Alan 42 - zmiana zakresu ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
woyd
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-19, 21:57
Lokalizacja: Debno
Kontakt:

Alan 42 - zmiana zakresu ?

Post autor: woyd »

Witam,

u znajomych, którzy zwożą różne graty z Niemiec wypatrzyłem Alana 42 i nabyłem za śmieszne pieniądze. Mam jednak problem - radio jest przestawione na dziwny (chyba niemiecki) zakres. Kanały AM zaczynają się na 4 a kończą na 15, od 16 wskakują na FM i lecą do 80. Jak to zmienić ?? Czytałem w sieci o kombinacji klawiszy A/F i SC, ale u mnie nie działa (ewentualnie klawisze są wysłużone i nie łapią). To raczej na pewno nie jest wersja multi, raczej starszy model.

Ktoś może pomóc ? Kupiłem radyjko za 7zł :D nie wiedząc czy działa, teraz chciałbym z niego zrobić bazę (mam w ppiwnicy nieużywanego pirata i hustlera :D)

Drugie pytanie - gdzie można dostać adapter/przejściówkę do kabla antenowego zwykłej anteny ? Ten alanek na specyficzną końcówkę...

Z góry wielkie dzięki
Cobra 75 WX ST / Sirio AS-100
krzysiekbuk
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-11, 21:10
Lokalizacja: z Polandu

Post autor: krzysiekbuk »

W multi zmiana stadardów to na wyłączonym wciskamy SC i A/F razem i trzymając jednocześnie te 2 przyciski włączamy radio. Jak tu się tak nie da, to trzeba dać do serwisu, bo pewnie trzeba zmienić ustawienia zworek przy procesorze. Żeby podłączyć antenę zewnętrzną trzeba kupić adapter do alana42. Bo na takiej zwykłej przejściówce na gniazdo ręczniaka to nie da rady podłączyć go pod 12V.
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 22:01 przez krzysiekbuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-19, 21:57
Lokalizacja: Debno
Kontakt:

Post autor: woyd »

Wojtek KR pisze: Na bazę ? Taką w domu? :hopla:
Tak trochę dla jaj :) Mam 2 anteny magnesowe w piwnicy, co mi szkodzi spróbować :)

Jak rozpoznać czy to radio jest w wersji multi czy zwykłe ?
Cobra 75 WX ST / Sirio AS-100
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”