Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Re: Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

Nikt się nie odzywa na wołanie "jak i gdzie mnie słychać mobile" mikrofon jakby martwy choć podlutowałem przewód żółty bo był urwany (po naciśnięciu nadawania na gruszcze) na 2 i 3 pinie mam zwarcie na mierniku. Mikrofonów innych nie miał mistrz od strojenia. Mam tylko dwie gruszki z zestawów montowanych w pociągach 4-pinowe czy jest szansa, ze mogą zadziałać z tym Midlandem?
Podlutowałem na nowo i nic:
czerwony - pin nr 4
biały - pin nr 3
masa - pin nr 1
żółty - pin nr 2
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: Piotrek-Bytom »

juventusprzemek, Doprowadź ten mikrofon do porządku, bo raczej on jest winowajcą...Ten mikrofon o ile to ten: http://www.alan.pl/radiokomunikacja/pro ... oryginalny" onclick="window.open(this.href);return false;
W tym mikrofonie bardzo często pęka kabel przy wtyku mikrofonowym.
juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

A jakbym zamienił przewód na nowy ?
Tylko, w aktualnym chyba żółty jest ekranowany i dodatkowo owinięty masą.
Zaraz zobaczę te z radio pociągowego, dam wtyczkę z midlanda i skoczę do garażu zobaczyć a jak nie spróbuję jutro w pracy wyskoczyć do jakiegoś elektronicznego poszukać przewodu 4-ro żyłowego.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: Piotrek-Bytom »

Mikrofonów innych nie miał mistrz od strojenia. :mrgreen: No to mistrz pełną gębą :mrgreen:
3 pin chyba czerwony to tx nadawania (powinno ''piszczeć'') jak wciśniesz ptt - masz tak u siebie ? czy bez wciśnięcia ptt piszczy ?
rx powinien piszczeć bez wciśnięcia ptt bo to odbiór jest.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: Speed »

Nie prościej byłoby kupić/pożyczyć nowy mikrofon i po prostu sprawdzić zamiast kombinować "może tak, a może tak"?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

Polutowałem jeszcze raz kable do przycisku na nowo:
http://zapodaj.net/f32ab915758c5.png.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Po lutowaniu podłączyłem gruszkę do radia i zależy jak łapał przycisk po naduszeniu był pisk myślę, że może przycisk tylko nie jest opisany i nie wiem jakiego szukać ?

Kwestia pożyczenia mikrofonu 6 lokalnych znajomych mają Presidenta Teddy albo johny a ostatni harry, co do kupna nowej gruszki to jest sprawa 60zł z przesyłką i czy nie lepszą opcją (jeżeli juz gruszka do wymiany) będzie kupić coś "normalnego" majster od strojenia sugerował jakby co onwa ?
Po lutowaniu podłączyłem gruszkę do radia i zależy jak łapał przycisk po naduszeniu był pisk myślę, że może przycisk tylko nie jest opisany i nie wiem jakiego szukać ?
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: Piotrek-TJE »

Ciężko zrozumieć cokolwiek z tego co piszesz ...
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

Co jest ciężko zrozumieć ?
Odpowiem na wszystkie niejasności :)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: Speed »

juventusprzemek pisze:Co jest ciężko zrozumieć ?
Odpowiem na wszystkie niejasności :)
45.50zł z przesyłką na znanym portalu aukcyjnym :-P zdublowało Ci się zdanie, którego właśnie nie idzie zrozumieć :-P a ten "majster od strojenia" nie potrafi tego zrobić? Może warto udać się do serwisu? ;-)
Ostatnio zmieniony 2014-11-25, 22:47 przez Speed, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: Witek3212 »

Acha, czyli stroiłeś radio, taaaa
A może jednak antenę....
Pan powiedział... Rozumiem, że stroił antenę analizatorem, bo w innym wypadku musiałby podpiąć reflektometr pod Twoje radio i guzik by zdziałał, gdybyś miał padniętą końcówkę mocy - chyba, że na samym driverze udało mu się wykalibrować do końca skali - w co wątpię...
Pan powiedział... że mikrofon jest walnięty, bo zapala się tylko TX i nic na skali - bez urazy, ale OMIJAJ tego Pana z daleka, bo jest niebezpieczny dla urządzeń elektronicznych i ich właścicieli!!!

Mikrofon jest OK, jeśli zapala się TX - przełącza bowiem z odbioru na nadawanie.
Osobna sprawa ewentualnego braku modulacji.
A skoro przy nadawaniu nic na skali się nie zapala, to znaczy też, że nic z radia nie idzie do anteny, może tylko ewentualnie szczątkowo miliwaty z samego drivera.
Ale takie rzeczy PAN od strojenia powinien wiedzieć i Ci powiedzieć.
Więcej - jak ma COŚ do strojenia radii - wróć - anten, to jest w stanie zapewne nawet pomierzyć moc nadawania Twojego radia i nawet, czy modulacja też jest.

:??:
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

Było tak:
Kazał postawić na samochodzie antenę w miejscu w którym będzie stała, postawiłem na klapie bagażnika z prawej strony. Podłączył do anteny miernik (analizator anten) taki:
http://zapodaj.net/28b40b28e5b2e.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
coś ustawił i powiedział, że do radia nie trzeba.
Spytał czy chcę sprawdzić no i wyszło, że brak nadawania jest spowodowany uszkodzonym mikrofonem.
Co do serwisu chciałem spróbować własnymi umiejętnościami i za waszą pomocą naprawić midlanda, bo serwis jak wiadomo na fakturze wymieniono połowę elementów a "padł np. tylko kondensatorek" co mija się celem jeżeli w tych super midlandach coś pada co chwilę można kupić coś starszego- łatwego w naprawach bo nie w technologii smd lub minimalistycznej.

A czy taką gruszkę da radę podlutować pod wtyk midlanda:
http://zapodaj.net/0ee5ec0ca9bb3.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jacu1234567890
Posty: 51
Rejestracja: 2013-02-28, 19:49

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: jacu1234567890 »

U mnie w Alanie 101 (ta sama konstrukcja) nie nadawał. Świeciła się dioda TX a S-Meter się nie świecił. Uszkodzony był driver końcówki mocy ale co do nie świecenia skali to popraw luty łączące pionowe płytki z poziomą.
juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

Kończę budowę zasilacza z komputerowego na 12V/5V/USB/12V car i zobaczę jak to działa w warunkach domowych.
Nie mam od kogo pożyczyć mikrofonu a jeżeli na mikrofon ma pójść 40zł i radio nadal martwe wolę kupić coś starszego ale sprawdzonego.
Awatar użytkownika
stevie13
Posty: 250
Rejestracja: 2008-04-30, 21:32
Znak/ranga: 161os183
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: stevie13 »

Dupa, nie serwisant. Powinien najpierw analizatorem sprawdzić antenę, potem wpiąć reflektometr i sprawdzić, czy idzie nadawanie

Gruszka pasuje z Unidena 520
Mobil - M-Tech Legend II + PIRAT
Baza - Intek HR-5500 v6 + MASEN ALMAS-ROT 1/2 fali callsign 161os183

73 dla wszystkich :)
juventusprzemek
Posty: 13
Rejestracja: 2014-09-22, 09:41

Re: Alan Midland 109 nikt mnie nie słyszy

Post autor: juventusprzemek »

Poszukam w moim mieście na lokalnej stronie właścicieli Unidena 520.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”