ALAN 48 CLASSIC

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

Jeśli masz miejsce w samochodzie to Ci go polecam. Jest niedrogi, ładny w wyglądzie, nie to co współczesna sztampa, pełna diodek i malutkich przycisków. Fajna rzecz :-). Sam zastanawiam się czy sprzedawać swojego czy tez postawić go jako bazowego, a do samochodu jednak jakiś mniejszy i niestety droższy?
Lafayette Venus
Awatar użytkownika
krzysiekk
Posty: 363
Rejestracja: 2008-10-11, 14:10
Lokalizacja: Białystok KO13OD

Post autor: krzysiekk »

Lubicz pisze:Jeśli masz miejsce w samochodzie to Ci go polecam
Nie mam auta :-P :-P

Na bazę bierz radio z modulacją SSB, załóż nowy temat, poczytaj forum i pomożemy !
161 OD 109 --> zawsze podczas propagacji na 27.555 (+okolice)

Baza: President Jackson I, SuperStar DM 452, Sirio 827

Pozdrawiam, 73 !
Lubicz
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-29, 18:41
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa

Post autor: Lubicz »

CB traktuje uzytkowo, jesli założyc bazówke to tak dla zabawy. A SSB to juz wiecej niz zabawa. Wiem cos o tym, bo byłem kiedys czynnym krótkofalowcem, mój znak to SP5BJN, pracowałem na CW, AM i SSB. Dawne czasy :-) Pozdrawiam.
Lafayette Venus
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Pozostając w temacie, przedstawiam mój najnowszy nabytek...

Alan 48 Classic rocznik 1986. Kilkudniowe użytkowanie potwierdza wcześniej opisane opinie. Świetne radio do mobila i nie tylko. Słyszy nieco mniej niż posiadany przez mnie A28, ale i też jest mniej szumny. Modulacja naturalna, nieco miękka i ocieplona, ale głośna. Ze wzmocnionym K-PO bardo głośna. Odbiornik szerszy niż w A28, ale dużo węższy niż np. w U520. Bardzo dobre wykonanie mechaniczne. Świetnie pracujące potencjometry i dobra ergonomia panelu przedniego. Akustyka również bardzo dobra, nieco cichsza niż w A28, ale za to bardziej naturalna, z większa głębią.

Jednym słowem... polecam jak diabli.. :mrgreen:

poniżej kilka fotek mojego egzemplarza z 1986 roku... :-P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

ilu ono jest kanałowe ?

no i dorobiłbym przełącznik 0/5 :-D
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Stan niemal fabryka :) Czy ta wersja miała już podświetlane gałeczki czy tylko te z dopiskiem BS ? Polowałem na takie radio ale ciężko ustrzelić w takim stanie takie radio ( trafił się za to nóweczka harry classic z magazynu za super cenę) .
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Ma podświetlenie. Kolor zielony. Kilka obcierek "chromu" i drobne problemy z przełącznikiem ANL.

A jak Ci się podoba obudowa od strony głośnika... niezły patent... ;-)
bubutm pisze:( trafił się za to nóweczka harry classic z magazynu za super cenę) .
- gratuluję
kgb14 pisze:ilu ono jest kanałowe ?

no i dorobiłbym przełącznik 0/5 :-D
Tylko podstawa, 40 kanałów... co 0/5... nie odczuwam takiej potrzeby to raz, dwa, że odbiornik jest na tyle szeroki, że dogadam się z każdym. To nie A28... :-P
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Sama obudowa kojarzy mi się ze "starocią" dokładniej pisząc starymi czasami . Podobnymi obudowami były maszyny u mnie na warsztatach w szkole obudowane :) Ustrzeliłeś nie byle co tylko porządnego i pożądanego klasyka ;)
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
Awatar użytkownika
krzysiekk
Posty: 363
Rejestracja: 2008-10-11, 14:10
Lokalizacja: Białystok KO13OD

Post autor: krzysiekk »

Ale stan to idealny ... nie powiedziałbym nigdy, że liczy sobie już 23 lata ...
161 OD 109 --> zawsze podczas propagacji na 27.555 (+okolice)

Baza: President Jackson I, SuperStar DM 452, Sirio 827

Pozdrawiam, 73 !
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

W sumie i ja byłem zaskoczony jego stanem, a długo szukałem tego modelu.

Wczoraj wyciągnąłem zza szafy moje stare, poczciwe Sirio P5000 i podłączyłem do A48.
W tej konfiguracji wydaje się być lepsze do auta od A28... (pewnie bluźnię) przy komforcie odsłuchu zbliżonym do Herberta v.1 oferuje czułość niewiele gorszą od A28.
Nadawczo, dzięki 1.9 m anteny też wypada świetnie. Wczoraj, zrobiłem łączność w podstawie na 23 km z bazą. U respondenta Pr. JFK I po drobnych modyfikacjach i antena Sirtel 2000, dawał u mnie raport R3, S3, ja u niego (z mobila) R.3 S.1... :mrgreen:

PS.
A28 + P5000 = całe miasto w moim aucie... tylko dla prawdziwych facetów*

* nie dotyczy Joli... :mrgreen:
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
paradoks
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-21, 12:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: paradoks »

Kolego aixen mam do Ciebie nietypową prośbę: Czy mógłbyś wrzucić fotki 48 którą masz od wewnątrz.
Bo mam to samo cudo co ty i jak rozebrałem obudowe to widze, że coś było grzebane i chciałbym zobaczyć co tu przerabiali.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 592
Rejestracja: 2009-10-13, 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: flash »

To są fotki fabrycznego Alana 48 kolegi Truckmaniac-a.
Zamieścił je na co prawda na innym, nieczynnym już forum, ale tutaj też widziałem jego posty, więc mam nadzieję, że nie będzie mieć mi za złe, że je tutaj wrzuciłem.

Czy ktoś może orientuje się jakie są różnice między nowymi Alanami 48 w wersjach BS, BSX i BC? A może ktoś jest w posiadaniu schematów wersji BSX i BC? Ja mam instrukcję serwisową Alana 48BS ale chętnie bym porównał schematy...

Pozdrawiam.
stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

wiem że to z przed 2 lat temat ale nie ma sensu zakładać nowego.
czy ktoś wie jak rozpoznać która 48 jest ta dobra stara a która ta nowa?
i czy te zdjęcia ^ są starej czy nowej??
konrad12

Post autor: konrad12 »

Mogę się mylić, ale stary Alan 48 jest zrobiony na klasycznej płycie, jak na fotce powyżej, a nowy jest w SMD.
matti201

Post autor: matti201 »

dokładnie,do tego dochodzi kilka szczegółów na zewnątrz - na starym nie ma na panelu z przodu przy nazwie loga z tym globusikiem , z tyłu na tabliczce znamionowej pisze Alan 48, po prostu , bez żadnych BS czy BSX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”