Intek 490 Plus -porównanie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

aparat_
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-26, 22:36
Lokalizacja: Łuków

Intek 490 Plus -porównanie

Post autor: aparat_ »

Jako nowy użytkownik przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów!

A przechodząc do tematu: jestem posiadaczem radia Sunker elite II oraz od niedawna radia Intek 490 Plus. Moje podstawowe pytanie brzmi: które z nich zostawić sobie, a które sprzedać?? Pytam poniewaz nie do końca mam możliwość sprawdzenia ich możliwości- mam (jak mi się wydaję) kiepską antenę Hustler ( modelu nie znam) i oba radia pracują na niej niemalże identycznie.

Ponadto pytanie 2: jaką antenę najlepiej użyć do Inteka?? (+/- do 250zł).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

aparat_ pisze:Moje podstawowe pytanie brzmi: które z nich zostawić sobie, a które sprzedać??
:shock:
To które bardziej Tobie odpowiada. Masz dwa radia, któreś z nich napewno bardziej do Ciebie przemawia.
aparat_ pisze:mam (jak mi się wydaję) kiepską antenę Hustler
To naprawde bardzo kiepska antena.
Wymien ją jak najszybciej.
aparat_ pisze:jaką antenę najlepiej użyć do Inteka?? (+/- do 250zł).
Od siebie polecam Sirio ML-145 lub Sirio AS-100. Jeszcze Ci na mikrofon konkretny starczy

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
aparat_
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-26, 22:36
Lokalizacja: Łuków

Post autor: aparat_ »

Dziękuję za szybką odpowiedź:) Już "obczaiłem" antenki które polecałeś i przyznam że są w bardzo przystepnych cenach. A jak ma się sprawa z mikrofonem? Warto od razu zakupic czy też na razie kupić antenę i zobaczyć jak będzie w takim zestawieniu działać sprzęt?

Odnośnie wyboru między modelami radyjek to nie wiem które tak na dobrą sprawę jest poprostu lepsze, nie chciałbym sugerować się ich ceną, bo nie zawsze droższe okazuje się lepsze.Na razie jedynym argumentem przemawiającym dla mnie za którymś z w/w radyjek jest to że sunker ma zielony wyswietlacz i pasuje mi do podświetlenia- tak więc ogólnie marny argument.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

zostaw intek ze względu na to że jest jakby to powoiedzieć
bardziej rozwojowy

macałem ostatnio takiego rozblokowanego
miał 10 czterdziestek i płynny skrót mocy
YIP YIP
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Zakup mikrofon ktory najbardziej Ci odpowiada, np Densei 2002, KPO 452

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

ja by proponował obydwa radia sprzedać i kupić coś konkretnego :) napewno najlepsze wyjście z tej sytuacji ale zrobisz jak zechcesz
aparat_
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-26, 22:36
Lokalizacja: Łuków

Post autor: aparat_ »

darelk, Nie jest to zbyt szczęśliwe wyjscie z sytuacji ponieważ dopiero zakupiłem wymienionego wyżej Inteka ( nie zastanawiałem się tylko brałem bo świetna cena- kumpel sprzedawał). Z tego co zdążyłem już poczytać na forum no zasadniczo Intek 490 Plus jest dość dobrym radiem, nie wspominając o Sunkerze .. Powziąłem decyzję o sprzedaży Sunkera, zakupie anteny Sirio 145 ML, a co do sugerowanego zakupu mikrofonu to się jeszcze wstrzymam. PS: czy ktoś z was zmieniał już podswietlenie w radyjku?? warto gmerać?
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

aparat_ pisze:warto gmerać?
nie warto :)
Obrazek
aparat_
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-26, 22:36
Lokalizacja: Łuków

Post autor: aparat_ »

No i kupiłem antene Sirio ml 145, jestem BARDZO zadowolony z tego zestawu, zasieg jaki udalo mi sie na razie uzyskać do ok. 15 km ale spodziewam się sporo lepszego, poprostu nie mialem okazji sprawdzic max. zasiegu. Zestaw INTEK 490 PLus + Sirio ML 145 moge polecić kazdemu, z czystym sumieniem!:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”