Besserwisser

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Besserwisser

Post autor: Szpadyzor11 »

Skoro nikt sie nie skarży to chyba albo większość jest zadowolona, albo rozwiązują problemy inna drogą.
Wydziobane z Microsoft Mobile.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Besserwisser

Post autor: SP9 »

tylko czemu wcześniej się cześć z nich nie oddzywała ? tylko teraz na kanwie tego co wyszło z Bessem - któremu ja osobiście nic złego nie mogę zarzucić, robił moje radia, zawsze wszystko było na czas w terminie i tak jak prosiłem, choć teraz .... nie wiem czy wysłałbym do niego coś jeszcze
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Besserwisser

Post autor: Hasan-Łódź »

Rzecz nie w tym, że ktoś coś zrobił źle, lecz w tym jak załatwił sprawę. Ze swojego doświadczenia wiem, że zdarzają się wpadki (ludzie popełniają błędy, trzeba się nauczyć z tym żyć), ale sprawę trzeba zawsze wyprostować.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Besserwisser

Post autor: Francuz »

gepardx5 pisze:kazałem je przesłać bezpośrednio do Łodzi, i tam też poleżało około miech nie zostało naprawione
Hasan-Łódź pisze:Uczciwie byłoby napisać, że nie konsultowałeś z nami terminu naprawy tylko wysłałeś w ciemno bez żadnej informacji. Pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Wojtek KR pisze:zaraz zrobi się kolejna wojenka
dlaczego zrobi :?:
poszła krytyka, druga strona odpowiedziała, jak dla mnie wszystko jasne w tym podwątku ;-)

a w temacie głównym chcę napisać, że Besserwisser robił parę razy moje radia, prace trwały krótko, sam dzwonił konsultować sprawy gdy zaistniała taka potrzeba, z wyników jego prac jestem zadowolony ;-)
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Besserwisser

Post autor: AntekPabianice »

Zdaje się, że to jest wątek o (byłym ekspercie forumowym) Besserwisser, a nie o Konektorze :evill:

O serwisie Konektor jest osobny temat (dla zainteresowanych: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=72&t=14792" onclick="window.open(this.href);return false;)
Pietern pisze:Jakby co, to jeden z modów umie wrzucać tematy do kosza. :mrgreen:
Każdy umie, zwłaszcza, jeśli są niezgodne z regulaminem.
A tematy leżą w koszu i przez 7 dni są dostępne dla czytających. Jeśli są merytoryczne i coś wnoszą konkretnego dla forum, można interweniować.
Przy logicznej i zasadnej argumentacji, zawsze można przywrócić lub przenieść do nowego tematu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Besserwisser

Post autor: sp9le »

Po prostu zamknijcie ten temat i tyle, jak ktoś będzie chciał coś dodać to poprosi o otwarcie.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Besserwisser

Post autor: Mayor7 »

Nie jestem za zamykaniem tematu zwłaszcza że jest dosyć interesujący.

Beszepsuter nie odpowiada - jego sprawa lub inne okoliczności wystąpiły.

A może zakończył już działalność i ma w dupie...

Proponuję jeszcze trochę cierpliwości. Radia CB mają zazwyczaj wartość średnią około 300 złotych. Jeśli były oddane na serwis to trzeba domniemywać że były niesprawne a zatem ich wartość jest jeszcze mniejsza.

Także nie ma toczyć piany o złom który i tak nie działał !!!!
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Besserwisser

Post autor: tarnus »

Ciekawa teoria :mrgreen:
gepardx5
Posty: 38
Rejestracja: 2010-10-15, 15:31
Lokalizacja: polska

Re: Besserwisser

Post autor: gepardx5 »

Hasan-Łódź pisze:Uczciwie byłoby napisać, że nie konsultowałeś z nami terminu naprawy tylko wysłałeś w ciemno bez żadnej informacji. Pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Nie napisałem również do jakiego serwisu w Wawie i Łodzi poszło radio, ale chylę czoła za samowolne przyznanie się. Prawdą też jest że poszło w ciemno bez informacji. Pretensji nie mam do siebie, jak wysyłam sprzęt fotograficzny do serwisu to nic nie muszę informować itp, robią przegląd, informują o usterkach i kwocie jaką zapłacę przy ewentualnym zleceniu naprawy. Myślałem że wszędzie podobnie to działa. Nie istotne nikogo do tablicy nie wywoływałem.
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Besserwisser

Post autor: Mayor7 »

Jak tak nie myślę ale przyznam ci rację że wiele osób podchodzi do sprawy tak jak napisałeś.
Dobrze zrobione radio to wiele godzin pracy. Nie wystarczy 15 minut czy jedna godzina. Dlatego kiedy radio trafi we właściwe ręce i ktoś powie za naprawę 50 złotych, i dobrze to wykona, to trzeba się zastanowić czy nie dołożyć mu jeszcze 150 złotych.
Sam miałem takie przypadki ale ta działalność nic nie miała wspólnego z zarobieniem pieniędzy ale z moim hobby i satysfakcją że ktoś jest zadowolony.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Besserwisser

Post autor: tarnus »

Mayor wie o czym mowa, dlatego zwrócił na to uwagę.
Ciotka Kuby, znane radio. Strojenie obwodów tak aby naprawdę było najlepiej jak tylko się da, to jakieś 6-7 godzin siedzenia, bo to wygrzać trzeba, a to znowu ostudzić i sprawdzić jak na zimno się zachowuje i stopniowo znowu nagrzewać. A to postukać w obudowę bo się okazuje że od wstrząsów się rozjeżdża.
Ale np. taki FT-1000 jak stroiłem to już ze dwa dni mi zeszło, oczywiście nie ciągle ale tyle radio po naprawieniu jeszcze otwarte stało, zanim można było zamknąć dekiel i powiedzieć sobie "Skończone". Ktoś może zapytać, co? dwa dni trzymać radio aby zestroić? Ano dwa jak ma być dobrze.
A często jest tak że ruszysz coś, to się okaże że nie da się wjechać w parametry, bo coś zestarzałe, a to rdzeń pęknięty, a to jeszcze co innego a godziny lecą. Byle jaki macher oleje i zostawi a kto inny nie bo jak Mayor wspomniał "satysfakcja że ktoś jest zadowolony"
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Besserwisser

Post autor: AntekPabianice »

Temat (znowu) posprzątałem :evil:
Proszę nie robić OT! Moja cierpliwość też ma swoje granice :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
stevie13
Posty: 250
Rejestracja: 2008-04-30, 21:32
Znak/ranga: 161os183
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Besserwisser

Post autor: stevie13 »

tarnus pisze:Mayor wie o czym mowa, dlatego zwrócił na to uwagę.
Ciotka Kuby, znane radio. Strojenie obwodów tak aby naprawdę było najlepiej jak tylko się da, to jakieś 6-7 godzin siedzenia, bo to wygrzać trzeba, a to znowu ostudzić i sprawdzić jak na zimno się zachowuje i stopniowo znowu nagrzewać. A to postukać w obudowę bo się okazuje że od wstrząsów się rozjeżdża.
Ale np. taki FT-1000 jak stroiłem to już ze dwa dni mi zeszło, oczywiście nie ciągle ale tyle radio po naprawieniu jeszcze otwarte stało, zanim można było zamknąć dekiel i powiedzieć sobie "Skończone". Ktoś może zapytać, co? dwa dni trzymać radio aby zestroić? Ano dwa jak ma być dobrze.
A często jest tak że ruszysz coś, to się okaże że nie da się wjechać w parametry, bo coś zestarzałe, a to rdzeń pęknięty, a to jeszcze co innego a godziny lecą. Byle jaki macher oleje i zostawi a kto inny nie bo jak Mayor wspomniał "satysfakcja że ktoś jest zadowolony"
Sorry za ciągnięcie offtopu - ale są rzeczy, które robi się tylko hobbystycznie - za flaszkę. Komercyjnie człowiek by tego nie tknął, albo by to kosztowało więcej, niż takie radio jest warte :)
Mobil - M-Tech Legend II + PIRAT
Baza - Intek HR-5500 v6 + MASEN ALMAS-ROT 1/2 fali callsign 161os183

73 dla wszystkich :)
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Besserwisser

Post autor: Mayor7 »

Może ktoś to sobie poczyta i uzmysłowi jaką pracę trzeba wykonać aby polepszyć sprzęt.
Najlepiej zrozumie to ten kto sam na własną rękę spróbuje sił, straci wiele dni i trochę kasy na części i osiągnie jakieś efekty albo całkiem popsuje radio.
Jednak takich osób jest raczej mało a pozostali zdają się na doświadczenie innych powierzając im swoje radia.
No i tu dylemat ! Komu dać do roboty ?
Jednak za chwilkę ktoś sobie pomyśli:
Robią trochę te radia to wydziwiają ile to trzeba spędzić czasu bo trzeba trochę wyrwać grosza !
Sam może kiedyś bym tak pomyślał... teraz nie.
Nawet przykład z dzisiaj. Koleś przyjechał z dwoma antenami i trzema radiami (pewnie pozbierał od wszystkich znajomych :lol: ). Na trzy radia jedno sprawne, jedna antena do wyrzucenia a drugą mu zestroiłem. Koszt sprawdzenia 3 radii i 2 anten 20 złotych.... za dwie godziny grzebania.
Kokosy niesamowite - chyba zmienię auto na nowsze :mrgreen:
Dwa radia zostały do naprawy - kiedyś w wolnym czasie się tym zajmę... gówno wielkie a zarobek żaden.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Besserwisser

Post autor: Francuz »

Nie marudź :!:
Zacznij robić coś innego :!: :mrgreen:

a na serio: ciesz się, że do Ciebie przyjeżdżają, w końcu chyba o to chodzi ....
a czy zarabiasz czy nie o tym decydujesz sam ;-)
Zablokowany

Wróć do „Opinie i komentarze transakcji.”