Alan 18 zakłócenia w Stilo 1.9 JTD

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

jszbp
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-13, 15:02

Alan 18 zakłócenia w Stilo 1.9 JTD

Post autor: jszbp »

Mam Alana 18 we Fiacie Stilo 1.9 JTD. Na postoju słychać tylko lekki szumek z głośnika, ale jak tylko doda się gazu, szum narasta wraz z obrotami silnika - nawet jakby takie lekkie popierdywania słychać. Ewidentnie spowodowane jest to pompą/wtryskami/silnikiem - odwzorowują obroty silnika.
Antena to Sirio ML145.
Bardzo fajne radio - rewelacyjny odsłuch, ale te szumy mnie wykończą :-/ Pomaga załączenie LOC - wówczas jest cisza z głośnika, ale to przecież nie o to chodzi...Mam zamiar zrobić sobie płynny rf-gain - może choć to trochę pomoże :roll:
Jest jakieś wyjście z tej sytuacji - poza zmianą radia/samochodu..?
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Alan 18 zakłócenia w Stilo 1.9 JTD

Post autor: Olo.. »

Nie ma.
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Alan 18 zakłócenia w Stilo 1.9 JTD

Post autor: Slawo13 »

Jak masz podłączone zasilanie do radia ? czasami pomaga podłączenie bezpośrednio pod akumulator
ale gwarancji nie ma , ogólnie temat zakłóceń ciężka sprawa.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
jszbp
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-13, 15:02

Alan 18 zakłócenia w Stilo 1.9 JTD

Post autor: jszbp »

Mam podłączone wtykiem do gniazda zapalniczki.
Jeździłem dwa ostatnie dni w tym aucie z Yosanem Pro 120: też słychać silnik, ale bardzo delikatnie. Może to jest spowodowane tym, Alan ma przez głośnik więcej wyższych tonów; naprawdę fajny odsłuch, czysty i dźwięczny - bynajmniej w porównaniu do Yosana. Natomiast Yosan taki jakby stłumiony - dźwięk coś jakby Alana włożyć pod poduszkę (trochę przerysowuję).

Te zakłócenia uwidaczniają się też (ale nie za każdym razem) w czasie, gdy radio odbiera jakąś transmisję - gdy ktoś mówi, wtedy na jego "modulację" nakłada się takie popierdywanie - i jest to słyszalne w obu radiach, z tym że w Alanie dużo bardziej i pierdzenia są ostrzejsze.

Kolejna ciekawostka - tym razem zaobserwowana z Yosanem: szumi przy zaciągniętym ręcznym. Gdy zwolnię ręczny - szum się znacznie wycisza. O co chodzi..?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alan/Midland”