ohio missouri super florida czy pirat?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

iksigrekzet
Posty: 31
Rejestracja: 2010-03-06, 14:09
Lokalizacja: małopolskie

ohio missouri super florida czy pirat?

Post autor: iksigrekzet »

pytanie jak w temacie postu. wiem, że było już trochę wątków na ten temat jednak cięzko znaleźć konkretną odpowiedź. dotychczas korzystałem z radyjka johnny III w aucie dostawczym (antena nieznanego pochodzenia, ok 70 cm w dziurce - była razem z autem). teraz chcę wrzucić radyjko do osobówki stąd antena na magnesie. długość ze względu na boks w parkingu podziemnym max 85 cm. czy wymienione anteny nadają się do zastosowania w charakterze antymiśka i ogólnego rozeznania w sytuacji na drodze? jak będą się spisywać w porównaniu z ową niezindentyfikowaną 70ątką w dziurce (mały blaszak - peugeot expert)? na koniec dodam, że cena ma drugorzędne znaczenie
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

skoro już masz dziurkę, to warto ją wykorzystać. zobacz sobie na allegro i tu na forum antenę Sirio T3-27.

i szukajka nie boli :)

pozdrawiam
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
iksigrekzet
Posty: 31
Rejestracja: 2010-03-06, 14:09
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: iksigrekzet »

dziurka jest w dostawczym, a ja myślę o instalacji radia w osobówce gdzie dziurki nie ma dlatego interesuje mnie magnes.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7799
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

W charakterze antymiśka sprawdzą się. Ale wydawać ponad 200zł na antenę (President Ohio i Missouri) do takiego zastosowania to jakieś nieporozumienie.
Z tych czterech polecam Ci Pirata lub Presidenta Super Floridę.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
iksigrekzet
Posty: 31
Rejestracja: 2010-03-06, 14:09
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: iksigrekzet »

a czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat różnicy w jakości odbioru/nadawania pomiędzy ohio czy super floridą, a sirio as100 czy willson little wil?


co prawda do garażu wchodzi mi max 85 cm przy montażu na dachu jednak jeżeli różnica jest znacząca to może warto codziennie ściągać bat?
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

iksigrekzet pisze:co prawda do garażu wchodzi mi max 85 cm przy montażu na dachu jednak jeżeli różnica jest znacząca to może warto codziennie ściągać bat?
Oj warto ściągać warto! Jak weźmiesz jakąś 2m a chociaż 1.5m będzie znacząca różnica :mrgreen: Ja swoją składam 2 razy dziennie i jakoś to nie boli
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

iksigrekzet pisze:sirio as100 czy willson little wil
będą na pewno lepsze od
iksigrekzet pisze:ohio czy super floridą
najlepiej weź Sirio ML-145.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Phile
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-07, 18:16
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Phile »

Witam kolegów, właśnie dzisiaj mi ukradli Ohio i szukam antenki generalnie z Ohio nie byłem zadowolony na 19 zasięg w mieście ok. 1,5 km na trasie ok. 2. Antena umieszczona z boku samochodu od strony pasażera, przy środkowym słupku także jedno z lepszych miejsc, a osiągi mizerne.
konrad12

Post autor: konrad12 »

Phile pisze:i szukam antenki
Sirio/Midland ML 145 jak na magnes, jak montażówka to wybór ogromny...
Awatar użytkownika
Ola
Posty: 95
Rejestracja: 2011-01-27, 00:21
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: Ola »

Phile pisze: Antena umieszczona z boku samochodu od strony pasażera, przy środkowym słupku także jedno z lepszych miejsc, a osiągi mizerne.
a mnie sie wydawało, że jednym z lepszych miejsc jest jednak środek dachu :shock:

co do boku auta to tak na mój gust zawsze coś będzie przysłaniać albo odbijać sygnał ale ja tam się nie znam za bardzo jednak po przejrzeniu książki zamieszczonej na forum nie widzę bardziej logicznego rozmieszczenia anteny jak reling bądź dach auta.

A wtedy nawet antena do 100 cm będzie miała całkiem niezłe osiągi. Ja mam Siro Omega 27 odsłuch na 12 km( z zakłóceniami) ok 8 km idealny odsłuch, mnie słyszą dobrze na 5km... więc mogę z czystym sumieniem polecić tą antenę o ile takie osiągi są dla ciebie zadowalające.
Flassh

Post autor: Flassh »

Mam niektóre anteny co wymieniłeś i powiem Ci tak:

President Florida - max.5km, odbiór niskoszumny, zabieram ją w miasto raczej.
President Ohio - max.7km, w zasadzie to tylko ładnie wygląda...
President Missouri - max. 7-8km., ładnie wygląda i lans.
Sirio ML-145 - zasięg zadowalający ;] od 5km do 15km udało mi się osiągnąć narazie. Długa ale skuteczna.

[ Dodano: 2011-10-31, 19:10 ]
Do tego doszła:
President SuperFlorida - zasięg ? Jak narazie podobny do Floridy. Mimo, iż moja wersja jest bez beczułki znacznie lepiej jest zestrojona (swr 1.1 - 20k.) od zwykłej Floridy z beczułką.

Podsumowując President SUPERFLORIDA
Do miasta i na wyloty z miast idealna i najlepsza antena !
Na trasy i na nocne eskapady zdecydowanie nie !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”