Midland Alan 48+ multi dodatkowa masa na obudowie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Midland Alan 48+ multi dodatkowa masa na obudowie

Post autor: fedor079 »

Witam. Mam pytanie. Czytalem gdzies ze podlaczenie dodatkowej masy do obudowy radyjka pomaga w wyeliminowaniu zaklucen z roznych ukladow w samochochodzie co objawia sie lepszym odbiorem. Pytam poniewaz w instrukcji rowniez jest napisane iz radio powinno byc zamontowane blisko metalowych czesci samochodu, a jak wiadomo w aucie trudno znalezc gole blachy. Czy ktos juz probowal czegos takiego? Dodam iz kilka dni temu gdy autko bylo oblodzone radyjko odbieralo bezszumowo ( w stosunku do normalnych warunkow atmosferycznych).
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Przetestuj zatem.
Sam jestem ciekaw czy taki zabieg tobie coś pomoże.
Metr przewody, pod śrubę w radiu i pod śrubę w karoserii.
Napisz jakie efekty
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: fedor079 »

Rozumiem za przewód jak najkrotszy?
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

No nie 5 m, tylko po prostu połącz tę obudowę z masą. oczywiście z pod śrub. aby nie było izolacji.
Zrób na szybko. odizoluj, połącz i sprawdź. Jak będzie ok to dopracujesz przewód na oczka mosiężne
Jak sprawdzisz szybko napisz, o efekcie
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: fedor079 »

Jutro z rana biore sie do roboty i dam znac. Oby pomoglo.
Kolega coornoolyoo w innym watku napisal ''właśnie w tym problem że jak dotknę dodatkowym przewodem do obudowy to przestaje mi siać z zapłonu, inaczej niezłe trzaski są i ciężko zrozumieć przekaz''. Co prawda to w alanie 109 ale co za roznica.
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
Joki
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-24, 16:27
Lokalizacja: Zabłudów
Kontakt:

Re: Midland Alan 48+ multi dodatkowa masa na obudowie

Post autor: Joki »

Witam serdecznie.
fedor079 pisze:Witam. Mam pytanie. Czytalem gdzies ze podlaczenie dodatkowej masy do obudowy radyjka pomaga w wyeliminowaniu zaklucen z roznych ukladow w samochochodzie ...
Raczej nie zauważysz tej różnicy ale czasami znacznie łatwiej stroić antenę, kiedy radio jest uchwytem podłączone bezpośrednio do karoserii. WFS jest też wtedy zwykle bardziej stabilny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

A to w każdym radiu można masę do obudowy doprowadzać???? Myślałęm, ze masowanie to w środku jest przez kondensatory załatwiane.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: fedor079 »

A wiec. Juz po robocie. Moje spostrzezenia. Na slabym sygnale 2 lb 3 odsluch rzozumialy aczkolwiek dalej slychac zaplon z silnika.( tu musze wymianiec chyba swiece i sprobuje zalozyc plecionke miedziana miedzy silnik a bude).Dalej SQ mam tak na godz 9 -10. Podczas gdy Rf skrecam w lewo tak do godz rowniez 10 ( w miescie ) w/w zaklucenie zaplonu cichnie i jest calkiem przyzwoicie ( lecz wciaz je slychac). Ostatnia rzecz to zdecydowana roznica po wylaczeniu filtra ANL czego wczesniej nie bylo. To chyba na razie tyle. Czeka mnie jeszcze próba na innej antanie, ale to dopiero za kilka dni. Mysle iz moje radio to nie szumafon jak niektorzy wciaz powtarzaja. Wszystko zalezy od odpowiedniego podlaczenia,zestrojenia warunkow w jakich sie poruszamy itd.
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Może deko się poprawi na większym magnesie albo nawet innym. Cudów na tym radiu nie uzyskasz. Nie mówię tego złośliwie. Mozesz jeszcze posprawdzać z magnesówkami u kumpli -np. z ml-145 i choćby - wątpię czy ktoś ma - alan lc-65 (pożądny magnes 12 cm).. Podjedź do sklepu cb i niech ci przekręca bat na inny magnes np. 14 lub 16 cm - korona im z łba nie spadnie jak na 3 minuty podmienią i zobaczysz czy to coś da.

Powodzenia
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
fedor079
Posty: 87
Rejestracja: 2012-12-01, 13:59
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: fedor079 »

Witam. Problem z zakluceniami rozwiazany. Podlaczylem Uniden 520xl pro oraz Ml-145 (chociaz na AS-100 jest tak samo :) ) i zapomnialem co to zaklucenia. ANL dziala 100x lepiej. Wycina 100% zaklucen. Niewyobrazam sobie jak moze dzialac jeszcze lepsze radio.Tak wiec mam na sprzedaz Alana 48+ multi . Jak ktos chce pisac na PW.
Jest: Cobra 29 NW LTD, sirio carbonium.
W zapasie A28,johnny iii , harry iii

Baza: George , Sirtel Maris 2000

Było: A48+,President James, JFK II, u520, johnny ii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”