President Jackson II

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

AdamB

Post autor: AdamB »

O ... i o to chodzi. Czyli nie ma problemu ze zsunięciem ich z ośki (żadnych zatrzasków, blokad czy kleju).
Wieczorkiem zapodam uszczelkę gumową i po sprawie. Co poprawię na na "5-tki", to zaraz zeskakuje w zatrzask i jest 200 Hz niżej.
Dzięki za info

Adam
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Zestrój to radio. Miernik masz.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
AdamB

Post autor: AdamB »

bardzo chętnie. Jest już rozgrzane i nie "odlatuje", a mi nie brakuje cierpliwości, ale trzeba wiedzieć który PR jest od czego i jaka jest kolejność strojenia.

Adam
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
AdamB

Post autor: AdamB »

Dzięki.
Jednak, z tego co widzę, to raczej dam sobie spokój ... to nie praca dla laika.
To nie tylko jeden, czy 2 PR-ki, ale cała masa ustawień i można łatwo rozjechać całe radio.
Liczyłem, że będzie coś w stylu na przykład:

Ustawiać na częstotliwości 27.xxx.xxx MHz
1.) RX AM/FM - PR6
2.) TX AM/FM - PR9
3.) RX SSB - PR12
4.) TX SSB - PR13

W tym wypadku ... najpierw zadowolę się gumką lub innym "usztywnieniem" gałki, a z czasem ... trzeba je będzie wysłać do fachowca.
Gwarancja właśnie się przedwcześnie skończyła wczoraj ... wlutowałem sobie sondę do miernika, więc teraz ... po ptakach.
Czemu wstawiają ten potencjometr z zatrzaskiem? Co to za głupota? Po co? Nie mogę zrozumieć ...

Adam
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Zatrzask dobra rzecz.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
AdamB

Post autor: AdamB »

No ... zatrzask "doraźnie" ogarnięty.
Dwie uszczelki, od zaworu 1/2", zeszlifowane i z rozwierconym otworem, na 6 mm, dociśnięte gałką załatwiły sprawę. Teraz wyczuwa się ten zatrzask, ale można gałkę ustawić na jego progu i nie wraca ona do "dołka".
Może nie jest to ideał, ale .... jakoś trzeba sobie radzić:

Obrazek

Adam
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Na mój gust przekombinowałeś. Wystarczyło dostroić Fine-m, on nie ma zatrzasku.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

drovid pisze:Na mój gust przekombinowałeś. Wystarczyło dostroić Fine-m, on nie ma zatrzasku.
Ale za to brawurowo! Założona gumka i jeeeedziemyyy! :mrgreen:
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Powiedzcie mi koledzy i koleżanki czy przy nadawaniu s-meter powinien "jechać" na sam koniec skali? Radio odblokowane. Modulacja AM, RF Power max. w prawo, RF Gain i MIC Gain max. w prawo i s-meter dojeżdża mi maksymalnie do S9 no może +30dB. Czy z radiem jest wszystko ok? Na filmikach widać jak czasami wskazówka wychyla się poza zakres.

Dodam, że pewnego dnia w podstawie anteny odlutował się kabel. Ekran się trzymał na swoim miejscu.
Czy gdyby była spalona końcówka mocy wskazówka s-metra w ogóle by się wychyliła?
Teorie są różne. Podobno spalić końcówkę mocy nie jest łatwo, ale ja tam dmucham na zimne :/
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Shah pisze:Powiedzcie mi koledzy i koleżanki czy przy nadawaniu s-meter powinien "jechać" na sam koniec skali? Radio odblokowane. Modulacja AM, RF Power max. w prawo, RF Gain i MIC Gain max. w prawo i s-meter dojeżdża mi maksymalnie do S9 no może +30dB. Czy z radiem jest wszystko ok? Na filmikach widać jak czasami wskazówka wychyla się poza zakres.

Dodam, że pewnego dnia w podstawie anteny odlutował się kabel. Ekran się trzymał na swoim miejscu.
Czy gdyby była spalona końcówka mocy wskazówka s-metra w ogóle by się wychyliła?
Teorie są różne. Podobno spalić końcówkę mocy nie jest łatwo, ale ja tam dmucham na zimne :/

Poprawnne zestojenie anteny i poprawnosc montazu SWR 1 - 1.5, a u ciebie jest duzo za duzo wiec źle, chyba że masz redio ustawione na CALL? wówczas przełacz na SWR i sprawdź
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

HOŁDYS pisze:Poprawnne zestojenie anteny i poprawnosc montazu SWR 1 - 1.5, a u ciebie jest duzo za duzo wiec źle, chyba że masz redio ustawione na CALL? wówczas przełacz na SWR i sprawdź
Pstryczek ustawiony na S/RF.
Jeśli chodzi o strojenie anteny to jest w porządku (strojenie zewnętrznym reflektometrem).

Edit: przy modulacji SSB gwiżdżąc w mikrofon wskazówka leci poza skalę, więc chyba wszystko w porządku?

Edit 2: Kolego @HOŁDYS trochę się nie dogadaliśmy. Może nie jasno się wyraziłem. Dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 21:48 przez Shah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Jak po odblokowaniu masz te przewidziane 12W to i tak wskazówka nie dojeżdża do końca.

Wszystko w normie.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Shah »

Dzięki chłopcy. Wszystko jasne.
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Sztuczne obciążenie prawde ci powie.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”