Alan 42 jak oceniacie warto??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
migar
Posty: 236
Rejestracja: 2007-12-13, 21:21
Lokalizacja: Mysłowice

Alan 42 jak oceniacie warto??

Post autor: migar »

Czy ktos tutaj używa/ł tego radia jak je oceniacie bo muszę kupić noweprosze o opinie.
Laguna TTi 770b+ sirtel s9 plus (zapas sirio AS100)
Obrazek
Awatar użytkownika
michalgozdek
Posty: 107
Rejestracja: 2008-07-19, 05:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Alan 42 jak oceniacie warto??

Post autor: michalgozdek »

radio ok ma trochę nie potrzebnych bajerów ale to nie przeszkadza przede wszystkim odblokowanie na 10 band i piękna modulacja myśle w tej kwestii nie ma sobie równych
polecam za niewielkie pieniądze naprawdę dobry sprzęt
nie polecam H 520
MOBILE:
Jackson II ASC + Texas
U 520xl + Sirio omega
Jackson II ASC + sirio omega 27
BAZA
George ASC +ME-3 + Sirio 2016
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

nie polecam H 520
Ja uwazam odwrotnie. H520 na pierwszym miejscu a A42 po nim.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
michalgozdek
Posty: 107
Rejestracja: 2008-07-19, 05:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: michalgozdek »

testowałem jednego i drugiego, baze oddaloną na 4 km słyszeliśmy a baza słyszała tylko alana inteka było słychać na 2 -2,5 km
ale jak radi do mobila na dodatkową antenę to w inteku fajnie dział ASC lepiej niż harry czy johny


ten jest ok

http://allegro.pl/item429350296_alan_42 ... w_bcm.html
MOBILE:
Jackson II ASC + Texas
U 520xl + Sirio omega
Jackson II ASC + sirio omega 27
BAZA
George ASC +ME-3 + Sirio 2016
Awatar użytkownika
gienek
Posty: 6
Rejestracja: 2014-03-02, 19:37
Lokalizacja: Słubice,NL

Post autor: gienek »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem.Niebawem chcę nabyć Alana 42 Multi oraz dodatkowo do niego antenę Helical Hyflex.Mam więc prośbę o radę,gdyż pewna oferta w sklepie internetowym oferuje możliwość odblokowania 400 kanałów AM/FM, zyskujemy wówczas 10 zakresów po 40 kanałów pracujących w "zerach". koszt usługi 30zł.
Interesuje mnie co oznacza to odblokowanie,czy warto i czy nie utracę gwarancji?
Bardzo proszę też o różnego typu info na temat tego radyjka.Będę go używał w domu,czasami w terenie,w aucie nie ;-) Dziękuję.
niebawem Midland Alan 42 + Helical Hyflex
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Post autor: KubaLu »

Dobra, dobra ale poco 400ch AM/FM, no można sobie pogadać w FM w przedziale 29.520 - 29.700 ale tylko jak masz licencję KF. Na pozostałych bandach poza podstawową króluje SSB i nie w 0 a w 5. Odblokowanie 400ch to 2 machnięcia lutownicą, ale jak będziesz to robił sam to pewnie stracisz gwarancję jeżeli będzie naklejona jakaś plomba na radio. Czy utracisz gwarancję? w sklepie który to robi pewnie nie, ale to pytanie do sklepu.
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
gienek
Posty: 6
Rejestracja: 2014-03-02, 19:37
Lokalizacja: Słubice,NL

Post autor: gienek »

Czyli samo odblokowanie nie ma sensu? Dodam że w temacie CB jestem cienki i bardziej traktuję to jako zabawę.Wydaje mi się że głównie będę nagadywał i nasłuchiwał kanał 19 PL
A inne pasma,skoro nie mogę na nich rozmawiać bez licencji,to chyba przeróbka nie ma sensu? czy nasłuchiwać mogę? a co grozi za nadawanie bez licencji? można uniknąć kary,czy lepiej nie wychylać się na niepotrzebne pasma?
Chciałbym by radio miało możliwie jak najdłuższy zasięg chociażby samego nasłuchu.
A jeśli radio to będzie użytkowane w domu to antena Helical Hyflex sprawdzi się czy lepsza byłaby stacjonarny maszt lub coś w tym rodzaju? Proszę o wyrozumiałość,ale dopiero rozpoczynam swą przygodę :-D
niebawem Midland Alan 42 + Helical Hyflex
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Post autor: KubaLu »

Na zwykłej antenie do ręczniaka to najwyżej możesz sobie pogadać na zasadzie jak Cię widzą to Cię słyszą. To tak obrazowo w porównaniu do tego co może stacja bazowa. Normalna antena ma kilkukrotnie większy zasięg od takiego Hyflexa. Tak jak piszesz dopiero zaczynasz, polecę Ci 40min lektury i wszystko powinno być jaśniejsze: http://www.cb-forum.pl/topics74/cb-radi ... vt4439.htm
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
gienek
Posty: 6
Rejestracja: 2014-03-02, 19:37
Lokalizacja: Słubice,NL

Post autor: gienek »

Raz jeszcze zwracam się do szanownego grona z prośba o radę czy zestaw Midland Alan 42 Multi + antena Helical Hyflex to dobry zakup jako radio dla amatora,który chce porozumiewać się głównie na kanale 19 PL ? Chcę akurat to radio,bo jest małe,przenośna i akurat na tym mi zależy. Użytkowane ma być głównie w domu przy ruchliwej trasie.Ale interesuje mnie jak to jest z zasięgiem,czy mogę do niego podłączyć antenę zewnętrzną np.balkonową? jeśli tak to czy musi być ona z dedykowanym wtykiem,czy też wtyk można dorobić? Rozumiem że oryginalna antena Alana się nie nadaje,ale jeśli używałbym Hyflexa a "dorywczo" antenę zewnętrzną to uzyskałbym zadowalający efekt powiedzmy coś ok 3km w dwie str.? W przyszłości będę chciał zmontować radio bazowe,ale najpierw trochę lektury forum i Alan .O Alanie 42 już tu trochę się naczytałem,ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem,tematu nowego nie zakładałem,by nie zaśmiecać,przeczytałem poradnik CB "Radio krok po kroku" (bardzo ciekawy,miła lektura,podziękowania dla autorów ) ;-) A o odpowiedź proszę ludzi którzy faktycznie mięli do czynienia z Alanem 42.Dziękuję.
niebawem Midland Alan 42 + Helical Hyflex
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

gienek, co do możliwości technicznych, to owszem, można. Antenę można podłączyć przez wtyczkę BNC lub przejściówkę UC1/BNC .
Ale osobiście wątpię, żeby to przyzwoicie działało. Już chyba lepszy będzie Alan 38.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Alan 38 będzie nieporównywalnie lepszy :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
orinek
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-05, 14:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: orinek »

Alan w zestawie posiada przejściówkę do podłączenia anteny np. samochodowej lub bazowej (na balkonie). Minus tego rozwiązania to taki, że przejściówka ta ma zarobiony wtyk do zapalniczki samochodowej, więc należałoby dokupić zasilacz i dorobić gniazdo samochodowe.
Drugie rozwiązanie to jak kolega AntekPabianice, przejściówkę UC1/BNC.
Jeżeli jednak ma pracować z anteną bazową to proponuje pierwsze rozwiązanie - zniknie problem z akumulatorkami, które szybko raczej będą się rozładowywać. 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”