President Jackson II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

scullyttz
Posty: 122
Rejestracja: 2013-11-08, 10:04
Lokalizacja: SGL

President Jackson II

Post autor: scullyttz »

Dobra ale mam lekki problem co to są te bandy Low, Mid, Hi, tzn które jest jakim odpowiednikiem ?:
Low -A
Mid -B
Hi -C ?

Reszte już wiem ale mimo wszystko jakby to było abc to bym wiedział. President Richard jakby co.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

President Jackson II

Post autor: Pietern »

To nie jest wątek do pytania...

PS. O ile dobrze pamiętam - "Mid" to podstwa, "Hi" czterdziestka powyżej i "Low", to czterdziestka poniżej.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

President Jackson II

Post autor: Shah »

Koledzy czy w wersji rozblokowanej radia działa skrót mocy w SSB?
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

President Jackson II

Post autor: killer »

W SSB skrót mocy nie działa w ogóle czy to radio zablokowane czy to odblokowane.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Re: President Jackson II

Post autor: Shah »

Dziękuję kolego killer.
Czyli w SSB idzie pełną mocą (20 W) ?
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

President Jackson II

Post autor: killer »

Po samym rozblokowaniu bez przeróbek na seryjnym mikrofonie i gwizdaniu dmucha około 15W.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

President Jackson II

Post autor: Shah »

Czyli wszystko jasne. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
storstroom
Posty: 16
Rejestracja: 2018-05-12, 17:48

Re: President Jackson II

Post autor: storstroom »

Witam, dziś stałem się posiadaczem tego radia, radio jest z drugiej ręki. Radio jest rozblokowane.
Z ciekawości, po otwarciu okazało się że zworka do odblokowania jest w pozycji NORMAL, czyli zwiera piny 1 i 2, pin 3 jest wolny, a po kabelku do przecięcie nie ma nawet śladu...To jakim cudem radio jest odblokowane- może ktoś mi podpowiedziec?
gio
Posty: 24
Rejestracja: 2013-07-07, 23:04

President Jackson II

Post autor: gio »

Witam, nie zakładam nowego tematu więc napiszę tutaj, posiadam radio president jackson II rozblokowany oraz antenę sirio t-3 montowaną na stałe do dachu, antena dobrze zestrojona, sprawdzone. Problem jest następujący, radia nie idzie słuchać, wiem że nie ma co oczekiwać od tego zestawu bo antena krótka, w mieście nie używam a na trasie sytuacja jest taka sama. Radio ustawione poprawnie, banda główna A, kanał 19, DIM wyłączony, course w zatrzasku, fine na 12 (tanie info było w tym temacie ponieważ nie znalazłem żadnej innej instrukcji w internecie). Mic gain i RF gain na max w prawo zgodnie z ruchem wskazówek zegara, regulacja pokrętłem sq daje rezultat następujący: albo nie słychać nic albo słychać urwane komunikaty przy pięknym szumie, filtry tego nie wycinają bo jak wytną to razem z komunikatem którego i tak nie słychać, były również próby regulacji na rf gain które nie dały rezultatu, dodatkowo regulowałem na parkingu przy głównej trasie oraz w ruchu. Ostatecznie podmienione zostały dwa inne radia które w tych samych miejscach tego samego dnia na tej samej antenie, mają piękny odbiór i da się fajnie wyciąć niechciane informacje, czy jest jeszcze coś do sprawdzenia czy radio wysłać na reklamację, zaznaczę że kupione jako nowe oraz rozblokowane w serwisie. Dodatkowo na przemian lubią sobie wpaść komunikaty w obcych językach np włoskim lub rosyjskim tak jak by radio stało w piątkach.... proszę o poradę zanim odeślę do serwisu bo nie chcę by mnie zgonili z tym radiem na drzewo albo powiedzieli że to wina czegoś innego. pozdrawiam
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

President Jackson II

Post autor: ROMAN06 »

Course w lewo a nie w zatrzasku.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

President Jackson II

Post autor: ROMAN06 »

https://youtu.be/qpOiASBfgLc" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj masz bardziej wizualnie i manualnie pokazane.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
mlpoi
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-27, 11:13
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: President Jackson II

Post autor: mlpoi »

Witam wszystkich
Mam problem może ktoś mi pomoże.
Jacksona posiadam od kilku dobrych lat lecz leżał nie używany. Problem polega na tym, że zostało przerobione na 400 kanałów i nie pamiętam konfiguracji/sekwencji włączników alby działał w normalnej 40stce było to na tyle dawno, E uleciało mi z głowy. Może ktoś posiada takiego po takiej modyfikacji i mi pomoze
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Re: President Jackson II

Post autor: killer »

Po odblokowaniu podstawowa 40sta to banda "A".
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”