ALAN 48 CLASSIC

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

i to są dobre informacje. dzięki wielkie za szybka odpowiedz.
powiedziano mi że do tego radia tylko mikrofon dynamiczny będzie pasował. możecie to potwierdzić????
matti201

Post autor: matti201 »

dynamik jest w standardzie, ze zwykłym elektrytowym nie zadziała , bo nie ma wyprowadzonego zasilania na wkładkę

bedzie działało z kazdym mikrofonem ze wzmocnieniem

ja uzywałem z Albrechtem NM-500E - swietnie współpracują
w obecnej chwili smiga z Superstarem 2018- teź świetnie współpracują i na dodatek są pod kolor :mrgreen:
stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

a no to trochę to zmienia, a 2 fachowców w serwisach mówiło że tylko dynamik.....

a masz może jeszcze tego MN-500E??? albo lepiej tego dynamika ze standardu??
jeśli masz i chcesz się pozbyć za jakieś małe pieniądze to daj znać na PW.
jeśli ktoś ma majka niepotrzebnego który pozwoli mi popracować z tym radiem i chce się pozbyć to PW. najlepiej z/koło W-WA.

mam nadzieję że można w tym dziale pisać takie ogłoszenia.
jeśli nie to z góry przepraszam i proszę admina o przesunięcie czy nie wiem pouczenie.
matti201

Post autor: matti201 »

poszukaj na allegroszu, czasami mozna znaleźć oryginał dynamika alana

o np tutaj
http://allegro.pl/cb-mikrofon-dynamiczn ... 01124.html

albo jaki kolwiek dynamik, np
http://allegro.pl/mikrofon-gruszka-dyna ... 22636.html

ja swojego nie rozkompletowywuje :-)

chociaż patrząc na cene tego oryginalnego dynamika, to najtanszy mikrofon ze wzmocnieniem będzie niewiele droższy ......
stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

właśnie ze wzmocnieniem chyba od 70 można mieć. tylko problem w tym że radio jest z garażu kolegi i nie wiem czy jest sens inwestować większa kase w mikrofon bo jak nie bedzie mi odpowiadać to oddam radio i jestem 70 w plecy jak kupie tani za 40 zł i sie okaże że radio ok to będe musiał dokupić porządny +zapłacić za radio.
Poszukam jeszcze jakiegoś starego w jakimś serwisie.

dlatego ponawiam pytanie czy ktoś ma taki niepotrzebny w domu za małą kasę?
jeszcze raz dzięki za odp
matti201

Post autor: matti201 »

jak kupisz mikrofon ze wzmocnieniem, to bedziesz go miał i miał, przecież podejdzie do kazdego radia...
stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

ale to jest to wejście 4 din chyba rzadkie.??
to później nie ma problemu z tym żeby zmienić wejście na inne???
te 2 które wymieniłeś wyżej polecasz czy jakbyś teraz kupował to coś innego już??
konrad12

Post autor: konrad12 »

W razie czego kupujesz wtyczkę jaka pasuje do radia za 5zł, przelutowujesz i pasuje, także bez obaw :-D
kalin20
Posty: 89
Rejestracja: 2013-10-14, 12:25
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kalin20 »

Witajcie

Od dziś użytkuje tegoż alana.
Nie mam co porównywać do innych sprzętów bo miałem tylko alana 109 i onwe mk3, ale ten alan działa fajnie. Filtry ok, odsłuch i nadawanie z moim mikrofonem poezja. Jedyna wada to wielkość, ale cóż nie można mieć wszystkiego.
Ja nabyłem wersję niemiecką z 1W w AM, ale nie przejmuję się tym bo mam wzmacniacz.
Mobil: Alan 48 classic, FD1818 "tuning", Sirio ML 145, Booster 747.
Awatar użytkownika
robtusx
Posty: 12
Rejestracja: 2014-03-15, 12:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: robtusx »

także posiadam starego alana 48 przewlekanego, działa bardzo dobrze tylko trochę mi brakuje zminy kanałów w mikrofonie, mam pytanie czy jest możliwość podpięcia mikrofonu ze zmianą kanałów z jakąś przeróbką ewentualnie, za szczegółowe info z góry dzięki
73
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Jeśli ten alan ma mechaniczny przełącznik kanałów (taki ciężko chodzący z mechanicznym klikiem, radio mimo przerwy w zasilaniu zostaje na tym kanale na którym było) to nie uda sie łatwo ani tanio przerobić tego na sterowanie przyciskami.
Awatar użytkownika
zviezda
Posty: 19
Rejestracja: 2014-09-21, 12:57
Znak/ranga: Szeregowy
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów

Re: ALAN 48 CLASSIC

Post autor: zviezda »

Koledzy jestem posiadaczem Alana 48 BSX - szczerze? Nie jestem z niego zadowolony. Jeżeli miałbym ocenić wygląd - bajka :) Straszny szumofon.... Pomimo załączonych wszystkich filtrów łapie zakłócenia z mojego auta i otoczenia. Trzaski, stuki. Muszę się bardzo namęczyć z regulacją SQ i RFG. Mam antenę Sirio ML 145. Co uważacie? Dobre to jest radio czy jednak pogonić i kupić coś sensownego?...
Alan 48 BSX + SIRIO ML - 145, SIRIO OMEGA-27
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

ALAN 48 CLASSIC

Post autor: poweredge »

zviezda,

Jeżeli to by było nawet najlepsze radio , a Tobie ono jednak coś krzaczy to nie ma co się męczyć i szukać pocieszenia że jednak to jest dobre radio :->
....
Awatar użytkownika
zviezda
Posty: 19
Rejestracja: 2014-09-21, 12:57
Znak/ranga: Szeregowy
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów

ALAN 48 CLASSIC

Post autor: zviezda »

Radyjko ma bardzo ładną stylistykę - taka mi najbardziej odpowiada :)
Moim zdaniem wykonanie na bardzo dobrym poziomie, a środku taki krzak :( Kręcę tymi gałkami od SQ i RF, a trzaski wpadają.
Najczęstsze zakłócenia:
- jak rozpędzam auto zwiększam obroty to mi pierdzi alan
- jak przejedzie np jakiś skuter obok mnie to również mam pierdzenie
- ustawię SQ i RF na odpowiednim poziomie to co jakiś czas lubi sobie wpaść jakiś trzask # Można to wszystko wyeliminować, ale kosztem zasięgu 2 km w mieście?... Pokombinuję z anteną - dam jakiemuś fachowcy, aby ją porządnie zestroił. Jeżeli to nie doprowadzi alana 48 to jakiegoś tam poziomu przyzwoitości to szukajcie go na allegro/tablica :)

Szukam następcy 48: M-tech Legend III bądź Yosan Turbo 3031 i to chyba z tuningiem od Konektora.
Alan 48 BSX + SIRIO ML - 145, SIRIO OMEGA-27
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

ALAN 48 CLASSIC

Post autor: Lopez »

BSX, to akurat nie bardzo udana kontynuacja tego modelu. Wersja BS, lub bliźniak, Midland 4001, to już inna bajka.
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”