Zamiana Performer 5000 na Satiago 1200 lub coś innego 2m dł.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

1. Kazda antene ci podpiernicza niezaleznie od srubki. Albo wykreca z dachu calkiem, albo wyrwa z dziury albo ulamia uchwyt. Klamka czy motylek nic tu nie zmienia.

2. Kazda antene trzeba czasen smarnac np wazelina na gwintach to sie nie zapiecze. Inaczej nawet najdrozsza antena z NASA utknie.

3. Santiago ma dwie opcje, albo maly kluczyk albo motylek (oba w paczce) wiec mozesz ja sobie skladac jak ci trzeba (polozyc na dachu).

4. Dobra opcja z santiago (i kazda inna montazowa antena) jest posadzenie jej na glowce PL np sirio zamiast na stale na fabrycznym uchwycie. W tedy mozesz nie tylko bacik zlozyc ale po prostu odkrecic cala antene kilkoma obrotami i do bagaznika.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

hmm czyli widzę że to wcale nie będzie tak strasznie ze składaniem anteny. Co do kradzieży to nie zostawam auta na dziurach - owszem ukraść mogą wszędzie ale jakoś na lema nikt sie nie połasił a odznaczał sie bardzo. Więcej pochwał zbiera Santiago wiec sie skłaniam ku niemu ale tez różnice pewnie jedna i drugą w nadawaniu i odbiorze są dyskusyjne i nie znaczne.

Kurcze miałem w nowym aucie mieć zwykłą antenke do 1,5 m i bez szaleństw .... i znów dopadł mnie bakcyl by zrobić zestaw bardziej profesjonalny do robienia odległości...

Dziś zobaczyłem lema 3001 i musiałem zamknąć stronę bo juz byly mysli to ta !! :/
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Dlugosc decyduje o wszystkim jesli chodzi o zasiegi. Dwometrowki miedzy soba roznia sie tylko wygladem, ergonomia (np sposob skladania) i przede wszystkim jakoscia wykonania.
Do tego male roznice w tym jak sie stroja.

Mnie urzekla w santiago pancerna budowa. Mozna ja rozlozyc i zlozyc "w trasie". Zadnych klejow, luznych plastikow, aluminiowych srubek. Gruby plastik obudowy, cewka pozadnie zlozona i ladnie wyskakujaca z obudowy, gruby promiennik.

A co do dlugosci to masz racje zeby brac 2 metry. Nic nie zastapi tej swiadomosci ze masz maxymalnie zrobiona instalacje antenowa. Ze slyszysz najlepiej jak mozna na mobilu. Ze nawet po skreceniu mocno sq tak ze slychactylko solidne sygnaly to i tak slyszysz wiecej niz wiekszosc mobili.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

odezwanie się z odpowiedniego sprzętu i bycie branym za stacje bazową - bezcenne ;)

[ Dodano: 2012-07-10, 09:14 ]
Ps: Nie kręcę SQ tylko RF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”