President ML-145 czy President ML-145 SM ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

tomekielce
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-23, 09:36
Lokalizacja: Kielce

President ML-145 czy President ML-145 SM ?

Post autor: tomekielce »

Witam wszystkich.
Przymierzam się do kupienie anteny do H III i przeglądając sklepy internetowe natrafiłem na dwa oznaczenia tej samej anteny. Proszę mi powiedzieć, czy ta wartość SM ma jakieś znaczenie i co ona oznacza? Czy dobrą alternatywą do w/w anteny będzie antena SIRIO ML-145?
Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

SM to montażówka
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
tomekielce
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-23, 09:36
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomekielce »

Dzięki Hasan za szybką odpowiedź.
Czyli chodzi o taką do zamontowania na stałe? Jeżeli tak to czyżby to był błąd sklepu w opisie anteny? Chodzi mi konkretnie o to : http://www.euro.com.pl/anteny-cb/presid ... from=ceneo . Jak widać ta antena jest na magnesie. Dużo się słyszy również o jakiś podróbkach z Chin i tak się zastanawiam, czy tu nie mamy właśnie z taką doczynienia, bo cena naprawdę mała w porównaniu z innymi sklepami, czy po prostu sklep dostał taką dobrą cenę, bo to duża sieć. W dobrym sklepie z cb u mnie w Kielcach taka sama antena kosztuje prawie 100 zł. więcej.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Nie no musiał wystąpić błąd w opisie... Ale cena też mi się wydaje że jak na taki sklep, to niska...
Pytałeś wcześniej czy dobrą alternatywą będzie Sirio ML... - bardzo dobrą! przede wszystkim sporo tańszą :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
konrad12

Post autor: konrad12 »

Weź Sirio od Hasana, masz pewność, że nie podróbka i w dobrej cenie :lol: I na pewno osiągi będą identyczne, bo w antenach CB za skuteczność odpowiada długość i jakość wykonania a ta jest mocną stroną Sirio ML-145 :-)
tomekielce
Posty: 5
Rejestracja: 2011-08-23, 09:36
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomekielce »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam :-)
poiuyt
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-04, 14:50
Lokalizacja: Lębork

Post autor: poiuyt »

witam
mam pytanie skoro rozróżnia się 2 typy tych anten to jakie są różnice ML-145 a ML-145 SM?
czy jest inna cewka czy może inne parametry?
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

poiuyt, odpowiedź masz powyżej :roll:
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
poiuyt
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-04, 14:50
Lokalizacja: Lębork

Post autor: poiuyt »

dziwne żeby te sama antenę sprzedawać jako XX-XXX i XX-XXX SM skoro to to samo to po co odróżniać 1 od 2????
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to polecam lekturę tego tematu od początku, możesz skończyć na drugim poście.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
poiuyt
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-04, 14:50
Lokalizacja: Lębork

Post autor: poiuyt »

Potrafię czytać ale nikt nie wytlumaczyl co oznacza ze jest montazowka i co o tym decyduje
wiedza na tym forum to wielka tajemnica a słowa jest bo jest i tak ma być to marne wytłumaczenie.......
ale dobrze ze nieliczni żyją w swoim tajemniczym i niezbadanym świecie wiedzy i nie dzielą się nią coś w stylu nie bo nie....słowa te kieruje do guru forumowego hasana z miasta lodzi pewnie zaraz mnie zbanuja i wyjdzie na to ze nie dowiem sie jakie sa roznice w antenach a hasan będzie dalej rządził i szerzył swoja patrzaca z gory i wywyzszajaca sie postawa bedzie wytykał kto co potrafi a czego nie i nie zbanuje sie sam ani nikt jego
pytanie co ci to da poza oczywista osobista satysfakcja?? chyba nic
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Wszyscy zrozumieli. Szerokości.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

poiuyt pisze:Potrafię czytać ale nikt nie wytlumaczyl co oznacza ze jest montazowka
Chyba jednak nie potrafisz czytać! :mrgreen: A hasan wytłumaczył raczej wszystko tylko widocznie Tobie jest to ciężko pojąć. Jak sama nazwa mówi (montażowa) jest do montowania na uchwyt lub bezpośrednio do karoserii samochodu chyba prościej się już nie da... bajooo :-P
może łatwiej będzie :evil: zobacz sobie http://allegro.pl/sprzet-cb-anteny-95831
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
poiuyt
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-04, 14:50
Lokalizacja: Lębork

Post autor: poiuyt »

z tego co mi tutaj wmawiacie nic nie wynika zwykła ML-ke tez mogę wkręcić w uchwyt (notabene ze zlaczem UC-1) i co stanie sie wtedy ta zwykla ML-ka w magiczny sposób wersja SM?? :evill:
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Kurde, po prostu firma President sprzedaje pod taką nazwą sam bat bez podstawy magnesowej... Czyli wersję montażową... Kto i dlaczego to tak wymyślił? Nie wiem, ale tak jest i tak ma być ;-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”