo niewielkim stopniu.
Jeśli nie działa: sprawdzić: kabel, wtyczkę, dobrze dokręcić wtyczkę w radiu. Miernik uniwersalny (omomierz) pomoże Ci w tym zdecydowanie. Szczególną uwagę poświęć wtyczce, tutaj zdarza się najwięcej wpadek. Zalutuj gorącą żyłę do wtyczki - niektóre są zaciskane i nie kontaktują należycie. Podłącz do tej anteny działające radio. Powinno działać jeśli dalej nie będzie działać sprawdź samą antenę lub ją reklamuj.
Jeśli zestaw z działającym radiem działa prawidłowo a z Twoim nie przyjrzyj się twojemu Presidentowi. Podłącz do niego na pewno działającą antenę. Jeśli nie będzie działać, radio do serwisu.
Z mojego doświadczenia wiem, że najczęściej problemy sprawia połączenie w okolicy wtyczki antenowej: błąd w dokręceniu, coś nie kontaktuje, jakiś zimny lut.
I nie nadawaj dopóki odbiór nie będzie prawidłowy. Niekiedy uszkodzenie radia przy źle działającej antenie zajmuje chwilę.

Pozdrówko

[ Dodano: 2008-03-15, 16:23 ]
rystom1 pisze:
bosman pisze:No tak, nakleiłem folię na magnes i założyłem na to gumę... nie pasuje?
nie pasuje, przyklej tą folię do dachu auta w miejscu w którym będzie stała antena lub wogóle jej nie używaj.
rystom1- skąd takie informacje? W instrukcji jest napisane (narysowane), coś innego. Dokładnie tak jak zrobił bosman.
Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

Post autor: rystom1 »

zenobek pisze:rystom1- skąd takie informacje? W instrukcji jest napisane (narysowane), coś innego. Dokładnie tak jak zrobił bosman.
fakt zamieszałem przepraszam i zwracam honor wszystkim których wprowadziłem w błąd,
chyba muszę odpocząć ten tydzień był dla mnie zbyt ciężki raz jeszcze sorki.
bob96
Posty: 115
Rejestracja: 2008-03-11, 20:34
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: bob96 »

Witam Wszystkich
Od paru dni jestem szczęśliwym użytkownikiem nowiutkiego Walkera ( poprzednio Onwa 3 )
Niestety firma President dała ciała i nie załączyła do opakowania instrukcji w jezyku Polskim :(
Dziękuje raz jeszcze koledze Markowi za pomoc w ustawieniu radia i wytłumaczeniu co do czego służy :-D
Użytkownikiem CB jestem w sumie od pół roku i na razie w tym temacie raczkuje i proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam Bogdan
Uniden 78 elite +Sirio ML 145

Marea Weekend 1,8
D.J.
Posty: 50
Rejestracja: 2008-01-23, 18:47
Lokalizacja: okolice Pszczyny

Post autor: D.J. »

bob96 pisze:Niestety firma President dała ciała i nie załączyła do opakowania instrukcji w jezyku Polskim :(
ja jak kupowałem walkera to miałem ładna instrukcje w języku polskim i nie tylko :)
została tylko antena-President WA-27

było:
President Walker
TTI TCB 880
Alan 9 plus
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

bob96 pisze:Dziękuje raz jeszcze koledze Markowi za pomoc w ustawieniu radia i wytłumaczeniu co do czego służy
Nie ma za co , w razie potrzeby masz mój nr tel.

Szerokości i 73!!
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

To jest niestety niechlujstwo sprzedawców, że im się nie chce kserować instrukcji po polsku, bo przecież są dostępne! Trzeba twardo się upierać i grozić odstąpieniem od zakupu jeśli nie dadzą instrukcji po polsku!
Lafayette Venus
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”