President James

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

Witam udałlo mi się odblokować jak również dodatkowe częstotliwości ale jest w piątkach i zamówiłem kilkanaście rodzai dławików żeby przestroić bo mój miernik indukcyjności nie mierzy w mikro henrach i muszę pokombinować , a jeszcze jedno częstotliwość która pokazuje się na wyświetlaczu zmieni się w zera czy to już jest tak zaprogramowane? i będę musiał miernikiem częstotliwości mierzyć?
Endriu
Awatar użytkownika
freelt
Posty: 59
Rejestracja: 2011-11-30, 01:25
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: freelt »

James'a jak przestroisz w "0" to i tak wyświetlacz częstotliwości w radiu będzie pokazywał na końcu 5. Ten typ tak ma.
A tak z ciekawości... te dodatkowe czterdziestki odblokowałeś poprzez wklepywanie kodu czy jakoś poprzez ingerencję w środek radia?
endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

Czterdziestki odblokowałem przez wklepanie kodu , a jeżeli chodzi o częstotliwość w,, 0'' to jak mam sprawdzić czy radio prawidłowo nadaje ???
Endriu
Jackill

Post autor: Jackill »

Podaj te kody tutaj, dla potomnych. Znasz jeszcze jakieś ?
Awatar użytkownika
wojtek1503
Posty: 89
Rejestracja: 2009-04-03, 19:21
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: wojtek1503 »

rozblokowanie na pełną moc i kanały:
nacisnąć i trzymać POWER, PA+DIMMER ...wyświetlacz zgaśnie
puścić POWER, trzymać PA+DIMMER dalej .... zginie napis CODE

wyświetlacz na pomarańczowo: nacisnąć i trzymać M1 ....wyświetlacz zgaśnie nacisnąć 4 razy PROGRAM ....wyświetlacz przeskoczy na tryb c-modus nacisnąć power gotowe

dimmer przełącza bandy.

aby uruchomić w normalnym 40kanałowym trybie to tak samo tylko że M1 zamiast M3 i po naciśnięciu 4x PROGRAM gotowe :)


http://malzev.tripod.com/cb-radio/james.htm
endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

Witam kolega Wojtek dziwnie opisał to troche ale pewnie wszyscy wiedza o co chodzi nie będę się wymądrzać
Endriu
Awatar użytkownika
freelt
Posty: 59
Rejestracja: 2011-11-30, 01:25
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: freelt »

Eh tam... nic dziwnego w tym opisie kolegi wojtek1503. Napisane zrozumiale i na temat więc każdy kto ma zablokowanego James'a przed oczami to jest w stanie rozdziewczyć go samodzielnie :-) Przyjmując, że te kody są poprawne. W każdym razie dzięki.
endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

No tak ale kolega Wojtek w pierwszym punkcie opisał odblokowanie mocy i 240 kanałow które przełancza sie Dimmerem a nie rozumiem tego wyświetlacz pomaranczowy o co chodzi i że bandy przełancza sie dimmerem
Endriu
Awatar użytkownika
freelt
Posty: 59
Rejestracja: 2011-11-30, 01:25
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: freelt »

Bo widocznie po wklepaniu tego kodu można rozblokować radio z 40 kanałów na 240. Wtedy DIMMERem skacze się po kolei po bandach w jedną stronę. Czyli co czterdziestka dalej.
endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

wyświetlacz na pomarańczowo: nacisnąć i trzymać M1 ....wyświetlacz zgaśnie nacisnąć 4 razy PROGRAM ....wyświetlacz przeskoczy na tryb c-modus nacisnąć power gotowe

Tamto to wiem o co chodzi ,a chodzi mi o to wyzej bo przeciez zmiana koloru wyswietlacza jest w klawiszu dc
Endriu
Jackill

Post autor: Jackill »

przecież w standardzie-orginale james ma wyświetlacz zielony lub pomarańczowy :?:
endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

[quote="wojtek1503"]

wyświetlacz na pomarańczowo: nacisnąć i trzymać M1 ....wyświetlacz zgaśnie nacisnąć 4 razy PROGRAM ....wyświetlacz przeskoczy na tryb c-modus nacisnąć power gotowe

Oczywiście że ma zmiane kolorów w standardzie
_________________
Endriu

A Panowie jeżeli będe przestrajał w zera to skąd będe wiedział że radyjko prawidłowo nadaje czy już ktoś z was to przerabiał?
Endriu
Awatar użytkownika
wojtek1503
Posty: 89
Rejestracja: 2009-04-03, 19:21
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: wojtek1503 »

Chwilkę mnie nie było i już :shock: Ktokolwiek zaglądał do linka który podkleiłem :?: Ktokolwiek robił tą modyfikację :?: Chyba nie bo gdyby zrobił wiedziałby gdzie jest błąd. Zamiast dwukropka powinien być przecinek - to nie jest mod zmiany koloru wyświetlanych cyferek tylko dalsza część poprzedniej modyfikacji. Radio miałem dawno temu a tekst wkleiłem z moich zapisków stąd sorki za niechlujstwo ale nie myli się tylko ten co nic nie robi :lol:
endriu8407
Posty: 22
Rejestracja: 2013-11-17, 19:16
Lokalizacja: Strzelce

Post autor: endriu8407 »

Wtam kolego Wojtek zaglądałem do tego linka jak tylko go wkleiłeś i nic nie moge takiego znaleźć co by mi podpowiedziało o zmianie w zera Chyba że cie żle zrozumiałem
Endriu
Awatar użytkownika
wojtek1503
Posty: 89
Rejestracja: 2009-04-03, 19:21
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: wojtek1503 »

endriu8407 pisze:Czterdziestki odblokowałem przez wklepanie kodu , a jeżeli chodzi o częstotliwość w,, 0'' to jak mam sprawdzić czy radio prawidłowo nadaje ???
I właśnie o te czterdziestki mi chodziło bo Kolega Jackill prosił o podanie kodów. Jeśli chodzi o przestrojenie w zera to pisałeś że kupiłeś garść klamotów więc lutownica w rękę, miernik częstotliwości, piwko na odwagę i jedziesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”