M 150plus

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Felix
Posty: 10
Rejestracja: 2010-05-16, 18:30
Lokalizacja: Siedlce/Mińsk Maz

M 150plus

Post autor: Felix »

Witam
Mam problem odnośnie radia podanego w tytule. Zakupiłem je kilka dni temu. Wybór padł na Inteka dlatego że był szybko dostępny. Dziś byłem z nim w pierwszej dłuższej trasie. Radio ma problem z odbiorem. Nadawanie jest jeszcze znośne lecz odbiór do bani. Radio współpracuje z anteną typu Cobra hg a-1500 (Nie mam pewności w 100% czy to na pewno to ale w każdym razie jest bardzo podobne). Wiem że najlepiej podjechać i sprawdzić SWR ale może jest jakiś sposób żeby sprawdzić co jest z nim w domowym zaciszu. Dodam jeszcze że radio w bliskiej odległości przy odbiorze także trzeszczy. SQL jest ustawiony tak jak powinno być. Nie wiem co jest... W końcu nowe radio... Proszę o jakieś porady
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

Felix pisze:Wiem że najlepiej podjechać i sprawdzić SWR
nie najlepiej a to pierwsze co trzeba zrobić
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

Może w tygodniu będę w Siedlcach bo coś mi się lpg pierniczy to można by było sprawdzić ten swr :-P
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Felix, w domu tez można zmierzyć SWR .

Poza tym radio lipa a antena to nawet nie wiem co to .

dodatkowo podpięte masz pewnie pod zapalniczkę i wchodzi Ci kupę zakłóceń od pojazdu -- swoją drogą warto napisać w jakim aucie je masz .


swoje wywody opieram tylko na jednym Twoim jakimś sensownym stwierdzeniu że nadawanie jest lepsze od odbioru - co zasadniczo się nie zdarza , bo na każdej antenie więcej usłyszysz niż nadasz . Ciekawe jednak jak stwierdziłeś zakres nadawania .... no ale to wszystko wynika z tego , że jest to Twoje pierwsze radio i nie masz ogólnie pojęcia o radiokomunikacji . Więc --- czytaj , czytaj forum .


Opisz więcej - daj może fotki .....
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Felix
Posty: 10
Rejestracja: 2010-05-16, 18:30
Lokalizacja: Siedlce/Mińsk Maz

Post autor: Felix »

Więc jest to zainstalowane jak mówisz pod zapalniczkę z tym że jeszcze na rozdzielaczu w Renault Megane I. Co do podjechania do Siedlec to kolego z Łosic, musiałbym się wybrać specjalnie na Siedlce :) Mam nadzieje że jakoś poradzę w okolicy :) A jak zmierzyć SWR w domu?
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

trzeba mieś SWR miarkę ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Felix
Posty: 10
Rejestracja: 2010-05-16, 18:30
Lokalizacja: Siedlce/Mińsk Maz

Post autor: Felix »

xD No ba... także nie ma rady, trzeba gdzieś podjechać i sprawdzić...

PS. Forum jest też do zadawania pytań i do pomocy. Nie znalazłem aż tak podobnego tematu co do mojej sprawy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”