Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

kajto
Posty: 24
Rejestracja: 2015-11-22, 12:55

Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Post autor: kajto »

Mam zamiar "zbudować" swoją pierwszą stację bazową. Zakupiłem antenę Sirio GPE-27 ale z racji warunków pogodowych i tego, że wracając z pracy jest zbyt ciemno żeby chodzić po śliskim dachu, jeszcze jej nie zamontowałem. Teraz zastanawiam się czy nie byłoby lepiej jednak dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić antenę Sirio New Tornado 27. Koledzy jak myślicie albo wiecie z doświadczenie czy New Tornado będzie lepiej pracowała od GPE i czy ta różnica będzie tak znacząca, że opłaca się wydawać więcej pieniędzy? Czy może lepiej na razie odpuścić sobie New Tornado i składać na Sigme Mantove Turbo ? ;-)
Antena będzie zamontowana do rury o 3 m długości, przyczepionej do komina za pomocą opasek kominowych. Dom jednorodzinny, piętrowy, dach dwuspadowy, pokryty blachodachówką. W czubku dachu jest jakieś 6,5 - 7 metrów wysokości od gruntu, dookoła nic wyższego nie ma oprócz kilku drzew oddalonych ze 25 m, do najbliższego sąsiada 200 m, do linii energetycznej 20 m.
scoffer
Posty: 373
Rejestracja: 2015-03-03, 08:22

Re: Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Post autor: scoffer »

Mam gpe postawioną praktycznie w takich samych warunkach jak Ty i sobie chwalę. Daje radę na lokalu jak i na początki dx :). Porównania z pozostałymi, które wymieniasz nie mam ale gpe w swojej klasie i cenie nie ma równej.

Pozdr.
Paweł
---
Awatar użytkownika
kiki
Posty: 35
Rejestracja: 2015-10-17, 09:43

Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Post autor: kiki »

w takim wypadku polecałbym gpe 27 od sirio....to tania i bardzo fajna antena...lekka łatwo ja zakładac i zdejmowac ( z racji mniejszych przeciwwag) i osiągi ma naprawde bardzo dobre.. A jak przyjdzie czas na zmiany pomyslisz nad inną...czy to mantova czy sirio 827 i seria 20xx a najlepiej jakimś "kierunkiem" ;-)
kajto
Posty: 24
Rejestracja: 2015-11-22, 12:55

Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Post autor: kajto »

Dziękuje Panowie za odpowiedź. Z racji zapalenia gardła antena ciągle w pudełku więc chętnie jeszcze poczytam jakby miał ktoś coś do dodania w temacie ;-)
Awatar użytkownika
kowall
Posty: 13
Rejestracja: 2012-09-13, 18:16
Lokalizacja: Szczecin

Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Post autor: kowall »

Moim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy na New Tornado 27, lepiej dozbierać i za jakiś czas zakupić Mantove albo coś podobnego. Osobiście nie powiem nic na temat New Tornado 27 z racji tego że nie miałem z nią do czynienia, za to GPE 27 mam obecnie i sobie chwalę. Bardzo dobry stosunek cena/jakość. Także moim zdaniem zamiast wydawac na New Tornado lepiej dołożyć do radia czy innego miernika częstotliwości, ewentualnie przeznaczyć na browar po montażu anteny :mrgreen:

scoffer pisze:... Daje radę na lokalu jak i na początki DX. Porównania z pozostałymi, które wymieniasz nie mam ale GPE w swojej klasie i cenie nie ma równej.
zgadzam sie w 100%
Adrian (kowall)

MOBIL: President Valery + Farun1818(mod. Florek) + Sirio ML-145
BAZA: Alan 8001 + Densei 2002(mod. Florek) + Sirio GPE27 + Nokia SP3
kajto
Posty: 24
Rejestracja: 2015-11-22, 12:55

Sirio GPE GPE-27 vs. Sirio New Tornado 27

Post autor: kajto »

Mała aktualizacja (lepiej późno niż wcale ;-) ) : Sirio New Tornado na dachu :mrgreen: Dogadałem się ze sprzedającym i za niewielką dopłatą (grzech byłoby nie skorzystać) do GPE 27 mam New Tornado :hopla:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”