Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

siuks
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-17, 07:40

Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Post autor: siuks »

Witam. Od kiedy mam to radio cały czas mam problem z zakłóceniami/ przebiciami z piątek. Razem z anteną Sirio Turbo 5000 efekt nie do wytrzymania, cały czas musze ostro skęcać rfgaina żeby nie szumiało, przez co odbiera jak odbiera. Z ciekawości zajrzałem do środka radia, a tam filtr MURATA o symbolu F czyli +-6khz. Czy to on jest winowajcą i zmiana na taki z oznaczeniem HT poprawi odbiór? Dodam że jeśli uda mi się trafić na kompletny brak propagacji odbieram normalnie stacje z 20km.
OCZ
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-30, 08:13

Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Post autor: OCZ »

Zmień na HT, albo nawet na IT i zobacz czy Ci akurat będzie pasowała ta zmiana ;-)
siuks
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-17, 07:40

Re: Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Post autor: siuks »

Na IT podobno audio staje się bełkotliwe i trudno zrozumiec lekko odstrojonych mobili. wrzuce w przyszłym tyg HT i podziele się spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Odp: Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Post autor: Besserwisser »

Podobno to Stalin nie żyje.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Post autor: januwojt »

siuks pisze:Na IT podobno audio staje się bełkotliwe i trudno zrozumiec lekko odstrojonych mobili. wrzuce w przyszłym tyg HT i podziele się spostrzeżeniami.
IT paści odsłuch FM-u , a i to nie do końca . Radio tytułowe FM-u nie ma więc będzie dobrze .
siuks
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-17, 07:40

Midland 5001Z, filtr drugiej pośredniej

Post autor: siuks »

Wleciał filtr HT. Radio nie do porównania. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”