HR 5500 V6

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Sprobuje sam...ale mozg mi sie spoci na pewno przy ustawianiu na sluch? :idea:
Ps a nie wiecie czy jak zmienie numeracje do gory to czestotliwosc tez idzie do gory czy na dol???
Mam zmieniac setne czy dziesiate...??
Ktos sie w to bawil???


Nie chce do serwisu wysylac...jak widze jak kurierzy te paczki traktuja...wroci bedzie znowu "rozjechane"(a jest podatne to radio na rozjezdzanie sie czestotliwosci od wstrzasow)sam ustawie...
Bede mial pewnosc...wiecie o co chodzi...
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Aha czyli nikt tego nie probowal ustawiac...
Przypuszczam ze wszyscy koryguja to CLARIFIELEM...?
Ja jednak chcial bym to ustawic w ukrytym MENU zeby oszczedzic sobie regulacji CLARIFIELEM zbyt czesto...

PS mozecie mi zaproponowac miernik ktorym zmierze SWR,POWER i CZESTOTLIWOSCI w jednym...??
Niech juz strace...jak sie juz bawimy w BAZE to niech bedzie jak trzeba!
Prosze o jakies linki z propozycjami...powiedzmy ze moge wydac 700zl.
Dzieki. Lukasz
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Post autor: korni8808 »

Labicom FRQ-8f2 - 295PLN
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Ok..dzieki
ale zapomnialem dodac bede uzywal dopalacza 100w wiec ten co wyslales sie nie nada. :oops:
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Masz mozliwosc wejście do ukrytego menu? w wiekszosci V6 sie nie da tam dostać.
Jezeli juz by Ci sie udało dostrajajac częstotliwosć w BF ustawiasz zarówno odbiór jak i nadawanie i jest to korekta +- 100hz, miałem w swoich rekach ilkanascie radii na płycie DX/KPO i żaden nie stal w pelni w czestotliwosci, a wszystkie były nowe i z protokolem sprawdzenia w AM/FM nie usłyszysz róznicy 100 HZ natomiast USB/LSB juz tak. Nie pokusiłbym sie jednak o ustawanie radia według innego odbiorcy, sa do tego celu odpiwiednie instrumenty.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

No wlasnie szukam takiego instrumentu https://www.youtube.com/watch?v=CPx0fWm ... ata_player
ale ten jest za drogi dla mnie...jest cos podobnego,ale tanszego na rynku???

To znaczy ze V6 niema mozliwosci wejscia do ukrytego menu czyli numeracji BF...???
Holdys a ty ustawiales juz te numeracje BF kiedys...?
to prawda ze kazde radio ma inna numeracje BF...?
Bo jezeli ta numeracja jest taka sama do kazdego HR5500 V6 to ja bym poprosil o wlasciwa numeracje...
a jezeli nie to mozesz opisac albo przedstawic na wykresie jakims albo filmie jak to zrobic zeby nie zepsuc do konca wlasciwych czestotliwosci...?
Domyslam sie ze jest to nie latwe i praco :roll: chlonne,ale zalezy mi zeby miec radio na tip top...
Poradz zoltodziobowi.
Dzieki Lukasz
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

rally14 pisze: to prawda ze kazde radio ma inna numeracje BF...?
nie taki żarcik sobie zrobiłem...

jak chcesz wymienić olej w silniku samochodowym to kupujesz warsztat z całym wyposażeniem?
nie! jedziesz do kogoś kto wymienia ci ten olej!

po co ci tak rozbudowany miernik jak mfj828? labicom wystarczy w zupełności.
pomijam to co napisałeś że będziesz używał mocy 100w. nie wiem po co, nie wnikam. miernik nie musi być cały czas podłączony.

podsumowując. oddaj radio komuś kto ma sprzęt. nie ma sensu kupować sprzętu "na jeden raz".
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

rally14 pisze:No wlasnie szukam takiego instrumentu https://www.youtube.com/watch?v=CPx0fWm ... ata_player
ale ten jest za drogi dla mnie...jest cos podobnego,ale tanszego na rynku???

To znaczy ze V6 niema mozliwosci wejscia do ukrytego menu czyli numeracji BF...???
Holdys a ty ustawiales juz te numeracje BF kiedys...?
to prawda ze kazde radio ma inna numeracje BF...?
Bo jezeli ta numeracja jest taka sama do kazdego HR5500 V6 to ja bym poprosil o wlasciwa numeracje...
a jezeli nie to mozesz opisac albo przedstawic na wykresie jakims albo filmie jak to zrobic zeby nie zepsuc do konca wlasciwych czestotliwosci...?
Domyslam sie ze jest to nie latwe i praco :roll: chlonne,ale zalezy mi zeby miec radio na tip top...
Poradz zoltodziobowi.
Dzieki Lukasz


- 3 modele v6 które ostatnio miałem w rekach nie miały mozliwosci zmian w ukrytym menu
- ustawiałem, przestawiałem w doł w góre sie nie sprawdzało jeden był an dole drógi u góry i dalej kalafiorem krece
- pracochłonne?? to jest kopanie dołów :)
- porada moja taka by używać funkcji dostepnych dla uzytkownika czyli CLARIFERA, a nie dla serwisu.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

No dobra kupie ten LABICOM,podlacze i tak...?
Labicom pokaze mi nie wlasciwa czestotliwosc w stosunku do czestotliwosci wyswietlanej na radiu tak...?
I wtedy wchodze w ukryte menu i Ustawiam numeracje BF do momentu kiedy radio i LABICOM zrownaja sie czestotliwosciami tak...?

OK... w BF menu sa trzy cyfry...mam przestawiac setne czy dziesiate zeby dodawac lub odejmowac 100hz jak Holdys napisal...?
Holdys albo ktos moze sie rozwinac na temat...?
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

OPIS KOLEGI 161CBF087

bF = BFO freq. and +/- 2,5 khz offsets, depending by mode-switch CW, AM/FM, USB, LSB
http://myanytone.siteboar...s-v5.html#p1167


Fr0, Fr4, Fr5, Fr9 = PLL-reference osz.+VCO freq. alignment, depending by mode-switch
+
Lo 0
Lo 2500
Lo -2500
= PLL/VCO offsets 0KHz, +2,5KHz, -2,5Khz
http://myanytone.siteboar...enue.html#p1946


... never touch a running system without know how + good rf-service equipment


Przetłumaczone za pomocą translatora googla na angielski (całkiem dobrze mu to wyszło):

--------------------------------------------

The frequency in the cold state lies in the DX-5000 (all versions V3-V5) always above the display or desired operating frequency.
The "main culprit" for the drift is the 10.6 xx (BFO) oscillator. The 0 or + / -2.5 KHz offset vote is here via D / A conversion and PWM by pulling the 10.6 xx crystal.
Temp-sensitive itself, however, only the oscillator circuit.

To understand the complete menu, are a couple of background information on the Funtionsweise Freq treating Interresse.
The LMX2352 PLL IC is a VHF / UHF type. Simple tile the VFO frequency is within VHF range on the 8-times the required output (VCO) frequency. The smallest, step frequency used is 800 Hz (divided: 8 = 100 Hz).

For 28.000 Mhz in AM / FM (will not comment the USB / LSB shifts consideration) means:

VFO = 138.44 MHz> passes divider (IC): 8 = 17.305 MHz at test point TP500
17.305 MHz, 10.695 MHz + (BFO) = 28.000 MHz TX frequency of operation.

By division: 8 this results in the smallest PLL adjusting of 100 Hz 10 Hz steps here also generated through the DAC> PWM> pulling the 10.240 MHz reference crystal.

If you're using the function key in bF (BFO) menu, you come by continuing to turn to the Func button in the "Fr x" - PLL / VFO Menu

Important: If in Fr mode Fr0 adjusted to FR9 only one parameter, is ALWAYS a complete set each Fri-menu items needed!

Here the matching rule or order of priority in the required total balance:

In the service menu press> FUNC button until appears Fr0

Fr0 = 10.24000 MHz reference oscillator.

A direct and precise control / adjustment of TP 302 is without Fet Probe (R> 1 MOhm / C <5pF) almost impossible.
A check may be carried but by the work TX frequency at each of 26.0, 27.0, 28.0, 29.0 and 30.0 MHz, and the ending is compared at 10Hz +-1Hz place.
Then Fr0 is adjusted until the relative, measured TX End frequency at 26, 28 and 30 MHz in the most + / - 0Hz (within + / -3 to 5 Hz) matches. Since the PLL division ratio is defined mathematically fixed, then agrees always the 10.240 MHz reference frequency ...

The work area for the 10 Hz RIT/XIT- steps (10 to 90 Hz) is because of the varicap in the characteristic regions FR4, FR5 and FR9 in three sub-regions split (10 - 90 Hz - 40 Hz, 50 Hz, 60)

Example:
After comparison of results from Fr0 display 28.000.00 eg an actually measured frequency of 28,000,007

> Now display in TX with the XIT to 40 Hz (display 28.000.04) increase> Ausgangsfrq. measure and calibrate the menu Fr4.
In our example, the measure would result in correct adjustment 28,000,007 + 28,000,047 = 40 Hz MHz.

With FR5 is the calibrate to 50 Hz> so display with XIT on 28.000.05 = 28000057 Hz measured Freq.

FR9 = 90 Hz with the same game = Display> 28.000.09, measured in our initial sample = 28,000,097

The steps on the menu FR4 to FR9 repeat if necessary until the max. Deviation in the 10 Hz steps between 28.000.00 and 28.000.99 max. + / -1 Hz results.

By pressing the FUNC button to get into the Lo - Offset menu

Here the default setting should not be changed!

In CW, AM and FM Lo appears 000 (Hz)
USB at 2500 (Hz)
LSB at -2500 (Hz)

This would be something like a "Carrier-Point Shift" - setting possible to compensate for example, the tolerance of the SSB crystal filter (eg due to production variation of the filter center frequency)
> 100 Hz in steps is possible. However, be careful here, because a displacement of + / - 2.5 kHz offset frequency may a worsening of the SSB carrier suppression or an SSB residual carrier with the result.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Jezeli moja wersja V6 nie bedzie miala ukrytego menu(czekam na kuriera) to wystarczy podlaczyc LABICOM postawic na radiu i dostrajac czestotliwosci kalafiorem tak?
Np na radiu mam 27.555.00 a na LABICOM wyswietla 27.465.00 to krecac kalafiorem az dojade na 27.555.00 na LABICOMIE i bedzie "gralo i piszczalo" tak...?
Czyli LABICOM musi byc na stale do radia podlaczony tak...? :oops:

ps sorry ze wam dupe takimi prostymi pytaniami zawracam,ale chce zamowic przez internet wszystko co potrzebne poki mam wolne i w nastepny weekend podlaczyc wszystko wraz z zalozeniem anteny na dachu... ;-)
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

TAK
TAK
TAK
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Dobra dzieki chlopaki...
temat zamkniety...
jak moje V6 nie wejdzie w ukryte menu to kupie LABICOM i postawie na radiu..pozostanie kalafior...
a jak wejdzie w ukryte menu to postaram sie ustawic,ale to co Holdys opublikowal nie jest takie proste...
musze pare razy to przestudiowac...

Dzieki
rally14
Posty: 98
Rejestracja: 2013-06-23, 08:35
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rally14 »

Wlasnie podlaczylem radio wiec bedZie kilka pytan zoltodzioba...
Pierwsze pytanie:
Przy wlanczaniu radia jest takie pukniecie w glosniku...spotkalem sie z tym wczesniej wiec mysle ze tak jest ok?
Drugie pytanie:
Jak juz zalacze radio z tym puknieciem na poczatku to pukniecie pojawia sie znowu przy pierwszym wcisnieciu PTT ? Przy kolejnych wciskaniach jest to o polowe cichsze co to jest?
Przy zalanczaniu i pierwszym wcisnieciu PTT jest to naprawde glosne pukniecie w glosniku.
Dodajac mam takie pukniecie przy wlanczaniu K-PO k500 i dla odmiany kiedy puszczam nadawanie PTT w mobilu.

Ps moja baza prawie z konczona. Pochwale sie niebawem...
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Ad1. Tak już jest.
Ad2. Też tak u siebie mam. Nie wnikałem.
161CBF122
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”