Zamiana Performer 5000 na Satiago 1200 lub coś innego 2m dł.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

radziu797
Posty: 117
Rejestracja: 2010-12-12, 00:27
Lokalizacja: Lubelskie

Zamiana Performer 5000 na Satiago 1200 lub coś innego 2m dł.

Post autor: radziu797 »

Witam! Postanowiłem założyć nowy wątek ponieważ we wcześniejszym moim poście dałem pod tytuł ale było małe zainteresowanie tym problemem a wiec:

Pytanie kieruję do posiadaczy SIRIO TURBO/PERFORMER 5000. Czy w niedużym mieście ciągle musicie kręcić sq bo co się wyreguluje radio to ciągle jakieś zakłocenia wpadają? powiem na przykładzie president johnny II : skręcę radio sq przykładowo na tyle żeby wpuszczało sygnał o sile 1,5 diody lub 1. a dostaje jak jadę zakłocenia w wielkości 2 diod i muszę radio podkręcić. Za chwilę już cisza i spokojnie radio mogę rozkręcić. Czy wy też tak macie? czy może poprostu tak się zachowuje antena 5/8 fali i to normalne zjawisko? bo jest to trochę irytujące...aha i zapomniałbym dodać, w trasie jak dostaje sygnał o wielkości 1 diody to i tak nie mogę go zrozumieć a czasem nawet 2 diod, to zależy od tego z czego ten ktoś nadaje czy tu chodzi o to że moja antena faluje? Proszę o wyczerpująca wypowiedź. Dziękuje wszystkim z góry.

PS: przepraszam za określenia diodami ale nie wiem na przykładzie presidenta jak on tam sobie określa te diody, że ile każda dioda ma esów. a niestety s-metra nie posiadam...

Zastanawiam się również nad zmiana P5000 na s1200 lub coś innego co ma 2m dł. tylko nie wiem czy to ma sens? czy moja antena działa poprawnie jeżeli chodzi o jakość i poprawność odbióru? po naprawie nie mam problemu z zasięgiem 23km m-m i 31 mobil-baza. (linia prosta oczywiście). dostaje sygnały o 1 diodzie 2, ale czasem naprawde słabo to słychać...

dzięki wszystkim z góry za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Kolego. Może zacznę od końca. Zmiana anteny nic nie da, długości są podobne, więc tu nic nie zmienisz.

Jeśli chodzi o opisywane szumy w mieście. Czy na Georgii o dł. 30cm, czy na Twoim performerze, czy na każdej innej antenie, będziesz miał takie zakłócenia. Przyczyny są dwie.
1. Słabo radzące sobie z zakłóceniami radio.
2. Zakłócenia w mieście. Zauważ, że zakłócenia pojawiają Ci sie zawsze w tych samych miejscach. Zwłaszcza przy szpitalach. Ale generalnie wszędzie coś sieje. Mniej lub bardziej. Taki urok tego pasma, na 27MHz wchodzi wszystko. To nie GSM.
radziu797 pisze:czy może poprostu tak się zachowuje antena 5/8 fali i to normalne zjawisko?
Performer nie jest anteną 5/8 fali. Jak każda mobilowa, ma 1/4 fali.
radziu797 pisze:w trasie jak dostaje sygnał o wielkości 1 diody to i tak nie mogę go zrozumieć a czasem nawet 2 diod, to zależy od tego z czego ten ktoś nadaje czy tu chodzi o to że moja antena faluje?
Zależy od tego, w jakim on jest miejscu. Czasem pokazuje CI te 1-2 kreski, ale coś go ciągle przysłania, jego sygnał faluje i mimo że nie widzisz tego na "s-metrze", to słyszysz w jego modulacji.
Poza tym jeden ma głośniejszą modulację, drugi cichszą. Zależy od radia, mikrofonu. Od odległości właściwie też. Ale jeśli chodzi o głośność, to jeden mimo że idzie z mocnym sygnałem, ma cichą modulację, natomiast drugi będzie szedł z teoretycznie takim samym sygnałem (na Twoim wskaźniku tego nie będzie widać, 4 diody to za mało), ale głośniej.
radziu797 pisze:czy moja antena działa poprawnie jeżeli chodzi o jakość i poprawność odbióru?
jak najbardziej tak.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Caps

Post autor: Caps »

A nielepiej podłączyc radio bezpośrednio pod aku i zobaczyć jak to hula?
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

A jak ten Performer jest zamontowany, nie masz czasem kłopotów z dobrą masą? Bo takie straszne zaszumienie wszystkiego i niewyraźny odbiór to miałem kiedyś jak uchwyt klapowy nie miał dobrej masy..
radziu797
Posty: 117
Rejestracja: 2010-12-12, 00:27
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: radziu797 »

kolega powyżej dobrze mówi, może też to wina być że zasilanie nie idzie od akumulatora. Chociaż ja jeżdżę TDI więc zakłóceń od benzyny nie powinienenm mieć ale może z gniazda zapalniczki coś też zakłoca?

Antena zamontowana w dachu, zamiast FM.
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

jeżdżę ostatnio często po mieście... obecnie mam U520 w aucie Obrazek... pod domem mam 2 esy zakłóceń, za kilka metrów już cisza... i znów zakłócenia... normalka w mieście... a co do Georgi - zakłóceń może łapać mniej... bo wszystkiego łapie mniej... miałem :mrgreen: radziu797, zauważ że jak sklep np. mięsny ma klimę to zakłóceń od groma... normalka...

anteny raczej zmieniać nie musisz... no chyba że z fantazji lub ciekawości... :mrgreen:
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
Przem78
Posty: 598
Rejestracja: 2009-10-24, 10:14
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

Post autor: Przem78 »

radziu797 pisze:Pytanie kieruję do posiadaczy SIRIO TURBO/PERFORMER 5000. Czy w niedużym mieście ciągle musicie kręcić sq bo co się wyreguluje radio to ciągle jakieś zakłocenia wpadają?

Powiem tak mieszkam w "trochę" większym mieście i od momentu jak kupiłem porządne radio zapomniałem co to gałka SQ czasami trochę zmniejszam czułość RFGain alt to ostateczność. Antenkę mam 1.5 m (turbo 2K) :mrgreen:

Reasumując masz firmowego szumofona i na to w chwili obecnej nic nie poradzisz :-P poza wymianą radyjka oczywiście :hopla: antenkę masz na "wypasie" i spokojnie możesz ją zostawić 8-)
Mobil: Yosan 3031 Turbo (mod by Konektor)+Densei 2002+Comet 840+Sirio 3K+ESP12 a to wszystko upchane do niemieckiej Skody
Obrazek
Pozdr. Przemek :)
radziu797
Posty: 117
Rejestracja: 2010-12-12, 00:27
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: radziu797 »

no że radio to szumofon to wiem..ale darowanemu koniowi się w ząbki nie zagląda :). Dzięki za odpowiedzi trochę mnie uspokoiliście bo myślałem że moje P5000 jakieś wadliwe itd do bani...a kolega Przemek jakiego radia używa?

PS: a też tak macie że jak ktoś nadaje na jedną diodę to nie idzie go często zrozumieć z powodu zaszumienia oraz czasem nawet jak ktoś nadaje na dwie diody?
mobil: Sirio Performer 5000 w dziurce + K-PO DX 5000
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

radziu797 pisze:PS: a też tak macie że jak ktoś nadaje na jedną diodę to nie idzie go często zrozumieć z powodu zaszumienia oraz czasem nawet jak ktoś nadaje na dwie diody?
albo nadający ma lipne radio i wszyscy tak go słyszą ... albo u ciebie zakłócenia np. z auta tak dają po radiu ze słyszysz więcej zakłóceń niż przekazu korespondenta... albo coś nie tak z radiem... lub z anteną... albo... :-/
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

W 99,9% przypadków to wina nadającego. Idzie mocnym sygnałem, ale z cichą modulacją. I wszelkie zakłócenia, w których obrębie się znajdujesz, przykrywają go.

Druga rzecz, że wskaźnik może nie pokazuje Tobie siły sygnału od respondenta, a... siłę zakłóceń.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Rotten
Posty: 140
Rejestracja: 2009-07-20, 22:50
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Rotten »

radziu797 zmien radyjko na Harry III ja mam i przy tej samej praktycznie antenie (T5K magnes 16cm) na wlaczonym ASC zasiegi mam takie jak Ty a szumow prawie nie slysze :-)
Jackson II ASC tuning Konektor + K-PO EC2018 (Filipiny) tuning Konektor + Sirio T5000 w dziurce po FM
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Rotten, może niech lepiej nie przepłaca a kupi undka 68 albo midlanda 5001
Awatar użytkownika
Rotten
Posty: 140
Rejestracja: 2009-07-20, 22:50
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Rotten »

darelk pisze:Rotten, może niech lepiej nie przepłaca a kupi undka 68 albo midlanda 5001
nie uzywalem ani U68 ani tego Midlanda, ale H3 smialo moge polecic dla kazdego, kto chce miec dalekie lacznosci i cisze w aucie bez ciaglego krecenia galkami.
Jackson II ASC tuning Konektor + K-PO EC2018 (Filipiny) tuning Konektor + Sirio T5000 w dziurce po FM
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Rotten, gdzie ty Harrego do Unidena 68 porównujesz.... Uniden zabija Harrego :-D
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Rotten
Posty: 140
Rejestracja: 2009-07-20, 22:50
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: Rotten »

KiMCIO pisze:Rotten, gdzie ty Harrego do Unidena 68 porównujesz.... Uniden zabija Harrego :-D
hmm... w ktorym miejscu w mojej wypowiedzi porownuje te radia?
Jackson II ASC tuning Konektor + K-PO EC2018 (Filipiny) tuning Konektor + Sirio T5000 w dziurce po FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”